Wersje ESP8266

Awatar użytkownika
bMind
Posty: 35
Rejestracja: pt kwie 01, 2016 11:33 am

Witam!

Na początek, jak zresztą większość, chciałem pogratulować projektu i zdecydowanie zamierzam wypróbować Państwa platformę :)

Pierwsze pytanie jest raczej ogólne, dotyczy modułów ESP8266. Który tak naprawdę wybrać? Jest parę (paręnaście) modeli zaczynając od ESP-01 do 12 (plus jakieś nowe wersje z sufixem E) czy ESP-WROOM-02. Którą wersję tak naprawdę powinienem zakupić żeby rozpocząć zabawę z Państwa platformą? Nie jestem pewien czy ma to znaczenie ze względu kompatybilności z Państwa firmwarem, czy może czynnikami warunkującymi wybór jest np. ilość wyjść, ilość dostępnej pamięci lub inne parametry modułów.

Na początek zamierzam dodać do systemu czujniki temperatury/wilgotności.

Z góry dzięki za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Witam.

Wszytko to jest praktycznie to samo. Różni się ilością wyprowadzeń na płytce, flashem (wroom ma 1mb) i zgodnością z CE.
Z naszych obserwacji najstabilniej działa wersja WROOM, ale jest niewygodna w użyciu jak się nie ma podstawki PCB.
Wersja 01 jest wygodna ale ma tylko dwa porty, które i tak muszą być odpowiednio ustawione w procesie bootowania co ogranicza
swobodę ich użycia.

Sugeruję zamówić wersję 12 z adapterem PCB no i 01 tak aby mieć porównanie.
Awatar użytkownika
bMind
Posty: 35
Rejestracja: pt kwie 01, 2016 11:33 am

No właśnie widziałem różnice techniczne, ale nie byłem pewien jak to się ma to dostępnego do projektu firmware'u. Zakupię więc wersję ESP-01E, ESP-12E plus jakieś czujniki i osprzęt dodatkowy i zaczniemy zabawę :)

Dzięki za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Na wszystkich wersjach działa obecny firmware
Awatar użytkownika
bMind
Posty: 35
Rejestracja: pt kwie 01, 2016 11:33 am

A tak na szybko zapytam (skoro robię listę zakupów ;))..jak się mają sprawy obsługi czujnika wilgotności/temperatury DHT11?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Obecnie DS18B20 ale pracuję już nad obsługą DHT11 i DHT22
Awatar użytkownika
bMind
Posty: 35
Rejestracja: pt kwie 01, 2016 11:33 am

Super, dzięki! Resztę pytań będę zadawał już w odpowiednich wątkach :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”