Chińskie wynalazki

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8182
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ale to nie działa na zapytanie. On wysyłka wiadomość co określony czas. Także czytając nie zwiększa się zużycie energii
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
kris95
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 20, 2019 9:42 am

Witam, ktoś próbował suplować włącznik z poniższej aukcji? Wysyłka z polski cenowo tez spoko 58zl za 3 gang.


14,13 zł 39% zniżki | TUYA WiFi szkło dotykowe przełącznik do montażu ściennego światło bez przewodu neutralnego ue 1/2/3/4 Gang 220V Smart Life APP Timer Tuya Google Home Alexa
https://a.aliexpress.com/_BTbHs9
Awatar użytkownika
lukosław
Posty: 116
Rejestracja: pn paź 28, 2019 8:20 am

https://www.aliexpress.com/item/32956902574.html

Czy ktoś może używał bądź rozważał użycie takiego czujnika razem z suplą? Ktoś może jest w stanie zerknąć i wyrazić się czy jest możliwe jego użycie?

Szukam pomysłu na detekcję sygnału który załącza buzzer/głośnik i w ten sposób obsłużyć powiadomienia o dzwonku do drzwi, bądź np skończonym praniu.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8182
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

lukosław pisze: wt gru 08, 2020 12:22 pm https://www.aliexpress.com/item/32956902574.html

Czy ktoś może używał bądź rozważał użycie takiego czujnika razem z suplą? Ktoś może jest w stanie zerknąć i wyrazić się czy jest możliwe jego użycie?

Szukam pomysłu na detekcję sygnału który załącza buzzer/głośnik i w ten sposób obsłużyć powiadomienia o dzwonku do drzwi, bądź np skończonym praniu.
Ja nie używałem, ale to wygląda na jakiś moduł do wykrywania obecności sygnału audio/video na przewodzie. Tam nie ma mikrofonu. Jeśli chcesz coś do nasłuchiwania dźwięku, to może LM393 by się sprawdziło? LM393 mam w domu, ale jeszcze nie podłączałem i nie testowałem, ale w zasadzie wyjście cyfrowe można używać z gotowymi elementami w bibliotece (np. jako sensor binarny, albo wejście sterujące Buttona)

Odnośnie dzwonka, to może lepiej się wpiąć w przewód idący do dzwonka? Albo przy jakimś radiowym rozwiązaniu - może można nasłuchiwać tego samego sygnału radiowego?

Odnośnie pralki - może pomiar zużycia prądu na gniazdku?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
lukosław
Posty: 116
Rejestracja: pn paź 28, 2019 8:20 am

Dzięki za odpowiedź.
Właśnie niekoniecznie zależy mi stricte na wykrywaniu dźwięku w oparciu o mikrofon. To rozwiązanie wydaje mi się niedoskonałe, bo mogą wyłapać jakieś dźwięki niezależne. Oba urządzenia (dzwonek, pralka) mają buzzer do wygrywania melodyjki i wystarczyłoby wykryć moment w którym jest uruchamiany. Takie rozwiązanie wydaje się, mogłoby być dość uniwersalne.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8182
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

lukosław pisze: wt gru 08, 2020 12:56 pm Dzięki za odpowiedź.
Właśnie niekoniecznie zależy mi stricte na wykrywaniu dźwięku w oparciu o mikrofon. To rozwiązanie wydaje mi się niedoskonałe, bo mogą wyłapać jakieś dźwięki niezależne. Oba urządzenia (dzwonek, pralka) mają buzzer do wygrywania melodyjki i wystarczyłoby wykryć moment w którym jest uruchamiany. Takie rozwiązanie wydaje się, mogłoby być dość uniwersalne.
Chcesz się wlutować pod buzzer w pralce i dzwonku?
Nie sprawdzałem tego, ale pewnie wystarczyłoby przez jakąś optoizolację podłączyć sygnał z buzzera na wejście cyfrowe ESP. Intuicja mi podpowiada, że obecność sygnału idzie tam łatwo wykryć. Ewentualnie pralki na pewno mają jakieś diody sygnalizujące pracę - może łatwiej do niej się podpiąć niż do buzzera?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
lukosław
Posty: 116
Rejestracja: pn paź 28, 2019 8:20 am

Tak, rozważałem wlutowanie się. Dzwonek mam bezprzewodowy (przycisk na baterie, a odbiornik/dzwonek montowany w gniazdku 230V). Z wlutowaniem nie powinno być najmniejszego problemu. Przy pralce buzzer wydaje się najsensowniejszy, bo diody migają lub świecą się cały czas (ale jeszcze przejrzę). Tutaj wlutowanie to już więcej pracy. Tak czy siak, takie rozwiązanie oparte o detekcję sygnału buzzera (czyli prawdopodobnie po prostu napięcia podawanego na ten element) byłoby super :)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8182
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

lukosław pisze: wt gru 08, 2020 1:12 pm Tak, rozważałem wlutowanie się. Dzwonek mam bezprzewodowy (przycisk na baterie, a odbiornik/dzwonek montowany w gniazdku 230V). Z wlutowaniem nie powinno być najmniejszego problemu. Przy pralce buzzer wydaje się najsensowniejszy, bo diody migają lub świecą się cały czas (ale jeszcze przejrzę). Tutaj wlutowanie to już więcej pracy. Tak czy siak, takie rozwiązanie oparte o detekcję sygnału buzzera (czyli prawdopodobnie po prostu napięcia podawanego na ten element) byłoby super :)
Zmierz/sprawdź jakie masz napięcia na tym buzzerze, następnie podłącz pod optoizolator (pewnie z konwersją stanów logicznych z napięcia buzzera na 3,3 V (dla ESP8266) i sprawdź, czy pojawia się sygnał na wyjściu, gdy buzzer gra.
Jeśli będzie się pojawiał choćby na krótką chwilę, to wystarczy, aby ustawić jakiś stan widoczny w Supli. Kod obsługujący to to kilka linijek w Arudino IDE. Mogę napisać.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
nawasaqi
Posty: 18
Rejestracja: wt gru 17, 2019 8:26 pm

Posiadam taki chiński wynalazek... wgrałem mu suple i za chiny nie potrafię sterować przełącznikiem. Sprawdziłem dokładnie płytkę i odejścia od nóżek są tx, rx, gnd vcc i rst. I nie ma innego gpio wyprowadzonego.
Czy możliwe by było to sterowane z rx lub tx ??
Jak to skonfigurować w supli mam wgrany wsad easy.
Załączniki
20201208_214449.jpg
20201208_214449.jpg (4.14 MiB) Przejrzano 1926 razy
20201208_214430.jpg
20201208_214430.jpg (5.19 MiB) Przejrzano 1926 razy
20201207_231250.jpg
20201207_231250.jpg (3.59 MiB) Przejrzano 1929 razy
banan0100
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 31, 2019 10:52 pm

witam mam pytanie posiada ktoś coś takiego jak to sie spisuje ?
https://pl.aliexpress.com/item/40011424 ... 5c0f3womSu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”