PZEM004 jednofazowy Licznik Energii Elektrycznej

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Robert Błaszczak pisze: pn mar 23, 2020 9:55 am Rozdzielnica w mieszkaniu w bloku, instalacja jednofazowa. PZEM-004T mierzy główne zużycie energii elektrycznej. Nie planuję tego rozdzielać na obwody. Wystarczy kontrola ogólna :D W piwnicy mam drugi PZEM-004T i już wiem, że przepłacam za prąd. Płacę ryczałt 10 zł, a zużycie mam na poziomie 6 - 8 zł :lol: :lol: :lol:

Na RPi Zero W zainstalowane jest supla-virtual-device oraz supla-pushover. Mam 4 szt. Xiaomi LYWSD03MMC. Chcę dołożyć jeszcze dwie sztuki tych czujników temperatury i wilgotności.
Strasznie przepłacasz. Reklamuj :P
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mirizag
Posty: 121
Rejestracja: pn sty 02, 2017 6:36 pm

Witam. Przymierzam się do złożenia układu z trzema PZEM004T czy możecie podać jakiegoś linka skąd zamawialiście oraz jakie przekładniki wybrać te otwierane czy te okrągłe i jeszcze jedno pytanko czy brać komplet z tym kablem usb.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Ja kupiłem ostatnio trzy takie https://pl.aliexpress.com/item/40002596 ... 5c0fPY1VHE
Bardzo szybko doszły. Zależało mi na rozłącznym przekładniku, bo to jednak wygodniej zamontować jak się ma drut w rozdzielni. Kolejny plus to obudowa, bo to zawsze bezpieczniej jak mamy mało miejsca. Można skleić izolacją 3 sztuki w pionie po dokręceniu uprzednio przewodów zasilających i przewodów od przekładników.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
mirizag
Posty: 121
Rejestracja: pn sty 02, 2017 6:36 pm

A ten kabel USB też kupować.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Przewód USB to nic innego tylko jakiś konwerter. Byłby Ci potrzebny tylko wtedy gdybyś chciał pomiary z PZEM mieć na kompie przez te ichne programy i jakbyś nie miał żadnego konwertera. Zakładam, że jakiś tam masz, a jeśli nie bo i tak będziesz mieć Suplowy soft do PZEM na Wemos d1 mini to i tak Ci do szczęścia on nie potrzebny ;)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
mirizag
Posty: 121
Rejestracja: pn sty 02, 2017 6:36 pm

lesny8 pisze: pt mar 27, 2020 1:33 pm Przewód USB to nic innego tylko jakiś konwerter. Byłby Ci potrzebny tylko wtedy gdybyś chciał pomiary z PZEM mieć na kompie przez te ichne programy i jakbyś nie miał żadnego konwertera. Zakładam, że jakiś tam masz, a jeśli nie bo i tak będziesz mieć Suplowy soft do PZEM na Wemos d1 mini to i tak Ci do szczęścia on nie potrzebny ;)
Ja myślałem, aby ten kabel usb kupić tylko ze względu na tą wtyczkę która wchodzi do PZEM
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Ja u siebie podpiąłem na kable od stykówki, te takie kolorowe ;)
Są na ali jeszcze takie kable z wtyczką dedykowaną pod to gniazdo w PZEM https://pl.aliexpress.com/item/32859182173.html
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
mirizag
Posty: 121
Rejestracja: pn sty 02, 2017 6:36 pm

lesny8 pisze: pt mar 27, 2020 4:52 pm Ja u siebie podpiąłem na kable od stykówki, te takie kolorowe ;)
Są na ali jeszcze takie kable z wtyczką dedykowaną pod to gniazdo w PZEM https://pl.aliexpress.com/item/32859182173.html
Dzięki za pomoc.
mirizag
Posty: 121
Rejestracja: pn sty 02, 2017 6:36 pm

A mam jeszcze takie pytanko jeżeli PZEM rozłączy się z internetem to czy dalej zlicza impulsy.
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

mirizag pisze: pt mar 27, 2020 9:24 pm A mam jeszcze takie pytanko jeżeli PZEM rozłączy się z internetem to czy dalej zlicza impulsy.
does not count impulses, counts kWh
and yes, it continues to count without connection

nie liczy impulsów, liczy kWh
i tak, nadal liczy się bez połączenia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”