Came BX i Sonoff SV ?

tcp
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

Kassewsky pisze: pn sie 17, 2020 6:07 pm To na zaciskach krańcówki jest 24vac?
Mierzyłem dzisiaj. Po między zaciskami 10 i FA oraz 10 i FC pojawia się napięcie 11V w zależności od tego czy brama jest otwarta czy zamknięta.
jarsyb
Posty: 57
Rejestracja: ndz maja 31, 2020 4:03 pm

Powiem Wam tak. Nie radziłbym grzebać i dopinać czegokolwiek równolegle do krańcówki, czy to jest brama czy jakiekolwiek urządzenie z wyłącznikiem krańcowym. Takie jest moje zdanie, zrobicie jak uważacie.
Pozdrawiam
Istnieją 10 rodzaje ludzi - ci którzy rozumieją binarnie i ci którzy nie.
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

jarsyb pisze: pn sie 17, 2020 6:28 pm Powiem Wam tak. Nie radziłbym grzebać i dopinać czegokolwiek równolegle do krańcówki, czy to jest brama czy jakiekolwiek urządzenie z wyłącznikiem krańcowym. Takie jest moje zdanie, zrobicie jak uważacie.
Pozdrawiam
A czemu tak uważasz?
Dopięcie równolegle przekaźnika który wyśle stan do Supla nie zaburza pracy układu. Więc nie rozumiem. Ale słucham Twojego uzasadnienia 🙂
jarsyb
Posty: 57
Rejestracja: ndz maja 31, 2020 4:03 pm

Czym jest cewka w przekaźniku? Czy przypadkiem nie drucikiem? W przypadku otwarcia styku wysyłasz napięcie lub zwierasz do masy obwód krańcówki, wiesz jak w takiej sytuacji zachowa się elektronika bramy? Może być dobrze 100 razy, a za 101 usmaży ci elektronikę lub brama się nie wyłączy.
Istnieją 10 rodzaje ludzi - ci którzy rozumieją binarnie i ci którzy nie.
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

jarsyb pisze: pn sie 17, 2020 6:47 pm Czym jest cewka w przekaźniku? Czy przypadkiem nie drucikiem? Równie dobrze możesz sobie połączyć drutem krańcówkę.
Nie rozumiem Ciebie ale mniejsza z tym.
Uwierz mi że nieraz robiłem układ rownelgly do monitorowania różnych krańcówek i da się bez problemu.
Ostatnio zmieniony pn sie 17, 2020 7:25 pm przez Kassewsky, łącznie zmieniany 1 raz.
jarsyb
Posty: 57
Rejestracja: ndz maja 31, 2020 4:03 pm

Kassewsky pisze: pn sie 17, 2020 7:04 pm
jarsyb pisze: pn sie 17, 2020 6:47 pm Czym jest cewka w przekaźniku? Czy przypadkiem nie drucikiem? Równie dobrze możesz sobie połączyć drutem krańcówkę.
Nie rozumiem Ciebie ale mniejsza z tym.
Uwierz mi że raz robiłem układ rownelgly do monitorowania różnych krańcówek i da się bez problemu.
z edytowałem post teraz powinno byc chyba jasne :) pozdrawiam
Istnieją 10 rodzaje ludzi - ci którzy rozumieją binarnie i ci którzy nie.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4011
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Cewka jest cewką, a nie drucikiem. Według Twojej opinii, to nie można byłoby podłączyć żadnego transformatora do sieci elektrycznej :lol:
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
jarsyb
Posty: 57
Rejestracja: ndz maja 31, 2020 4:03 pm

Robert Błaszczak pisze: pn sie 17, 2020 7:07 pm Cewka jest cewką, a nie drucikiem. Według Twojej opinii, to nie można byłoby podłączyć żadnego transformatora do sieci elektrycznej :lol:
:) odepnij sobie przewód neutralny od transformatora i dotknij do niego :) transformator nie będzie działał, ale przez uzwojenie prąd do palca popłynie. To samo jest w przekaźniku.
Istnieją 10 rodzaje ludzi - ci którzy rozumieją binarnie i ci którzy nie.
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

jarsyb pisze: pn sie 17, 2020 7:13 pm
Robert Błaszczak pisze: pn sie 17, 2020 7:07 pm Cewka jest cewką, a nie drucikiem. Według Twojej opinii, to nie można byłoby podłączyć żadnego transformatora do sieci elektrycznej :lol:
:) odepnij sobie przewód neutralny od transformatora i dotknij do niego :) transformator nie będzie działał, ale przez uzwojenie prąd do palca popłynie. To samo jest w przekaźniku.
Ta dyskusja Panowie nią ma sensu. Każdy wykonuje swoje układy na własną odpowiedzialność i według własnej wiedzy. Więc życzmy sobie powodzenia.
Pozdrawia elektryk /automatyk przemysłowy 🙂
jarsyb
Posty: 57
Rejestracja: ndz maja 31, 2020 4:03 pm

Kassewsky pisze: pn sie 17, 2020 7:26 pm
jarsyb pisze: pn sie 17, 2020 7:13 pm
Robert Błaszczak pisze: pn sie 17, 2020 7:07 pm Cewka jest cewką, a nie drucikiem. Według Twojej opinii, to nie można byłoby podłączyć żadnego transformatora do sieci elektrycznej :lol:
:) odepnij sobie przewód neutralny od transformatora i dotknij do niego :) transformator nie będzie działał, ale przez uzwojenie prąd do palca popłynie. To samo jest w przekaźniku.
Ta dyskusja Panowie nią ma sensu. Każdy wykonuje swoje układy na własną odpowiedzialność i według własnej wiedzy. Więc życzmy sobie powodzenia.
Pozdrawia elektryk /automatyk przemysłowy 🙂
Oki kończymy, bo robi się tu jak na elektrodzie :D
Również pozdrawiam. elektryk, automatyk, hobbysta informatyk :)
Istnieją 10 rodzaje ludzi - ci którzy rozumieją binarnie i ci którzy nie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”