Własny serwer

User avatar
slawek
Posts: 2466
Joined: Mon Mar 14, 2016 11:48 pm
Location: Biała Podlaska

Post

tpawelczak wrote: Fri Feb 17, 2017 6:29 pm
Dlatego po zalogowaniu nie utworzyły mi się automatycznie lokalizacja i identyfikator dostępu. Dodałem je ręcznie.

Następnie edytowałem dokument /boot/location.txt wprowadziłem dane id, hasło oraz adres serwera z lokalizacji utworzonej w moim serwerze.

Jaki masz id? 1 ? czy kolejny?
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
tpawelczak
Posts: 12
Joined: Tue Feb 14, 2017 5:43 pm

Post

Nie pierwszy! W tej chwili to już 6. Zaczynało się od 2. Teraz już 6 ponieważ w końcu usuwałem lokalizacje i dodawałem kolejne myślałem, że to rozwiąże problem.

To, że zaczynało się od 2 wzbudziło mój niepokój...
User avatar
slawek
Posts: 2466
Joined: Mon Mar 14, 2016 11:48 pm
Location: Biała Podlaska

Post

zaloguj się na pierwszy
login: pi@raspberrypi
hasło: raspberry
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
tpawelczak
Posts: 12
Joined: Tue Feb 14, 2017 5:43 pm

Post

Ok - dziękuję za poradę. Niestety sprawdzę dopiero w poniedziałek - ponieważ R Pi3 została sobie w pracy - a nie mam do niej dostępu z zewnątrz.

Nie wiedziałem, że może mieć to jakikolwiek związek z tym jak jestem zalogowany?

Wydaje mi się, że obecnie jestem na użytkowniku pi - oczywiście hasło mam zmienione na swoje.

Przepraszam za głupie pytanie - ale mowa o użytkowniku i haśle do sytemu "rasbiana"? Czy gdzie indziej? :| :roll:
User avatar
slawek
Posts: 2466
Joined: Mon Mar 14, 2016 11:48 pm
Location: Biała Podlaska

Post

Tutaj:
Pierwszy id jest tworzony obligatoryjnie i tam powinieneś mieć swoje dev... stąd masz konflikt, bo urządzenie jest przypisane do ID1
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
tpawelczak
Posts: 12
Joined: Tue Feb 14, 2017 5:43 pm

Post

OK - dzięki! pozdrawiam :mrgreen: :oops:
tpawelczak
Posts: 12
Joined: Tue Feb 14, 2017 5:43 pm

Post

Dzięki wielkie Sławek. Po zalogowaniu się na konto, które mi podałeś
zaloguj się na pierwszy
login: pi@raspberrypi
hasło: raspberry
i usunięciu urządzenia R Pi 3 na nim, wylogowałem się i zalogowałem na własne konto. Od razu pojawiła się dostępna i podłączona moja Malinka! Zabawy ciąg dalszy:) Pozdrawiam!
pawel0414
Posts: 2
Joined: Wed Mar 08, 2017 7:40 am

Post

Mógłby mi ktoś pomóc w konfiguracji serwera? Użytkownika już aktywowałem przez msql'a, jestem zalogowany, mam lokalizację i identyfikator jednak w IP serwera w pliku location.txt mam host=....localhost i to mnie nie pokoi. Nie wiem w jaki sposób udostępnić server na zewnątrz, maszyna tzn jej interfejs sieciowy jest w trybie bridge i otrzymuję IP 192.168.37.36 i mam dostęp na maszynie do internetu. Teraz pytanie jak zrobić żeby był widoczny na zewnątrz, co wpisać jako IP serwera? Trzeba podobno przekierować porty 2015 i 2016 dla IP maszyny wirtualnej jednak gdy to zrobiłem to i tak nadal nie mogę się zalogować z zewnątrz po adresie IP 62.46.x.x. Dodam że mogę się połączyć z maszyną przez putty z poziomu Windowsa. Router mam skonfigurowany jako bramę sieciową.Dhcp wyłączone.

Edit: jestem raczej za natem, a na zewnątrz widać IP serwera, czy da się coś z tym zrobić?
Czy zawartosc pliku boot/location.txt należy edytować? Czy powinna być widoczna zmiana jego zawartości po zalogowaniu się do cloud supla na serwerze?
Janusz Kom
Posts: 3
Joined: Thu Feb 09, 2017 9:41 am

Post

Widzę , że sporo ludzi tutaj ma podobne problemy z konfiguracją malinki, może dałoby się założyć jakiś post do tego aby krok po kroku z opisem i zrzutami ekranu stworzyć dobry manual dla osób kompletnie nietajemiczonych w arkana PHP MySQL itp ...?
User avatar
pzygmunt
Posts: 18354
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Janusz Kom wrote: Tue Apr 18, 2017 9:12 pm Widzę , że sporo ludzi tutaj ma podobne problemy z konfiguracją malinki, może dałoby się założyć jakiś post do tego aby krok po kroku z opisem i zrzutami ekranu stworzyć dobry manual dla osób kompletnie nietajemiczonych w arkana PHP MySQL itp ...?
Jak sprowadzę instalację do apt-get install supla-server to będzie prosto

Return to “Pomoc”