Supla alarm dla hobbystów

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Beku
Posty: 453
Rejestracja: wt lis 06, 2018 1:49 pm

Cześć!

Wrzucam mój ostatni pokrętny projekt wykorzystujący kilka elementów supli :).
W zasadzie sam się zdziwiłem, że to potrafi tak fajnie działać. Nie będę się rozpisywał, zobaczcie sami. Jakość nagrania nie powala, ale ważne że wiadomo o co chodzi 🙂

https://youtu.be/NRynjORN7AY

W filmie tego nie opisałem, ale zrobiłem sobie jeszcze harmonogramy w Supli, które uzbrajają/rozbrajają alarm w określonych porach no i mam możliwość ręcznego sterowania. Dodatkowo można tak podłączać inne elementy Sonoff np. czujniki otwarcia drzwi/okien itp. Czujki trochę drogawe... ale już się przekonałem że jak się zabieram za zrób to sam to wychodzi mnie 2 razy drożej :D Musiałbym mieć przy sobie takiego @Robert Błaszczak lub innych wymiataczy elektroników, których z imienia niestety nie znam ... :(


Ehhh... co tu dużo mówić... I love Supla! (a tak BTW czy Supla to imię żeńskie? Bo jak tak to po pierwsze dostanę po uszach od małżonki ale co ważniejsze - wszystkiego najlepszego z okazji dnia Kobiet! :))

Stay tuned!
Albert
Posty: 579
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Oglądałem film z zaciekawieniem. Fajny pomysł:)
dogu18
Posty: 257
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:35 pm

Czy żeby to wykonać muszę mieć własny serwer supla czy mogę korzystać ogólnodostępnego??
Pozdrawiam
Grzegorz Labudda
Beku
Posty: 453
Rejestracja: wt lis 06, 2018 1:49 pm

dogu18 pisze: sob mar 21, 2020 1:02 pm Czy żeby to wykonać muszę mieć własny serwer supla czy mogę korzystać ogólnodostępnego??
Możesz korzystać z ogólnodostępnego. Natomiast tak czy tak musisz mieć jakiś device typu raspberry, czy komputer z Linuksem żeby postawić na nim dodatkowe klocki (supla-virtual-device, mosquitto)
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Szkoda, ze nie ma softu z Supla do bramki Sonoff z obsługą dwukierunkową. Kombinacje nie byłyby potrzebne:(
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”