Własny serwer

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

tpawelczak pisze: pt lut 17, 2017 6:29 pm
Dlatego po zalogowaniu nie utworzyły mi się automatycznie lokalizacja i identyfikator dostępu. Dodałem je ręcznie.

Następnie edytowałem dokument /boot/location.txt wprowadziłem dane id, hasło oraz adres serwera z lokalizacji utworzonej w moim serwerze.

Jaki masz id? 1 ? czy kolejny?
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
tpawelczak
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 14, 2017 5:43 pm

Nie pierwszy! W tej chwili to już 6. Zaczynało się od 2. Teraz już 6 ponieważ w końcu usuwałem lokalizacje i dodawałem kolejne myślałem, że to rozwiąże problem.

To, że zaczynało się od 2 wzbudziło mój niepokój...
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

zaloguj się na pierwszy
login: pi@raspberrypi
hasło: raspberry
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
tpawelczak
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 14, 2017 5:43 pm

Ok - dziękuję za poradę. Niestety sprawdzę dopiero w poniedziałek - ponieważ R Pi3 została sobie w pracy - a nie mam do niej dostępu z zewnątrz.

Nie wiedziałem, że może mieć to jakikolwiek związek z tym jak jestem zalogowany?

Wydaje mi się, że obecnie jestem na użytkowniku pi - oczywiście hasło mam zmienione na swoje.

Przepraszam za głupie pytanie - ale mowa o użytkowniku i haśle do sytemu "rasbiana"? Czy gdzie indziej? :| :roll:
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Tutaj:
Pierwszy id jest tworzony obligatoryjnie i tam powinieneś mieć swoje dev... stąd masz konflikt, bo urządzenie jest przypisane do ID1
Załączniki
Screenshot - 2017-02-17 , 19_59_29.jpg
Screenshot - 2017-02-17 , 19_59_29.jpg (64.15 KiB) Przejrzano 4294 razy
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
tpawelczak
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 14, 2017 5:43 pm

OK - dzięki! pozdrawiam :mrgreen: :oops:
tpawelczak
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 14, 2017 5:43 pm

Dzięki wielkie Sławek. Po zalogowaniu się na konto, które mi podałeś
zaloguj się na pierwszy
login: pi@raspberrypi
hasło: raspberry
i usunięciu urządzenia R Pi 3 na nim, wylogowałem się i zalogowałem na własne konto. Od razu pojawiła się dostępna i podłączona moja Malinka! Zabawy ciąg dalszy:) Pozdrawiam!
pawel0414
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 08, 2017 7:40 am

Mógłby mi ktoś pomóc w konfiguracji serwera? Użytkownika już aktywowałem przez msql'a, jestem zalogowany, mam lokalizację i identyfikator jednak w IP serwera w pliku location.txt mam host=....localhost i to mnie nie pokoi. Nie wiem w jaki sposób udostępnić server na zewnątrz, maszyna tzn jej interfejs sieciowy jest w trybie bridge i otrzymuję IP 192.168.37.36 i mam dostęp na maszynie do internetu. Teraz pytanie jak zrobić żeby był widoczny na zewnątrz, co wpisać jako IP serwera? Trzeba podobno przekierować porty 2015 i 2016 dla IP maszyny wirtualnej jednak gdy to zrobiłem to i tak nadal nie mogę się zalogować z zewnątrz po adresie IP 62.46.x.x. Dodam że mogę się połączyć z maszyną przez putty z poziomu Windowsa. Router mam skonfigurowany jako bramę sieciową.Dhcp wyłączone.

Edit: jestem raczej za natem, a na zewnątrz widać IP serwera, czy da się coś z tym zrobić?
Czy zawartosc pliku boot/location.txt należy edytować? Czy powinna być widoczna zmiana jego zawartości po zalogowaniu się do cloud supla na serwerze?
Janusz Kom
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 09, 2017 9:41 am

Widzę , że sporo ludzi tutaj ma podobne problemy z konfiguracją malinki, może dałoby się założyć jakiś post do tego aby krok po kroku z opisem i zrzutami ekranu stworzyć dobry manual dla osób kompletnie nietajemiczonych w arkana PHP MySQL itp ...?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Janusz Kom pisze: wt kwie 18, 2017 9:12 pm Widzę , że sporo ludzi tutaj ma podobne problemy z konfiguracją malinki, może dałoby się założyć jakiś post do tego aby krok po kroku z opisem i zrzutami ekranu stworzyć dobry manual dla osób kompletnie nietajemiczonych w arkana PHP MySQL itp ...?
Jak sprowadzę instalację do apt-get install supla-server to będzie prosto
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”