Wemos d1 mini skrzynka na listy

L0L3K
Posty: 109
Rejestracja: czw lut 22, 2018 2:34 pm

Witam, wpadłem na pomysł żeby zrobic w skrzynce pocztowej czujnik, widziałem to już gdzieś kilka razy w internecie. Jest jakis soft supli, który móglbym zainstalować na wemos? klapa mojej skrzynki otwiera sie na zewnątrz więc musiałbym założyć kontaktron więc czy moge przylutować go bezpośrednio do wemosa? i jak? :ugeek:
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1976
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Szukaj , szukaj , bo to już bylo na forum 😁
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8289
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

L0L3K pisze: śr kwie 08, 2020 12:13 pm Witam, wpadłem na pomysł żeby zrobic w skrzynce pocztowej czujnik, widziałem to już gdzieś kilka razy w internecie. Jest jakis soft supli, który móglbym zainstalować na wemos? klapa mojej skrzynki otwiera sie na zewnątrz więc musiałbym założyć kontaktron więc czy moge przylutować go bezpośrednio do wemosa? i jak? :ugeek:
Masz zasilanie doprowadzone do skrzynki?
Jeśli chcesz sprawdzać stan na podstawie klapki (wrzucenie listu) i dźwiczek (wyjęcie poczty), to potrzebujesz dwa czujniki (kontaktrony/mikroprezłączniki).

Ja planowałem tak robić, ale ostatecznie zdecydowałem się na inne rozwiązanie (na razie ciągle w planach). Do skrzynki mam doprowadzony przewód z automatu bramy przesuwnej, gdzie siedzi SBW-01. W skrzynce na listy zamontuję przekaźnik i dwa mikroprzełączniki. Będą podłączone tak, aby po otwarciu klapki włączał się przekaźnik, zatrzaskiwał w takiej pozycji i dawał sygnał do SBW-01. Otwarcie drzwiczek (wyjęcie poczty) odłączy zasilanie od prezkaźnika i przestawi go w pozycję NO, i sygnał "brak poczty" poleci do SBW.
Oczywiście zamiast SBW można podłączyć cokolwiek innego (np Wemos)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
L0L3K
Posty: 109
Rejestracja: czw lut 22, 2018 2:34 pm

klew pisze: śr kwie 08, 2020 12:44 pm
L0L3K pisze: śr kwie 08, 2020 12:13 pm Witam, wpadłem na pomysł żeby zrobic w skrzynce pocztowej czujnik, widziałem to już gdzieś kilka razy w internecie. Jest jakis soft supli, który móglbym zainstalować na wemos? klapa mojej skrzynki otwiera sie na zewnątrz więc musiałbym założyć kontaktron więc czy moge przylutować go bezpośrednio do wemosa? i jak? :ugeek:
Masz zasilanie doprowadzone do skrzynki?
Jeśli chcesz sprawdzać stan na podstawie klapki (wrzucenie listu) i dźwiczek (wyjęcie poczty), to potrzebujesz dwa czujniki (kontaktrony/mikroprezłączniki).

Ja planowałem tak robić, ale ostatecznie zdecydowałem się na inne rozwiązanie (na razie ciągle w planach). Do skrzynki mam doprowadzony przewód z automatu bramy przesuwnej, gdzie siedzi SBW-01. W skrzynce na listy zamontuję przekaźnik i dwa mikroprzełączniki. Będą podłączone tak, aby po otwarciu klapki włączał się przekaźnik, zatrzaskiwał w takiej pozycji i dawał sygnał do SBW-01. Otwarcie drzwiczek (wyjęcie poczty) odłączy zasilanie od prezkaźnika i przestawi go w pozycję NO, i sygnał "brak poczty" poleci do SBW.
Oczywiście zamiast SBW można podłączyć cokolwiek innego (np Wemos)

W sumie to wystarczyłby mi czujniik otwarcia klapki a zasilanie da rade załatwic :P
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8289
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

L0L3K pisze: śr kwie 08, 2020 1:01 pm W sumie to wystarczyłby mi czujniik otwarcia klapki a zasilanie da rade załatwic :P
A jak chcesz resetować stan sygnału?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Robiłem u siebie pocztę plus powiadomienia. Program do powiadomień super zrobił Piomar2. Listonosz wrzuca list i mam powiadomienie na tel o nowej poczcie w postaci dźwięku i tekstu na tel. Jest wszystko na forum. Moje rozwiązanie jest proste i co najważniejsze na baterii w skrzynce urządzenie wytrzyma co najmniej rok, a nawet więcej.
Awatar użytkownika
lukosław
Posty: 116
Rejestracja: pn paź 28, 2019 8:20 am

Zibi, mógłbyś podrzucić jakieś linki? W teorii wszystko jest na forum, ale w praktyce często porozrzucane po tylu tematach, że naprawdę trudno to ogarnąć.
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

L0L3K
Posty: 109
Rejestracja: czw lut 22, 2018 2:34 pm

klew pisze: śr kwie 08, 2020 12:44 pm
L0L3K pisze: śr kwie 08, 2020 12:13 pm Witam, wpadłem na pomysł żeby zrobic w skrzynce pocztowej czujnik, widziałem to już gdzieś kilka razy w internecie. Jest jakis soft supli, który móglbym zainstalować na wemos? klapa mojej skrzynki otwiera sie na zewnątrz więc musiałbym założyć kontaktron więc czy moge przylutować go bezpośrednio do wemosa? i jak? :ugeek:
Masz zasilanie doprowadzone do skrzynki?
Jeśli chcesz sprawdzać stan na podstawie klapki (wrzucenie listu) i dźwiczek (wyjęcie poczty), to potrzebujesz dwa czujniki (kontaktrony/mikroprezłączniki).

Ja planowałem tak robić, ale ostatecznie zdecydowałem się na inne rozwiązanie (na razie ciągle w planach). Do skrzynki mam doprowadzony przewód z automatu bramy przesuwnej, gdzie siedzi SBW-01. W skrzynce na listy zamontuję przekaźnik i dwa mikroprzełączniki. Będą podłączone tak, aby po otwarciu klapki włączał się przekaźnik, zatrzaskiwał w takiej pozycji i dawał sygnał do SBW-01. Otwarcie drzwiczek (wyjęcie poczty) odłączy zasilanie od prezkaźnika i przestawi go w pozycję NO, i sygnał "brak poczty" poleci do SBW.
Oczywiście zamiast SBW można podłączyć cokolwiek innego (np Wemos)

Nie wiesz czy gdzieś na forum jest opisany ten sposób na dwa kontraktony i soft do tego
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8289
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

L0L3K pisze: pn kwie 13, 2020 4:32 pm
Nie wiesz czy gdzieś na forum jest opisany ten sposób na dwa kontraktony i soft do tego
Rozwiązanie z przekaźnikiem i dwoma kontaktronami/przełącznikami jest "sprzętowe" i da sygnał na dowolne wejście cyfrowe (najlepiej przez optoizolację).
Można też to zrobić softowo bez przekaźnika. Na nowej bibliotece wystarczy kilka linijek kodu, tylko musiałabym dorzucić "wirtualny sensor" którego stan zmienia się w programie.

Które rozwiązanie wolisz?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”