Harmonogramy

Lechu_
Posty: 202
Rejestracja: wt paź 11, 2016 5:41 pm

szopen pisze: sob mar 18, 2017 2:08 pm jeśli chodzi o sugestie, to np. oprócz godzin można wprowadzić powiązanie ze wschodem i zachodem Słońca (oprócz konkretnych godzin, tak jak widać na SS)
oczywiście w takim wypadku należałoby powiązać lokalizację z jej rzeczywistymi współrzędnymi geograficznymi
a tym samym lokalizację i harmonogram…

możliwość ustawienia offsetu względem wschodu i zachodu (w obie strony tj. + lub -) byłaby dodatkowym ulepszeniem tej funkcji

powyższe do zastosowania w cyklu "jednorazowym" i "dziennym"
Dokładnie taka funkcja jest w Bleboxie do rolet , bardzo fajnie się sprawdza i też po cichu liczyłem że zostanie to zaimplementowane do Supli :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18288
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Rownież na dniach w Supli się pojawi
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Lechu_ pisze: ndz mar 19, 2017 10:27 am
szopen pisze: sob mar 18, 2017 2:08 pm jeśli chodzi o sugestie, to np. oprócz godzin można wprowadzić powiązanie ze wschodem i zachodem Słońca (oprócz konkretnych godzin, tak jak widać na SS)
oczywiście w takim wypadku należałoby powiązać lokalizację z jej rzeczywistymi współrzędnymi geograficznymi
a tym samym lokalizację i harmonogram…

możliwość ustawienia offsetu względem wschodu i zachodu (w obie strony tj. + lub -) byłaby dodatkowym ulepszeniem tej funkcji

powyższe do zastosowania w cyklu "jednorazowym" i "dziennym"
Dokładnie taka funkcja jest w Bleboxie do rolet , bardzo fajnie się sprawdza i też po cichu liczyłem że zostanie to zaimplementowane do Supli :)
A może zbudować czujnik zmierzchu dla supli np na esp-01 i jeden taki czujnik można by używać do sterowania juz przy pomocy scen które sie niedługo pojawią
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Lechu_
Posty: 202
Rejestracja: wt paź 11, 2016 5:41 pm

Też fajna opcja. Myślę ze mogą byc oba pomysly do wyboru dla użytkowników.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Witam
Może dało by radę zamiast daty rozpoczęcia wpisać datę najbliższego włączenia wyłączenia
harmon.jpg
harmon.jpg (86.89 KiB) Przejrzano 4380 razy
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

wojtas567 pisze: wt mar 21, 2017 6:31 pm Witam
Może dało by radę zamiast daty rozpoczęcia wpisać datę najbliższego włączenia wyłączenia
Dobry pomysł, dodałem: https://github.com/SUPLA/supla-cloud/issues/49
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

I tak to wygląda...

Obrazek
Awatar użytkownika
nowy1
Posty: 339
Rejestracja: pt lip 01, 2016 11:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Mam pytanie, czy zostanie dodana funkcja, który jak idę spać wyłączy wszystkie światła ? .
Dokładnie chodzi mi bym w aplikacji supla miał wyłacznik, który nazywa się " noc" po naciśnięciu go zadane moduły wyłącza sie.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18288
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

nowy1 pisze: czw mar 23, 2017 7:27 am Mam pytanie, czy zostanie dodana funkcja, który jak idę spać wyłączy wszystkie światła ? .
Dokładnie chodzi mi bym w aplikacji supla miał wyłacznik, który nazywa się " noc" po naciśnięciu go zadane moduły wyłącza sie.
To będą "Sceny". Przewidziane w kolejnej wersji.
Raku2008
Posty: 66
Rejestracja: sob mar 19, 2016 4:38 pm

pzygmunt pisze: ndz mar 05, 2017 5:28 pm Najpewniej przeciągnie się to jeszcze 2-3 tyg. Harmonogramy będą częścią 2.0 w której zdecydowaliśmy się na trochę przeróbek kodu.
Czy cos sie zmienilo w kwesti wprowadzenia nowej wersji uda sie jeszcze w tym miesiacu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „CLOUD”