SBW-02 + Beninca CP.CORE 6B + Wiśniowski Optimum

Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1793
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Jakikolwiek zasilacz 12-24V AC/DC o mocy ok 1W. Ten z poprzedniego linku jest 5V więc odpada.

Nie ukrywam, że chciałem pomóc i wręcz byłem pewien, że problem zostanie rozwiązany. No ale cóż elektronika nigdy nie przestanie mnie zadziwiać
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Faktycznie, przepraszam za błąd: Ten będzie dobry: https://www.gotronik.pl/hlk-pm12-mini-z ... -6019.html
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
krumarcin
Posty: 49
Rejestracja: pn lis 09, 2020 7:38 pm

miroph pisze: czw lis 19, 2020 7:09 pm Jakikolwiek zasilacz 12-24V AC/DC o mocy ok 1W. Ten z poprzedniego linku jest 5V więc odpada.

Nie ukrywam, że chciałem pomóc i wręcz byłem pewien, że problem zostanie rozwiązany. No ale cóż elektronika nigdy nie przestanie mnie zadziwiać
doceniam zaangażowanie, jeszcze raz dzięki wielkie za próbę rozwiązania problemu... też mnie dziwi, że napęd normalnie działa
na tym transformatorze a SBW nie chce
krumarcin
Posty: 49
Rejestracja: pn lis 09, 2020 7:38 pm

skoro kwestia zasilania jest już powiedzmy ogarnięta, może ktoś się odniesie do mojego pytania też w tym temacie
odnośnie sposobu podłączenia zacisku nr 9 z el16 do SBW z wykorzystaniem żyły z przewodu spiralnego? chodzi o podłączenie
do SBW czujnika otwarcia bramy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Rozrysuj schemat bo nie specjalnie wiem o co chodzi z tym "przewodem spiralnym"
krumarcin
Posty: 49
Rejestracja: pn lis 09, 2020 7:38 pm

Sterownik umieszczony jest w napędzie, który pracuje razem z bramą na szynie z zębatką. W szynie umieszczony jest przewód
spiralny który rozciąga się i kurczy w momencie pracy napędu, a podłączony jest do płytki w puszce z transformatorem. W tym przewodzie jest 5 żył - 2 grubsze od zasilania podłączone do zacisków 0 i 1 po stronie napędu, oraz 3 cienkie podłączone do zacisków 4, 5 i 6 po stronie napędu.

SBW muszę zlokalizować w tej puszce przy trafo, bo jeśli umieszczę je w obudowie napędu Wiśniowski, nie będę mógł wyprowadzić z niego kabla do napędu Beninca.

Z podłączeniem SBW wg opisu @pzygmunt poradziłem sobie, ale poza podłączeniem zacisku 9 z el16 do IN1 z SBW.
Pomyślałem że do tego wykorzystam żyłę zieloną podłączoną do nieopisanego zacisku nr 4 ale niestety po jej odłączeniu brama po otwarciu nie chce się zamknąć.

Trochę to wszystko zawiłe, ale mam nadzieję że da się to zrozumieć :)
Załączniki
Schemat.png
Schemat.png (199.84 KiB) Przejrzano 1450 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Instrukcja nie specjalnie precyzuje co na tej 4-ce jest. Może warto po prostu dodać osobny kontaktron do bramy.
krumarcin
Posty: 49
Rejestracja: pn lis 09, 2020 7:38 pm

Gdzieś mi się rzucił w oczy opis tego zacisku nr 4 jako "phot".
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Szedłbym w dodatkowy przewód lub osobny kontaktron.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”