Stacja pogodowa by shimano73

Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1972
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Jeszcze nie miałem okazji niczego zmieniać , ale u mnie nie występują takie zakłócenia choć deszczomierz jest podłączony na 3 m przewodzie . W deszczomierzu jest halotron który daje impulsy na transoptor który znajduje się na drugim końcu kabla. Gdy testowałem swoj deszczomierz w chwili ręcznego przestawiania kołyski wyniki były nie powtarzalne ale gdy polecałem woda ze strzykawki to wyniki były powtarzalne .
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

shimano73 pisze: wt sie 04, 2020 7:55 pm Jeszcze nie miałem okazji niczego zmieniać , ale u mnie nie występują takie zakłócenia choć deszczomierz jest podłączony na 3 m przewodzie . W deszczomierzu jest halotron który daje impulsy na transoptor który znajduje się na drugim końcu kabla. Gdy testowałem swoj deszczomierz w chwili ręcznego przestawiania kołyski wyniki były nie powtarzalne ale gdy polecałem woda ze strzykawki to wyniki były powtarzalne .
U mnie też nie ma błędy lecz nie mogę wejść po ip do modułu żeby zmienić parametr dla deszczomierza.
Które piny trzeba zewrzeć aby wrócić do rozgłaszania sieci ?
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1972
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Szczerze , nie pamietam pin wejścia a konfiguracje , możliwe ze go nawet nie ustawiłem ,. Zwykle w razie problemów wchodzę w tryb konfiguracji za pomocą podwójnego resetu - naciskam reset dwa razy w ciągu 5s z odstępem 1s , chociaż czasami nie udaje się za pierwszym , drugim , trzecim ... razem. 🤣🤣🤣
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
dzikusk
Posty: 204
Rejestracja: wt maja 01, 2018 7:24 pm
Lokalizacja: Bolesławiec

Podczas kompilacji mam takie błędy:

Kod: Zaznacz cały

\\nas\public\SUPLA\Stacja_pogodowa-master\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa.ino: In function 'void setup()':

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:359:15: error: 'class SuplaDeviceClass' has no member named 'setDigitalReadFuncImpl'

   SuplaDevice.setDigitalReadFuncImpl(&supla_DigitalRead);

               ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:360:15: error: 'class SuplaDeviceClass' has no member named 'setDigitalWriteFuncImpl'

   SuplaDevice.setDigitalWriteFuncImpl(&supla_DigitalWrite);

               ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:368:34: error: invalid conversion from 'uint8_t* {aka unsigned char*}' to 'const char*' [-fpermissive]

                     Location_Pass);

                                  ^

In file included from \\nas\public\SUPLA\Stacja_pogodowa-master\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa.ino:21:0:

\\nas\public\SUPLA\arduino-1.8.13\libraries\SuplaDevice/SuplaDevice.h:256:8: error:   initializing argument 2 of 'bool SuplaDeviceClass::begin(char*, const char*, const char*, char*, unsigned char)' [-fpermissive]

   bool begin(char GUID[SUPLA_GUID_SIZE],

        ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:368:34: error: invalid conversion from 'int' to 'char*' [-fpermissive]

                     Location_Pass);

                                  ^

In file included from \\nas\public\SUPLA\Stacja_pogodowa-master\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa.ino:21:0:

\\nas\public\SUPLA\arduino-1.8.13\libraries\SuplaDevice/SuplaDevice.h:256:8: error:   initializing argument 4 of 'bool SuplaDeviceClass::begin(char*, const char*, const char*, char*, unsigned char)' [-fpermissive]

   bool begin(char GUID[SUPLA_GUID_SIZE],

        ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:368:34: error: invalid conversion from 'char*' to 'unsigned char' [-fpermissive]

                     Location_Pass);

                                  ^

In file included from \\nas\public\SUPLA\Stacja_pogodowa-master\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa.ino:21:0:

\\nas\public\SUPLA\arduino-1.8.13\libraries\SuplaDevice/SuplaDevice.h:256:8: error:   initializing argument 5 of 'bool SuplaDeviceClass::begin(char*, const char*, const char*, char*, unsigned char)' [-fpermissive]

   bool begin(char GUID[SUPLA_GUID_SIZE],

        ^

\\nas\public\SUPLA\Stacja_pogodowa-master\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa.ino: In function 'SuplaDeviceCallbacks supla_arduino_get_callbacks()':

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:540:6: error: 'SuplaDeviceCallbacks' has no member named 'tcp_read'

   cb.tcp_read = &supla_arduino_tcp_read;

      ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:541:6: error: 'SuplaDeviceCallbacks' has no member named 'tcp_write'

   cb.tcp_write = &supla_arduino_tcp_write;

      ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:542:6: error: 'SuplaDeviceCallbacks' has no member named 'eth_setup'

   cb.eth_setup = &supla_arduino_eth_setup;

      ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:543:6: error: 'SuplaDeviceCallbacks' has no member named 'svr_connected'

   cb.svr_connected = &supla_arduino_svr_connected;

      ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:544:6: error: 'SuplaDeviceCallbacks' has no member named 'svr_connect'

   cb.svr_connect = &supla_arduino_svr_connect;

      ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:545:6: error: 'SuplaDeviceCallbacks' has no member named 'svr_disconnect'

   cb.svr_disconnect = &supla_arduino_svr_disconnect;

      ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:553:6: error: 'SuplaDeviceCallbacks' has no member named 'read_supla_relay_state'

   cb.read_supla_relay_state = &read_supla_relay_state;

      ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:554:6: error: 'SuplaDeviceCallbacks' has no member named 'save_supla_relay_state'

   cb.save_supla_relay_state = &save_supla_relay_state;

      ^

\\nas\public\SUPLA\Stacja_pogodowa-master\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa.ino: In function 'void add_Relay(int)':

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:1083:15: error: 'class SuplaDeviceClass' has no member named 'addRelayButton'

   SuplaDevice.addRelayButton(relay, -1, 0, read_supla_relay_flag(nr_relay));

               ^

\\nas\public\SUPLA\Stacja_pogodowa-master\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa.ino: In function 'void add_Relay_Invert(int)':

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:1091:15: error: 'class SuplaDeviceClass' has no member named 'addRelayButton'

   SuplaDevice.addRelayButton(relay, -1, 0, read_supla_relay_flag(nr_relay), true);

               ^

\\nas\public\SUPLA\Stacja_pogodowa-master\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa.ino: In function 'void add_Relay_Button(int, int, int, int)':

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:1171:15: error: 'class SuplaDeviceClass' has no member named 'addRelayButton'

   SuplaDevice.addRelayButton(relay, button, type, read_supla_relay_flag(nr_relay), DurationMS);

               ^

\\nas\public\SUPLA\Stacja_pogodowa-master\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa.ino: In function 'void add_Relay_Button_Invert(int, int, int, int)':

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:1184:15: error: 'class SuplaDeviceClass' has no member named 'addRelayButton'

   SuplaDevice.addRelayButton(relay, button, type, read_supla_relay_flag(nr_relay), true, DurationMS);

               ^

exit status 1

'class SuplaDeviceClass' has no member named 'setDigitalReadFuncImpl'



This report would have more information with
"Show verbose output during compilation"
option enabled in File -> Preferences.
Proszę o pomoc
Mój czujnik pogodowy
https://krasnikgorny.aqi.eco/pl
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8264
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

dzikusk pisze: czw sie 27, 2020 12:10 pm Podczas kompilacji mam takie błędy:
Wgraj sobie starą wersję biblioteki
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1972
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

dzikusk pisze: czw sie 27, 2020 12:10 pm Podczas kompilacji mam takie błędy:

Kod: Zaznacz cały

\\nas\public\SUPLA\Stacja_pogodowa-master\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa.ino: In function 'void setup()':

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:359:15: error: 'class SuplaDeviceClass' has no member named 'setDigitalReadFuncImpl'

   SuplaDevice.setDigitalReadFuncImpl(&supla_DigitalRead);

               ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:360:15: error: 'class SuplaDeviceClass' has no member named 'setDigitalWriteFuncImpl'

   SuplaDevice.setDigitalWriteFuncImpl(&supla_DigitalWrite);

               ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:368:34: error: invalid conversion from 'uint8_t* {aka unsigned char*}' to 'const char*' [-fpermissive]

                     Location_Pass);

                                  ^

In file included from \\nas\public\SUPLA\Stacja_pogodowa-master\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa.ino:21:0:

\\nas\public\SUPLA\arduino-1.8.13\libraries\SuplaDevice/SuplaDevice.h:256:8: error:   initializing argument 2 of 'bool SuplaDeviceClass::begin(char*, const char*, const char*, char*, unsigned char)' [-fpermissive]

   bool begin(char GUID[SUPLA_GUID_SIZE],

        ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:368:34: error: invalid conversion from 'int' to 'char*' [-fpermissive]

                     Location_Pass);

                                  ^

In file included from \\nas\public\SUPLA\Stacja_pogodowa-master\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa.ino:21:0:

\\nas\public\SUPLA\arduino-1.8.13\libraries\SuplaDevice/SuplaDevice.h:256:8: error:   initializing argument 4 of 'bool SuplaDeviceClass::begin(char*, const char*, const char*, char*, unsigned char)' [-fpermissive]

   bool begin(char GUID[SUPLA_GUID_SIZE],

        ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:368:34: error: invalid conversion from 'char*' to 'unsigned char' [-fpermissive]

                     Location_Pass);

                                  ^

In file included from \\nas\public\SUPLA\Stacja_pogodowa-master\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa.ino:21:0:

\\nas\public\SUPLA\arduino-1.8.13\libraries\SuplaDevice/SuplaDevice.h:256:8: error:   initializing argument 5 of 'bool SuplaDeviceClass::begin(char*, const char*, const char*, char*, unsigned char)' [-fpermissive]

   bool begin(char GUID[SUPLA_GUID_SIZE],

        ^

\\nas\public\SUPLA\Stacja_pogodowa-master\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa.ino: In function 'SuplaDeviceCallbacks supla_arduino_get_callbacks()':

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:540:6: error: 'SuplaDeviceCallbacks' has no member named 'tcp_read'

   cb.tcp_read = &supla_arduino_tcp_read;

      ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:541:6: error: 'SuplaDeviceCallbacks' has no member named 'tcp_write'

   cb.tcp_write = &supla_arduino_tcp_write;

      ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:542:6: error: 'SuplaDeviceCallbacks' has no member named 'eth_setup'

   cb.eth_setup = &supla_arduino_eth_setup;

      ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:543:6: error: 'SuplaDeviceCallbacks' has no member named 'svr_connected'

   cb.svr_connected = &supla_arduino_svr_connected;

      ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:544:6: error: 'SuplaDeviceCallbacks' has no member named 'svr_connect'

   cb.svr_connect = &supla_arduino_svr_connect;

      ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:545:6: error: 'SuplaDeviceCallbacks' has no member named 'svr_disconnect'

   cb.svr_disconnect = &supla_arduino_svr_disconnect;

      ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:553:6: error: 'SuplaDeviceCallbacks' has no member named 'read_supla_relay_state'

   cb.read_supla_relay_state = &read_supla_relay_state;

      ^

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:554:6: error: 'SuplaDeviceCallbacks' has no member named 'save_supla_relay_state'

   cb.save_supla_relay_state = &save_supla_relay_state;

      ^

\\nas\public\SUPLA\Stacja_pogodowa-master\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa.ino: In function 'void add_Relay(int)':

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:1083:15: error: 'class SuplaDeviceClass' has no member named 'addRelayButton'

   SuplaDevice.addRelayButton(relay, -1, 0, read_supla_relay_flag(nr_relay));

               ^

\\nas\public\SUPLA\Stacja_pogodowa-master\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa.ino: In function 'void add_Relay_Invert(int)':

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:1091:15: error: 'class SuplaDeviceClass' has no member named 'addRelayButton'

   SuplaDevice.addRelayButton(relay, -1, 0, read_supla_relay_flag(nr_relay), true);

               ^

\\nas\public\SUPLA\Stacja_pogodowa-master\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa.ino: In function 'void add_Relay_Button(int, int, int, int)':

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:1171:15: error: 'class SuplaDeviceClass' has no member named 'addRelayButton'

   SuplaDevice.addRelayButton(relay, button, type, read_supla_relay_flag(nr_relay), DurationMS);

               ^

\\nas\public\SUPLA\Stacja_pogodowa-master\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa\Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa.ino: In function 'void add_Relay_Button_Invert(int, int, int, int)':

Primary_GUI-V2_Stacja_pogodowa:1184:15: error: 'class SuplaDeviceClass' has no member named 'addRelayButton'

   SuplaDevice.addRelayButton(relay, button, type, read_supla_relay_flag(nr_relay), true, DurationMS);

               ^

exit status 1

'class SuplaDeviceClass' has no member named 'setDigitalReadFuncImpl'



This report would have more information with
"Show verbose output during compilation"
option enabled in File -> Preferences.
Proszę o pomoc
Zainstaluj bibliotekę z mojego GitHub'a
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
dzikusk
Posty: 204
Rejestracja: wt maja 01, 2018 7:24 pm
Lokalizacja: Bolesławiec

Wgrałem sobie binarkę i działa pięknie. Dobra robota.
(W sumie to nie wiem po co mi było to kompilować samemu ;) )

Mam pytania
1. Czy będzie obsługa LCD 2004?
2. Czy jest/będzie dedykowany kanał na wartości detektorów temperatury oraz wilgotności tak to miało miejsce na sofcie Nettigo?
3. Co wpisuje się w polu: airmonitor host?
4. Czy reset wartości max i min wykonuje się jako harmonogram x1 dziennie? Jak najlepiej ustawić pod to kanał?
Załączniki
konfig.jpg
konfig.jpg (42.16 KiB) Przejrzano 1914 razy
Mój czujnik pogodowy
https://krasnikgorny.aqi.eco/pl
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

dzikusk pisze: śr wrz 16, 2020 11:19 am Wgrałem sobie binarkę i działa pięknie. Dobra robota.
(W sumie to nie wiem po co mi było to kompilować samemu ;) )

Mam pytania
1. Czy będzie obsługa LCD 2004?
2. Czy jest/będzie dedykowany kanał na wartości detektorów temperatury oraz wilgotności tak to miało miejsce na sofcie Nettigo?
3. Co wpisuje się w polu: airmonitor host?
4. Czy reset wartości max i min wykonuje się jako harmonogram x1 dziennie? Jak najlepiej ustawić pod to kanał?
1. Nie wiem, ale pytanie gdzie miałby być ten ekran? W domu?
4. Ja mam ustawione co 48 godzin. Ale to już wedle uznania. Możesz to robić sam kiedy chcesz.
Awatar użytkownika
dzikusk
Posty: 204
Rejestracja: wt maja 01, 2018 7:24 pm
Lokalizacja: Bolesławiec

1. Mam obudowę z Nettigo i w niej jest miejsce na LCD. Tam go chcę.
4. Ogarnąłem.
2.?
3.?
Mój czujnik pogodowy
https://krasnikgorny.aqi.eco/pl
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1972
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

dzikusk pisze: czw wrz 17, 2020 7:43 am 1. Mam obudowę z Nettigo i w niej jest miejsce na LCD. Tam go chcę.
4. Ogarnąłem.
2.?
3.?
1. Nie nie będzie , soft stworzony na własne potrzeby , tylko się nim podzieliłem. Jakiś czas temu rozpocząłem projekt zdalnego wyświetlacza opartego o projekt nettigo https://nettigo.pl/products/plytka-pcb- ... os-d1-mini , ale jak zwykle brakuje czasu, weny i umiejętności :lol:
2.Nie rozumiem pytania , przecież kanały temp i wilgotności istnieją
3.Należy zarejestrować swoją stację tu https://airmonitor.pl/prod/station_registration
Załączniki
apinetmonitor.png
apinetmonitor.png (16.26 KiB) Przejrzano 1812 razy
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”