Ai-speaker

gbcolin
Posty: 121
Rejestracja: śr cze 12, 2019 4:13 pm

Ta mało konkurencyjna cena i dziwny sposób komunikacji zabije projekt. Przyszłość to pozbycie się kluczy, pilotów, smartfonów z kieszeni. Noszenie pilota do komunikacji z systemem jest jakimś żartem. Ale powodzenia. Plus - język Polski :)
Nie atakuję projektu Supli ;)
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

gbcolin pisze: ndz cze 07, 2020 1:26 am Ta mało konkurencyjna cena i dziwny sposób komunikacji zabije projekt. Przyszłość to pozbycie się kluczy, pilotów, smartfonów z kieszeni. Noszenie pilota do komunikacji z systemem jest jakimś żartem. Ale powodzenia. Plus - język Polski :)
Ja myślę, że docelowo urządzenie będzie wyposażone w swój mikrofon i głośnik (nazwa zobowiązuje :) ), i będzie inaczej wyglądało niż wersja deweloperska. Wygląda też na to, że w cenie urządzenia jest także wsparcie dla projektu rozwojowego.
Tak jak kibicuję i wspieram Suplę tak samo będę kibicował i wspierał AI Speaker.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

Wczoraj otrzymałem bramkę.
Wymaga jeszcze konfiguracji.
Liczę na pełną integrację z Supla bo jako baza w domu jest super.
Do tego sceny harmonogramy itd.
Naprawdę spoko sprawa.
Myślę nad postawieniem własnego serwera bo gdzieś widziałem informacje o integracji przez mqtt.
Ktoś ma jakieś podpowiedzi 🙂
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

No ja dopiero pomału ogarniam temat. Z naciskiem na pomału...
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

Gdybyś wpadł jak to zintegrować w całości to daj znać. Bo póki co mam tylko rolety i gniazdko. 🙂
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

He, he, a ja mam tylko "lampki", które i tak widoczne są jako przekaźniki. Ale daje się je włączać i wyłączać głosowo :)
Póki co znalazłem tylko tyle:
Aby w pełni zintegrować suple z bramką musisz postawić własny serwer supli na raspberry pi zainstalować dodatkowo Supla-MQTT-Client a po stronie bramki AIS wykorzystać Broker MQTT. Dzięki takiej integracji bramką będziesz mógł sterować wszystkimi modułami supli, odczytasz z czujników wartości temperstury czy wilgotności, zapraszam do lektury - viewtopic.php?f=6&t=5445
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
mariusz_70
Posty: 104
Rejestracja: czw lis 10, 2016 5:51 pm
Lokalizacja: Koszalin

Goral64 pisze: czw cze 11, 2020 4:05 pm He, he, a ja mam tylko "lampki", które i tak widoczne są jako przekaźniki. Ale daje się je włączać i wyłączać głosowo :)
może to Cię naprowadzi:

viewtopic.php?p=58811#p58811
Kassewsky pisze: czw cze 11, 2020 2:26 pm
Myślę nad postawieniem własnego serwera bo gdzieś widziałem informacje o integracji przez mqtt.
Ktoś ma jakieś podpowiedzi
Zacznij od tego wątku, tylko to rozwiązanie nie działa z pi4 ale czytając blog raspberry wiem że prace trwają nad takim rozwiązaniem:

viewtopic.php?f=26&t=4455

następny:

viewtopic.php?f=23&t=4081

i jeszcz ten:

viewforum.php?f=63
mihu
Posty: 159
Rejestracja: śr lut 28, 2018 6:00 pm

Witam . dostałem właśnie bramkę , ściągłem supla wysztko przebiegło pomyślnie, tylko co widać stany i przełączniki kilkanaście minut dopiero restart pomaga i znowu widzę ,a i jest sposób żeby suwak od lampki na aplikacji nie wracał z powrotem bo wtedy pokazuje zły stan.pozd
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Wraca, bo AIS nie ustawia go wg swoich danych, tylko odświeża je co 60s z Supla Cloud. Kiedyś było co 30s. ale po wprowadzeniu limitu na API do 1000 wywołań na godzinę wydłużono czas synchronizacji. A to i tak niemiłosiernie długi czas reakcji. Powoduje też, że jak np. głosowo włączysz lampkę, to dopóki AIS nie ściągnie z Supli stanu, że lampka jest włączona, to jej nie wyłączysz...
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

Goral64 pisze: sob cze 13, 2020 5:45 am Wraca, bo AIS nie ustawia go wg swoich danych, tylko odświeża je co 60s z Supla Cloud. Kiedyś było co 30s. ale po wprowadzeniu limitu na API do 1000 wywołań na godzinę wydłużono czas synchronizacji. A to i tak niemiłosiernie długi czas reakcji. Powoduje też, że jak np. głosowo włączysz lampkę, to dopóki AIS nie ściągnie z Supli stanu, że lampka jest włączona, to jej nie wyłączysz...
Czyli rozwiązaniem może być swój serwer i wtedy nie przejmujemy się limitem.

Chyba że Ais ma swój soft do rolet.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”