Pytanie do forumowiczów

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jak już wielu z was zauważyło, bardzo częstym problemem wśród nowych użytkowników jest to, że zamiast wpisywać id lokalizcji i hasło w danych urządzenia wpisują id dostępu. Wynika to z prezentacji danych w cloud.supla.org:Start (komputer i smartfon). Trzeba te informacje dla początkujących inaczej zaprezentować. Stąd pytanie do Was. Może macie jakieś pomysły ?
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Mój pomysł to taki, żeby zrezygnować z tego typu lokalizacji. W supla-cloud stworzyć coś takiego jak grupy i tam przypisywać je do identyfikatorów.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Chcę zmienić formę prezentacji informacji. Nie chcę zmieniać logiki.
Lechu_
Posty: 202
Rejestracja: wt paź 11, 2016 5:41 pm

Metoda obrazkowa , w tej chwili jest "plik txt"na monitrze. Proponuje zastąpić to żywym przykładem pierwszego logowania do ESP czyli strona przeglądarki i auto-uzupelnione dane lokalizacji nowego użytkownika - plus tam gdzie jest info o sieci to jasno wyłuszczyć że muszą wpisać dane swojej sieci WIFI (to niby teraz oczywiste ale przy pierwszym logowaniu warto wspomóc użytkownika ;) ). Może być jak dotychczas ekran monitora ale - ekran jako główny element po pierwszym zalogowaniu (taki samouczek) natomiast telefon z jasną informacja typu "aby sterować urządzeniami w Supla wpisz do aplikacji poniższe dane w aplikacji". telefon zrobiłbym mniejszy i powiększałby się on dopiero po najechaniu na niego kursorem. Czyli cloud jako główne narzędzie a aplikacja już jak ktoś przynajmniej zaloguje jakieś urządzenie do chmury.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Dodać trzecie okno a właściwie to jako pierwsze jak kolega wspomniał wyżej wygląd przeglądarki z odnośnikiem do podglądu do lokalizacji czyli dane do wpisania w ESP, poniżej tak do aplikacji w telefonie jak i komputerze/rosb/ardu.
Wydaje mi się, że większość zaczyna od jakiejkolwiek wersji ESP więc należy postawić to na pierwszym miejscu.
Jak ktoś "bawi" się z Raspberry czy Arduino to już początki ma za sobą i powinien poradzić sobie z rejestrowaniem czy logowaniem modułów na chmurze.
Pozdrawiam
Wojtek
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

A może na tym ekranie kompa co jest, zrobić prostą prezentację
Na start dać niewypełnioną stronę 192.168.4.1 powiedzmy przez 5 sekund
Potem wypełnioną stronę z komentarzem przy ID np UWAGA TU WPISZ ID LOKALIZACJI , A NIE IDENTYFIKATOR DOSTĘPU
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

może coś takiego chyba bardziej łopatologicznie się nie da
Załączniki
supla cloud propo.jpg
supla cloud propo.jpg (136.8 KiB) Przejrzano 9441 razy
Lechu_
Posty: 202
Rejestracja: wt paź 11, 2016 5:41 pm

maffiu pisze: śr lut 01, 2017 10:54 pm może coś takiego chyba bardziej łopatologicznie się nie da
Dokładnie o takim rozwiązaniu myślałem.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

maffiu pisze: śr lut 01, 2017 10:54 pm może coś takiego chyba bardziej łopatologicznie się nie da
Można jeszcze bardziej "łopatologicznie", np. przy urządzeniu wykonawczym:
-przy ID podać X
-przy haśle podać XXXX
i analogicznie przy danych do smartfona, gdzie hasło jest dłuższe niż przy urządzeniu wykonawczym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CLOUD”