Asystent

wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

michael pisze: pn sty 20, 2020 10:19 am 2. Drugą rzeczą, która mnie przekonała to kontakt z asystentem. Alexa po prostu rozumie co mówię do niej ja, żona oraz moje dwie 5-cio latki i 7-mio latek. Do tego dziewczynki mówią jeszcze bardzo dziecinnie, a mimo wszystko Alexa rozumie je praktycznie bezbłędnie :D
(moje dzieci wyrastają na Star Treku i dziwią się, że u znajomych nie da się sterować głosowo oświetleniem :lol: )
to bardzo ważna rzecz, w GA nie działa to dobrze
michael pisze: pn sty 20, 2020 10:19 am 4. Bajery takie jak integracja (poza Suplą oczywiście) z odkurzaczem, pilotem uniewersalnym IR oraz radio dzięki czemu steruję XBOXem, telewizorem itd. oraz Amazon Music i Spootify.
to akurat też wszystko jest w GA
michael pisze: pn sty 20, 2020 10:19 am ps. co do parowania głośników w Alexie też można je parować i gropować.
ooo , ciekawe kto kogo spapugował : ALEXA Google, czy Google ALEXA :)
rocko
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 19, 2017 1:07 pm

Ja długo zastanawiałem się nad wyborem asystenta, sle na forum znalazłem wątek o polskim produkcie Ai-speaker viewtopic.php?f=6&t=5445 i postanowiłem zainwestować w tego asystenta ponieważ zależało mi na głosowym otwieraniu bramy wjazdowej i garażowej.

Plusy:
- język PL
- odczyt stanów czujników z dostosowaniem ikon (np: temperatura poniżej 19 stopni ikona termometru w kolorze niebieskim, pomiędzy 19-21 zielonym, powyżej 21 czerwonym itp.)
- tworzenie reguł (kontrakton na bramie otwarty to włącz światło w garażu itp.)
- sterowanie za pomocą smartwatch (tylko z wear os)
- geolokalizacja oparta o gps lub sieć wifi
- projektowanie własnych pomieszczeń w 3D https://home.by.me/en/ które wykorzystujemy np:jako pulpit główny na tablecie do sterowania naszą automatyką
- integracja z kamerami ip

Minusy:
- brak pełnej integracji jeśli korzystamy z oficjalnego serwera Supli
- aby w pełni zintegrować Suple z bramką AIS musimy posiadać własny serwer z doinstalowanym supla-mqtt-client viewforum.php?f=63
- bramkę musimy podpiąć do zestawu audio lub głośników
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

wsosniak pisze: pn sty 20, 2020 10:35 am
michael pisze: pn sty 20, 2020 10:19 am 4. Bajery takie jak integracja (poza Suplą oczywiście) z odkurzaczem, pilotem uniewersalnym IR oraz radio dzięki czemu steruję XBOXem, telewizorem itd. oraz Amazon Music i Spootify.
to akurat też wszystko jest w GA
Tylko, że w GA integracja np. Broadlink RM mini 3 nie do końca działa tak super. Tylko sprzęty, które można natywnie dodać w aplikacji IHC są widoczne w asystencie. Te, które stworzysz sobie sam na zasadzie skopiuj guziki pilota nie są widoczne. Tylko sceny, które się utworzy w aplikacji IHC będą dostępne w rutynach w zakładce "dostosuj oświetlenie".
Poza tym wybranie dowolnego urządzenia, które jest zintegrowane z asystentem przez aplikację IHC powoduje, że GA cały czas będzie wyświetlał naprzemiennie "Łączę... Nie odpowiada... Offline..." choć sterowanie działa.
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

Lucas pisze: pn sty 20, 2020 10:48 am
wsosniak pisze: pn sty 20, 2020 10:35 am
michael pisze: pn sty 20, 2020 10:19 am 4. Bajery takie jak integracja (poza Suplą oczywiście) z odkurzaczem, pilotem uniewersalnym IR oraz radio dzięki czemu steruję XBOXem, telewizorem itd. oraz Amazon Music i Spootify.
to akurat też wszystko jest w GA
Tylko, że w GA integracja np. Broadlink RM mini 3 nie do końca działa tak super. Tylko sprzęty, które można natywnie dodać w aplikacji IHC są widoczne w asystencie. Te, które stworzysz sobie sam na zasadzie skopiuj guziki pilota nie są widoczne. Tylko sceny, które się utworzy w aplikacji IHC będą dostępne w rutynach w zakładce "dostosuj oświetlenie".
Poza tym wybranie dowolnego urządzenia, które jest zintegrowane z asystentem przez aplikację IHC powoduje, że GA cały czas będzie wyświetlał naprzemiennie "Łączę... Nie odpowiada... Offline..." choć sterowanie działa.
tez mam Broadlinka tyle ze PRO ale problem te same miałem . Sceny rozwiązały wszystko , przynajmniej u mnie .
Te problemy o ktorych piszesz , to chyba nie jest wina GA tylko samego broadlinka i jego softu . Tak na marginesie : to co nam (EU) chińczycy zafundowali w postaci pierwszej wersji IHC EU to porażka :) na początku to wogóle IHC EU nie był widziany w GH i jak chciałeś skorzystać z IHC to na iphone nie dało się tego ogarnąć (też tak miałeś ?) . Ale ok , sceny i android rozwiązały problemy (u mnie)
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

iOS'a mam tylko na iPadzie, ale wszystko konfigurowałem na Androidzie, więc nie jestem Ci w stanie potwierdzić tych problemów.
Sceny z reguły rozwiązały problem z Broadlinkiem, tylko muszę uważać, żeby nie zrobić odwrotnie niż chce. Bo np. scena, która ma wyłączyć telewizor (przez Broadlinka) włączy go, jeśli był uprzednio już wyłączony. Taki minus. Powiązałbym telewizor LG natywnie z GA, ale przy próbie konfiguracji tv pisze, że opcja niedostępna w naszym kraju.
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

btw. Siri też fajnie działa :lol:

Obrazek
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

rocko pisze: pn sty 20, 2020 10:42 am Ja długo zastanawiałem się nad wyborem asystenta, sle na forum znalazłem wątek o polskim produkcie Ai-speaker viewtopic.php?f=6&t=5445 i postanowiłem zainwestować w tego asystenta ponieważ zależało mi na głosowym otwieraniu bramy wjazdowej i garażowej.

Plusy:
- język PL
- odczyt stanów czujników z dostosowaniem ikon (np: temperatura poniżej 19 stopni ikona termometru w kolorze niebieskim, pomiędzy 19-21 zielonym, powyżej 21 czerwonym itp.)
- tworzenie reguł (kontrakton na bramie otwarty to włącz światło w garażu itp.)
- sterowanie za pomocą smartwatch (tylko z wear os)
- geolokalizacja oparta o gps lub sieć wifi
- projektowanie własnych pomieszczeń w 3D https://home.by.me/en/ które wykorzystujemy np:jako pulpit główny na tablecie do sterowania naszą automatyką
- integracja z kamerami ip

Minusy:
- brak pełnej integracji jeśli korzystamy z oficjalnego serwera Supli
- aby w pełni zintegrować Suple z bramką AIS musimy posiadać własny serwer z doinstalowanym supla-mqtt-client viewforum.php?f=63
- bramkę musimy podpiąć do zestawu audio lub głośników
Trochę przykro mi to pisać, ale ja tez juz od 2 miesięcy przeniosłem się na Ai-speaker. W porównaniu do Supli niebo a ziemia. Mam pełną automatyzację + zintegrowany alarm Integra Satel + kamery + co tylko przyjdzie mi do głowy i najwazniesze konkretny sprzęt z wbudowaną pamiecią, a nie karta sd czy nawet dysk ssd, lub chmura.
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

cino111 pisze: pn sty 20, 2020 7:01 pm
rocko pisze: pn sty 20, 2020 10:42 am Ja długo zastanawiałem się nad wyborem asystenta, sle na forum znalazłem wątek o polskim produkcie Ai-speaker viewtopic.php?f=6&t=5445 i postanowiłem zainwestować w tego asystenta ponieważ zależało mi na głosowym otwieraniu bramy wjazdowej i garażowej.

Plusy:
- język PL
- odczyt stanów czujników z dostosowaniem ikon (np: temperatura poniżej 19 stopni ikona termometru w kolorze niebieskim, pomiędzy 19-21 zielonym, powyżej 21 czerwonym itp.)
- tworzenie reguł (kontrakton na bramie otwarty to włącz światło w garażu itp.)
- sterowanie za pomocą smartwatch (tylko z wear os)
- geolokalizacja oparta o gps lub sieć wifi
- projektowanie własnych pomieszczeń w 3D https://home.by.me/en/ które wykorzystujemy np:jako pulpit główny na tablecie do sterowania naszą automatyką
- integracja z kamerami ip

Minusy:
- brak pełnej integracji jeśli korzystamy z oficjalnego serwera Supli
- aby w pełni zintegrować Suple z bramką AIS musimy posiadać własny serwer z doinstalowanym supla-mqtt-client viewforum.php?f=63
- bramkę musimy podpiąć do zestawu audio lub głośników
Trochę przykro mi to pisać, ale ja tez juz od 2 miesięcy przeniosłem się na Ai-speaker. W porównaniu do Supli niebo a ziemia. Mam pełną automatyzację + zintegrowany alarm Integra Satel + kamery + co tylko przyjdzie mi do głowy i najwazniesze konkretny sprzęt z wbudowaną pamiecią, a nie karta sd czy nawet dysk ssd, lub chmura.
Czyli widzę że nie tylko ja się zastanawiam nad asystentem. Przydała by się pełna integracja z HA bo AiS to kod HA więc nie było by problemy z tym. Rolety i oświetlenie to trochę za mało. Brakuje czujników temperatury, ciśnienia, wilgotności. Otwarcia bramy i poczty. Liczników energii. Więc jest pole do popisu. Może Supla stworzy oficjalną integrację. Podejrzewam że przyniosło by to jej niezły rozgłos. A umówmy się że urządzenia nie są drogie w budowie/zakupie więc napewno grono suplowiczow by urosło.
Ps. Deweloperzy montują rolety oraz automaty do bram supli w nowych mieszkaniach.
L0L3K
Posty: 109
Rejestracja: czw lut 22, 2018 2:34 pm

W jaki sposób sterowac supla przy pomocy google asystenta? u mnie rozwiązanie z Automate nie działa, łapie co 10 komende :(
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

L0L3K pisze: wt kwie 28, 2020 7:41 am W jaki sposób sterowac supla przy pomocy google asystenta? u mnie rozwiązanie z Automate nie działa, łapie co 10 komende :(
Ja nie używam Automate obecnie. Głównie korzystam z głośników i mam w Google Home nazwy urządzeń suplowych zmienione na angielskie - po prostu mówię co chcę włączyć. Choć GH spina mi razem wszystko co jest poza Suplą, to coraz częściej przenoszę rutyny do Alexy, która testowo działa prawie równolegle u mnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”