Firmware Multiboard

Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Teraz powinno działać lepiej. Dodałem jeszcze obsługę czujnika BME280.
Załączniki
Primary_GUI_GEN.zip
(370.17 KiB) Pobrany 303 razy
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
jarsyb
Posty: 57
Rejestracja: ndz maja 31, 2020 4:03 pm

Jeszcze jeden mały bug znalazłem :)
Załączniki
IMG_2628.PNG
IMG_2628.PNG (415.15 KiB) Przejrzano 3389 razy
Istnieją 10 rodzaje ludzi - ci którzy rozumieją binarnie i ci którzy nie.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Ale to chyba jest bug apki na telefonie
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Czasami się tak dzieje. Nie wiem dlaczego. Bardzo rzadko dlatego trudno to zdebugować. Ubij apke i uruchom ponownie.
lesheq@wp.pl
Posty: 50
Rejestracja: ndz gru 01, 2019 8:01 pm

Kolego pomocy!!
Walczyłem dziś całe popołudnie żeby nowego multiborda zainstalować na nodemcu i efekty są takie:
1. płytka przyjmuje soft i ładnie zapisuje każdą konfigurację,
2. nie mogłem wykryć podłączonego DSa a mam pewność, że działa i że go dobrze podłączyłem,
3. na mojej malinie mam clouda 2.3.20 i nie jestem w stanie dodać tego multiborda bo nodemcu przechodzi w tryb konfiguracji ale aplikacja w komórce wyświetla, że przekroczono czas oczekiwania na zakończenie przeszukiwania sieci.
4. po usunięciu adresu email z panelu konfiguracji multiborda nodemcu nie chce wejść ponownie w tryb konfiguracji.
Takie są moje spostrzeżenia :)
___________________________________________________________________________________________________
nie jestem elektrykiem, automatykiem ani informatykiem... chwileczkę, co ja tu właściwie robię :shock: ???
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

W aplikacji na telefonie nic nie rób. Wszystkie dane wpisujesz na stronie konfiguracyjnej, dajesz zapisz i moduł powinien się zresetować a po uruchomieniu powinien być już widoczny w supla cloud
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Dodałem możliwość zmiany sterowania stanem wysokim lub niskim przekaźnika. Czy ktoś może dać znać czy działa wam czujnik BME280?
Załączniki
GUI_Generic.zip
(370.58 KiB) Pobrany 244 razy
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
tcp
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

Espablo pisze: pn sie 17, 2020 11:21 am Dodałem możliwość zmiany sterowania stanem wysokim lub niskim przekaźnika. Czy ktoś może dać znać czy działa wam czujnik BME280?
Czyli jest teraz szansa wyciągnięcia stanu bramy z napędu bez kontraktronu ?
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

Krańcówki w napędzie naperno mają jakieś napięcie. Najlepiej zastosować przekaźnik. Sam będę to robił przy napędzie Came.
tcp
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

Kassewsky pisze: pn sie 17, 2020 12:42 pm Krańcówki w napędzie naperno mają jakieś napięcie. Najlepiej zastosować przekaźnik. Sam będę to robił przy napędzie Came.
Ja też mam właśnie came bx. Może warto by było założyć nowy wątek żeby to opisać szczegółowo i tu nie śmiecić.
Zablokowany

Wróć do „Nowości”