Asystent

Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

L0L3K pisze: wt kwie 28, 2020 7:41 am W jaki sposób sterowac supla przy pomocy google asystenta? u mnie rozwiązanie z Automate nie działa, łapie co 10 komende :(
U mnie to samo. Po trzech dniach walki odpuściłem. Czekam cierpliwie aż pojawi się pełna integracja z HA i wtedy uruchomie suple na AiS.
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Generalnie rozwiązanie ze sterowaniem po polsku najlepiej i bezproblemowo działało z Andorid 7 (z wyłączonym asystentem) + Automate + Skrypty by @fracz.

W kolejnych wersjach Andorid 8+ już działy się cuda :)
Co do Google Home, tak jak już koledzy w różnych postach wspominali - obsługa po angielsku.
Osobiście u mnie sterowanie stanęło na Alexa do tego stopnia, że ilość głośników to już 6 szt. :lol:
Działa idealnie :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
L0L3K
Posty: 109
Rejestracja: czw lut 22, 2018 2:34 pm

Ale da się to rozwiazac tak żebym mógł sterować bramą a nie tylko swiatłem przez google home?
Awatar użytkownika
akszyn
Posty: 180
Rejestracja: śr maja 22, 2019 2:40 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Bardziej przypadła mi do gustu Alexa a najczęściej korzystam z niej na komputerze z win 10 a na telefonie to korzystam na przemian z gh i Alexy oraz tez posiadam Jolkę która można zintegrować z gh ale to różnie bywa bo integracja jest kłopotliwa w dodaniu
rocko pisze: pn sty 20, 2020 10:42 am Ja długo zastanawiałem się nad wyborem asystenta, ale na forum znalazłem wątek o polskim produkcie Ai-speaker viewtopic.php?f=6&t=5445
....
Plusy:
- język PL
- odczyt stanów czujników z dostosowaniem ikon (np: temperatura poniżej 19 stopni ikona termometru w kolorze niebieskim, pomiędzy 19-21 zielonym, powyżej 21 czerwonym itp.)
...
- sterowanie za pomocą smartwatch (tylko z wear os)
...
- projektowanie własnych pomieszczeń w 3D https://home.by.me/en/ które wykorzystujemy np:jako pulpit główny na tablecie do sterowania naszą automatyką
...
Minusy:
- brak pełnej integracji jeśli korzystamy z oficjalnego serwera Supli
...
A za niedługo te minusy zastaną usunięte viewtopic.php?f=63&t=7844
Supla na pokładzie wemosa D1 mini z relay shield (gate Zybiego)z DS18B20 + sonoff basic (domyślny soft) + broadlink RM mini 3 + Philips hue white z bridge v1 + LoraTap (RF 433) z kinetycznym przełącznikiem + ai-speaker Dev1 i Dev3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”