Pytanie bezpiecznik zamel row 02m

Sterownik dwukanałowy
Qper
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 09, 2019 3:28 pm

Witam,

mam takie może głupie pytanie ale chciałbym się upewnić. Czy bezpieczniki S dajemy przed suplą czy za suplą?
i drugie. Jeżeli supla będzie 16A to bezpieczniki tać też 16a czy może mniejsze, żeby ewentualnie nic jej nie było.

Dzięki
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (14.13 KiB) Przejrzano 2586 razy
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1793
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Musisz zabezpieczyć samo urządzenie bezpiecznikiem np. B6A. Następnie musisz zabezpieczyć obwód którym sterujesz i bezpiecznik np
B16A założyć przed urządzeniem którym sterujesz.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Schemat
Załączniki
row02.png
row02.png (15.98 KiB) Przejrzano 2559 razy
Qper
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 09, 2019 3:28 pm

Dziękuje bardzo o to mi chodziło :)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8263
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

pzygmunt pisze: pn cze 08, 2020 11:29 amSchemat
Napięcie dajesz na wejście ROW bez zabezpieczeń?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

ROW jest zabezpieczony B6A
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8263
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

pzygmunt pisze: pn cze 08, 2020 1:15 pm ROW jest zabezpieczony B6A
Tak, ale na wejście przekaźnika podajesz fazę bez zabezpieczenia
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

B16A zabezpieczają styki przekaźnika oraz instalację przed zwarciem. Jak dasz bezpieczniki na wejście ROW zamiast na wyjście tak jak jest na schemacie to przy zwarciu przekaźnik ROW pójdzie z dymem.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4006
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Krzysiek, na wejściu jest wyłącznik różnicowo-prądowy, więc stosowanie dodatkowego zabezpieczenia na wejściu nie ma tak naprawdę sensu. A bezpieczniki za ROW-02M chronią przede wszystkim ROW'a przed uszkodzeniem przekaźników. Ja bym jeszcze mocno się zastanawiał, czy nie zastosować B10 (jeśli podłączone obciążenie na to pozwoli). B16 zadziała dopiero przy prądzie 80A płynącym przez 0,2 sekundy. Jeśli będziemy mieli w obwodzie załączanym ROW'em zwarcie i w tym momencie załączymy ten obwód, to raczej i tak przekaźnik pójdzie z dymem przy zabezpieczeniu B16.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
andrew01
Posty: 162
Rejestracja: pt maja 24, 2019 6:49 am

Tak się zastanawiam, czy powyższy schemat nie jest zbyt rozbudowany? Zmierzam do tego, że np. ROW-01 zamontowany w gniazdku jest zabezpieczony jednym B16A (najprawdopodobniej), czyli tylko tym bezpiecznikiem, który jest założony na dane gniazdko (gniazdka) elektryczne. Czyli jedna S'ka jest przed modułem i tym samym przed przekaźnikiem. Czy kolejność (przed/za) przekaźnikiem ma tutaj tak duże znaczenie? Prąd i tak będzie ten sam przed jak i za przekaźnikiem. Sama opisywana sytuacja (załączania zwartego obwodu) jest specyficzna, z jednej strony prawdopodobnie powstanie potężny łuk elektryczny pomiędzy stykami przekaźnika i pewnie wystąpi nadpalenie styku, a sam prąd zwarciowy jest na tyle specyficzny, że i tak "lecą" najczęściej wszystkie zabezpieczenia łącznie z zabezpieczeniem głównym.

Pozdrawiam
Andrzej
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”