ZAMEL - ZAPROSZENIE DO TESTÓW LIW-01

Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1115
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Ernest pisze: pt mar 13, 2020 12:17 pm
klimasstudio pisze: pt mar 13, 2020 11:58 am
Robert Błaszczak pisze: czw mar 12, 2020 4:41 pm Przeczytać pierwszy post w tym wątku :lol:
Czytałem :D ale zwykła chęc pomiaru energi zużytej w domu to pewnie za mało aby zostać wylosowanym :D
Hej,

wybierzemy ciekawe i "przełomowe" pomysły, gdzie będzie nas interesować wynik takiego testu :)
No to wtakim razie polece ambitniej i zrobie pomiar zużycia energii serwera oraz sprzętu sieciowego.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8293
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Zamontuję kontaktron na kibelku i będę zliczał ile razy była podniesiona deska ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

klew pisze: pt mar 13, 2020 1:57 pm Zamontuję kontaktron na kibelku i będę zliczał ile razy była podniesiona deska ;)
No i wygrałeś internety :D
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4008
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

To by musiał jeszcze zamontować drugi kontaktron, aby mieć informację, czy deska została opuszczona po... :lol:
Oczywiście można do tego wykorzystać supla-pushover :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1115
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Skoro była mowa o kibelku ja bym poleciał z lodówką aby kontrolować ile razy było podjadane w nocy lub sięgane po piwerko :D
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Exxxx
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 14, 2018 9:25 am

U mnie w pracy obecnie jest projektowany podajnik butelek, chłopaki obecnie zliczają sami ilość butelek. Z ciekawości przetestowalibyśmy go z czujnikami firmy: IFM, Balluff i Pepperl+Fuchs, czy nadawałby się to np. prostego zliczania "przebiegu" siłowników pneumatycznych itp. itd.

A po tych testach poszedłby do mojego gazomierza.
marcox
Posty: 16
Rejestracja: sob sty 25, 2020 10:06 pm

pzygmunt pisze: czw mar 12, 2020 10:05 pm Ciekawy pomysł na jakiś mini UPS 12V na szynę DIN

Zasilacz buforowy Satel APS 412
jest na szynę tylko aku trzeba gdzieś schować ;)
dodatkowo ma 3 wyjścia OC sygnalizujące awarię
wiec mozna by wykorzystać do dodatkowego modułu sensora który informowałby o braku AC.
Przy okazji wyjscie tego zasilacza można podpiać jako zasilanie do routera czy modemu z netu(12V) wiec nawet paru godzinne zaniki AC nie będą groźne dla działania systemu ( przy np aku 7Ah)

https://www.satel.pl/pl/product/787/APS ... z-buforowy

Właśnie jestem na etapie budowy takiego systemu zasilania dla routera i modułów supli
marcox
Posty: 16
Rejestracja: sob sty 25, 2020 10:06 pm

W zakresie wykorzystania LIW-01 to moj pomysł jest taki:
Przymierzam się do wykonania opomiarowania podajnika pieca CO na ekogroszek.
Podajnik ślimakowy wiec mam 2 rozwiązania z czujnikiem-
1. kontrakton na koncu slimaka i zliczanie obrotów ( obroty doświadczalnie trzeba przeliczyć na worki które wsypuję do zasobnika).
2. dodatkowy przekaźnik z silnika - i zliczanie impulsów załączania silnika. ilość impulsów przemnożona przez czas pracy podajnika da całkowity czas pracy podajnika i to także trzeba przeliczyć doświadczalnie na ilość worków wsypywanych do zasobnika.

Trochę lipa z tym resetowaniem licznika bo po każdym zasypie trzeba by wchodzić w config licznika ale moze coś się wymyśli w trakcie :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Może jakaś opcja w cloudzie do wstawiania "wydarzeń" ?
Wtedy klikasz przycisk "Wstaw wydarzenie" i wpisujesz w treść np. "Kolejny worek". Aplikacja mając te dane mogłaby Ci pokazywać zużycie od ostatniego wydarzenia, pomiędzy wydarzeniami itp.

Może ktoś miałby lepszy pomysł jak to nazywać. Np zamiast "wydarzenie" to "marker" ?
Minus z resetowaniem licznika jest taki, że wtedy wykres pokazuje nagle minusowe zużycie, a tu nie o to chodzi.
marcox
Posty: 16
Rejestracja: sob sty 25, 2020 10:06 pm

Good idea z tym wstawianiem wydarzeń,
Rozumiem żę wówczas licznik liczyłby też wszystko od uruchomienia i byłoby widać ile w sumie węgla za sezon poszło.( np exportując dane do xls)

W zakresie nazwy to moze "nowy cykl" będzie bardziej intuicyjne?
Zablokowany

Wróć do „Nowości”