Samowłączające się światło

Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2101
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

klew pisze: śr lis 04, 2020 10:44 am Jestem podejrzliwy ;). Skoro widzisz historię kanału w skryptach, to znaczy, że kanał jest używany w skryptach.
Nie koniecznie, wczoraj dla testu podpiąłem skrypty z domeny @fracza do swojej instancji, aby zobaczyć jak u mnie wygląda historia (na dockerze niestety nie działa) i widziałem zmiany kanału, którego nie ma w żadnej scenie. Jest to przekaźnik, który włączany/wyłączany jest linkiem bezpośrednim wywoływanym ze skryptu na malinie ;)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
bigthomas
Posty: 234
Rejestracja: pn sie 12, 2019 3:35 pm

Problem rozwiązany ... tej nocy rozłączyłem WiFi i wgrałem dwa różne softy do włączników.
Jednak problem pozostał, ale zauważyłem że sąsiad zamykał bramę (zwykła przesuwna na pilota).
Okazało się że dzieciaki włączyli tryb programowania radia RF w tych włącznikach i stąd "samo włączające" się światło :)
Ale nawet nie wiedziałem że jest aż tak dobry zasięg ... ok 20m.

Po wyrzuceniu z pamięci pilota (przytrzymanie włącznika aż dwa razy piknie) problem rozwiązany.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8349
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

bigthomas pisze: czw lis 05, 2020 12:29 pm Problem rozwiązany ... tej nocy rozłączyłem WiFi i wgrałem dwa różne softy do włączników.
Jednak problem pozostał, ale zauważyłem że sąsiad zamykał bramę (zwykła przesuwna na pilota).
Okazało się że dzieciaki włączyli tryb programowania radia RF w tych włącznikach i stąd "samo włączające" się światło :)
Ale nawet nie wiedziałem że jest aż tak dobry zasięg ... ok 20m.

Po wyrzuceniu z pamięci pilota (przytrzymanie włącznika aż dwa razy piknie) problem rozwiązany.
Na to bym nie wpadł :D
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Niezły przypadek.
Hobo
Posty: 44
Rejestracja: ndz wrz 29, 2019 8:08 pm

A co może być przyczyną takiego działania sonoff mini ver. 2.7.10? Umieszczony w skrzynce rozdzielczej obok "S".
Czy są znane jakieś zależności od innych urządzeń i jak je odseparować?
-------------------------------------------------------------------------------
Jeśli nie uważałeś jak robiłeś to rób jak uważasz.
Jeśli uważałeś to bądź pewny tego co zrobiłeś.
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2101
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Hobo pisze: śr gru 02, 2020 1:11 pm A co może być przyczyną takiego działania sonoff mini ver. 2.7.10? Umieszczony w skrzynce rozdzielczej obok "S".
Czy są znane jakieś zależności od innych urządzeń i jak je odseparować?
Wystarczy zmiana oprogramowania.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Patryk
Posty: 2704
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Hobo pisze: śr gru 02, 2020 1:11 pm A co może być przyczyną takiego działania sonoff mini ver. 2.7.10? Umieszczony w skrzynce rozdzielczej obok "S".
Czy są znane jakieś zależności od innych urządzeń i jak je odseparować?
Żeby problem znikł musisz zmienić oprogramowanie np na te:
 viewtopic.php?p=79074#p79074
Ps.
Wgrywanie nowego softu tylko poprzez programator ( "kabelkami" ).
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 641
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

U mnie problem jest odwrotny. Mam sonoff basic który załącza mi światła na ganku i dwie lampy na garażach które są z wemosa. Kidy wracam do domu i włączę światła powiedzmy minutę wczesniej i zaraz włączę otwieranie bramy to światła albo zgasną albo się nie włącza i widać że nie mają komunikacji w tym momencie a brama albo się otworzy albo nie i też często wyskakuje że nie ma połączenia. Dzie je się tak głównie jak włącze światło tym sonoffem. Dzisiaj w dzień zmieniłem oprogramowanie w wemosach na garażach na GUI Generic i też się to teraz zadziało że nie włączyły sie i straciły kontakt na jakieś dwie minuty. Kiedy np. Swiatło sterowane sonnoff nawet jak się włączy to po chwili samo się wyłączy.
Patryk
Posty: 2704
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

byniom pisze: śr gru 02, 2020 4:10 pm U mnie problem jest odwrotny. Mam sonoff basic ...
W ramach testu wgraj sobie do sonofa basic ten soft i daj znać:
Załączniki
S_Basic (2.7.25).rar
(208.83 KiB) Pobrany 66 razy
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 641
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Dzięki , w sobotę postaram się do niego dostać i wgrać ten soft od ciebie. Zapomniałem dodac że ten sonoff który teraz jest ma podpiety jeszcze DS1820 a w twoim sofcie chyba go nie ma. Trudno zrobię termometr i zainstaluję oddzielnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”