Pushover dla zielonych

User avatar
flowerek
Posts: 411
Joined: Tue Mar 06, 2018 2:24 pm

Post

klew wrote: Fri Oct 09, 2020 1:16 pm Ja kupując pushovera, najpierw przy płatności zrezygnowałem z zakupu i mi wyskoczyła propozycja od google, że dadzą mi 3 zł rabatu jeśli kupię teraz ;). Także poszło za ~17 zł
I to jest opłata powiazana z kontem google? Tzn. Jak zaloguje sie na innym tel. moim kontem google to bede mogl uruchomic tez pushover ? Czy tez trzeba zaplacic za uzywanie na kazdym smartfonie oddzielnie?
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
User avatar
klew
Posts: 8357
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

flowerek wrote: Fri Oct 09, 2020 3:33 pm
klew wrote: Fri Oct 09, 2020 1:16 pm Ja kupując pushovera, najpierw przy płatności zrezygnowałem z zakupu i mi wyskoczyła propozycja od google, że dadzą mi 3 zł rabatu jeśli kupię teraz ;). Także poszło za ~17 zł
I to jest opłata powiazana z kontem google? Tzn. Jak zaloguje sie na innym tel. moim kontem google to bede mogl uruchomic tez pushover ? Czy tez trzeba zaplacic za uzywanie na kazdym smartfonie oddzielnie?
Chyba każdy telefon osobno, ale nie sprawdzałem tego, bo korzystam na razie z jednego konta
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
wsosniak
Posts: 726
Joined: Sat Jun 02, 2018 8:02 am

Post

klew wrote: Fri Oct 09, 2020 4:08 pm
flowerek wrote: Fri Oct 09, 2020 3:33 pm
klew wrote: Fri Oct 09, 2020 1:16 pm Ja kupując pushovera, najpierw przy płatności zrezygnowałem z zakupu i mi wyskoczyła propozycja od google, że dadzą mi 3 zł rabatu jeśli kupię teraz ;). Także poszło za ~17 zł
I to jest opłata powiazana z kontem google? Tzn. Jak zaloguje sie na innym tel. moim kontem google to bede mogl uruchomic tez pushover ? Czy tez trzeba zaplacic za uzywanie na kazdym smartfonie oddzielnie?
Chyba każdy telefon osobno, ale nie sprawdzałem tego, bo korzystam na razie z jednego konta
nie na telefon, tylko na platforme. Osobno trzeba kupic na iOS i osobno na Android. Ja mam zainstalowane na dwóch iphone , płaciłem raz, po zainstalowaniu i pierwszym uruchomieniu, telefony dodają się jako DEVICE na koncie pushover. Zakłądam ze do uzytku domowego możesz sobie instalować do woli.


https://pushover.net/pricing:

"..........
$5 USD one-time purchase on each platform (iPhone/iPad, Android, and Desktop)
............
Multiple devices of the same platform are covered under the same one-time purchase
..."
Shafter
Posts: 20
Joined: Sat Sep 19, 2020 10:50 am

Post

flowerek wrote: Fri Oct 09, 2020 3:31 pm
Shafter wrote: Fri Oct 09, 2020 12:34 pm Ja z przyjemnością zapłaciłem za pushovera. Przynajmniej nie zdarzy mi się już otwarty garaż na noc ...
To powiadomienia z czujnikow (z kontamtronu) juz dzialają? Bo ja wczoraj probowalem i nie przychodzą. W konfiguracji sceny widze ze warunek uruchomienia sceny sie zmienia na spelniony (po otwarciu bramy) ale powiadomienie nie prxychodzi.
Z innych kanalow typu oświetlenia powiadomienia mi dzialaja.
Ja mam to zorganizowane w ten sposób, że osobna scena sprawdza co 45 minut stan garażu i jeżeli jest otwarty to wysyła powiadomienie.
tumi
Posts: 54
Joined: Sat Sep 30, 2017 5:37 pm

Post

Shafter wrote: Sun Oct 11, 2020 10:06 am
flowerek wrote: Fri Oct 09, 2020 3:31 pm
Shafter wrote: Fri Oct 09, 2020 12:34 pm Ja z przyjemnością zapłaciłem za pushovera. Przynajmniej nie zdarzy mi się już otwarty garaż na noc ...
To powiadomienia z czujnikow (z kontamtronu) juz dzialają? Bo ja wczoraj probowalem i nie przychodzą. W konfiguracji sceny widze ze warunek uruchomienia sceny sie zmienia na spelniony (po otwarciu bramy) ale powiadomienie nie prxychodzi.
Z innych kanalow typu oświetlenia powiadomienia mi dzialaja.
Ja mam to zorganizowane w ten sposób, że osobna scena sprawdza co 45 minut stan garażu i jeżeli jest otwarty to wysyła powiadomienie.
Możesz pokazać jak to zrobiłeś?
Shafter
Posts: 20
Joined: Sat Sep 19, 2020 10:50 am

Post

Bardzo prosta scena.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
wsosniak
Posts: 726
Joined: Sat Jun 02, 2018 8:02 am

Post

ja bym tak jeszcze dodał :

{{ not state(5109).hi and state(5109).connected}}

bo z tego co pamietam to sprawdzenie samego warunku HI nie działa dobrze jesli moduł jest rozłączony.
No chyba ze w tym przypadku kiedy moduł jest niepodłączony, to tez ma informowac ze brama otwarta
User avatar
byniom
Posts: 641
Joined: Sat Jan 07, 2017 1:17 pm

Post

Nie wiem dlaczego ale u mnie powiadomienie raz wyśle a raz nie , tak jak by nie za każdym razem zadziałało choć scenę wykonuje
Shafter
Posts: 20
Joined: Sat Sep 19, 2020 10:50 am

Post

Sprawdzanie co 45 minut działa u mnie bezbłędnie. Zawsze przyszła powiadomienie gdy otwarte.

Problem jest gdy wywołuje ta scenę jako opóźniona po 20 sek od „zamknij”. Gdy zatrzymam bramę ręką to powinna wysłać powiadomienie a nie robi tego.
matmuc22
Posts: 9
Joined: Fri Oct 23, 2020 5:25 am

Post

byniom wrote: Sun Oct 11, 2020 4:23 pm Nie wiem dlaczego ale u mnie powiadomienie raz wyśle a raz nie , tak jak by nie za każdym razem zadziałało choć scenę wykonuje
Dokładnie, u mnie też tak jest, że nie zawsze powiadomienie jest wysłane. Zazwyczaj wtedy wyskakuje w logu info:
"Zignorowano zbyt szybkie wykonanie sceny."
obraz_2020-10-23_073039.png
Oczywiście, gdy wyśle powiadomienie to wygląda tak:
obraz_2020-10-23_073323.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Return to “Pomoc”