Sygnalizowanie ikoną stanu kanałów w grupie

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
robrog
Posty: 57
Rejestracja: czw sty 09, 2020 1:27 pm

Proszę o analizę czy nie słuszniejsze by było zmienić stan ikony (on/off) grupy kanałów w odwrotny stan do obecnego.
Teraz jest taka sytuacja (na przykładzie wyłącznika światła): mamy grupę np 8 światełek. Jeżeli nawet jeden kanał przełącznika światła jest na OFF to ikona grupy tych kanałów jest również na OFF. Stan ON tej grupy jest pokazywany jedynie przy wszystkich światłach włączonych.
Jeżeli na fonie mamy wiele urządzeń, kilka lokalizacji i kilka grup, to czytelniej na apce byłoby, według oczywiście mojej logiki, dostrzeżenie czy nie zostawiliśmy jakiegokolwiek światła załączonego, gdyby nawet przy jednym kanale na ON ikona grupy wskazywałaby również ON.
Wiem że mała ikonka z prawej strony wskazuje co się dzieje z kanałami w grupie... no ale ona jest zdecydowanie mniej czytelna.
Lepiej chyba by było gdyby "rzucało się w oczy" że coś trzeba wyłączyć, zamknąć (np rolety) itd.
Czyli reasumując: przynajmniej jeden stan kanału z grupy na ON powoduje zmianę stanu ikony grupy na ON.
Ale wiem że logika jednostki nie musi być zgodna z większością i dlatego proszę o wyrażenie zdania :)
MEW-01, 16xSRW-01, 5xROW-02, 1x SBW-02, 5xSONOFF MINI, 2xLORA TAP, 1xYUNSHAN i cdn.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”