ESP 8266 mod 07

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wzajemnie :)
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

Witam dziś odpoczywając po wyżerkach świątecznych, uruchomiłem kolejny moduł ESP 07 wszystko ruszyło od strzała wgrałem firmware sterowania roletami a moduł zgłosił konflikt lokalizacji, dodałem inną lokalizację i okazało się że moduł obsługuje bramy a nie rolety ( stąd konflikt bo jeden od bram już był w tej pierwszej lokalizacji) . Pomyślałem dałem ciała i wgrałem zły soft, więc na wszelki wypadek raz jeszcze pobrałem ze strony SUPLA firmware od rolet, wgrałem i zonk znowu obsługa bram , wgrałem gniazdko - poszło gniazdko , znów wgrałem rolety i znów jest obsługa bram
O co chodzi ? Coś jest nie tak z firmware od rolet , czy ja robię coś źle ?. Usuwałem wszystkie urządzenia , usuwałem lokalizacje, zaczynałem od nowa i dalej nie mogę uruchomić rolet
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Może ja się pomyliłem. Jutro wprzucę na wszelki wypadek jeszcze raz przekompilowany firmware.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Tu chyba kolega ma podobny problem: viewtopic.php?f=8&t=77
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

Ok Dziękuję za szybką reakcję :D Mam pytanie . Czy dołożenie obsługi serwa + DS18B20 na jednym module to dużo pracy dla Ciebie ?
Zależy mi na sterowaniu przepustnicą powietrza w kominku i przy okazji kontrola temperatury płaszcza ( kominek z płaszczem wodnym)
Czekam na odpowiedz i życzę Miłego Wieczoru
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

besix pisze:Witam dziś odpoczywając po wyżerkach świątecznych, uruchomiłem kolejny moduł ESP 07 wszystko ruszyło od strzała wgrałem firmware sterowania roletami a moduł zgłosił konflikt lokalizacji, dodałem inną lokalizację i okazało się że moduł obsługuje bramy a nie rolety ( stąd konflikt bo jeden od bram już był w tej pierwszej lokalizacji) .
Czyli w jednej lokalizacji mogę mieć tylko jedną bramę np garażową?
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Bez limitu
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wrzuciłem jeszcze raz skompilowany firmware. Możesz pobrać i sprawdzić.
Odnośnie konfliktu lokalizacji. Występuje on jak usuwana są lub zmieniane kanały. Wtedy trzeba odłączyć urządzenie. Usunąć je z cloud-a i podłączyć ponownie. Konflikt nie występuje jak dodawane są nowe kanały bez zmiany kolejności / modyfikacji poprzednich.
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

Konflikt lokalizacji sprawdzony i rzeczywiście mogę dodać więcej niż jeden moduł realizujący te same funkcje , co do firmware rolet nowo pobranego dziś rano, wgrywa się jako rolety, widać tylko jeden przekaźnik który działa jak przycisk chwilowy , przycisk ręczny nie działa , czy jest chwilowy czy stały to milczy, nie działa też termometr wgrywałem to firmware trzy razy na przemian z firmware socet i w gniazdku wszystko śmiga a w roletach lipa na koniec wgrałem obsługę bram z najnowszego softu i brak termometru , wrzuciłem starszy firmware bram i wszystko śmiga.
Te rolety chyba są do dopracowania
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

Jutro powinienem mieć ESP 12 dziewiczy więc zobaczymy te rolety na 12
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”