CLOUD v2.0 BETA

kdf
Posts: 21
Joined: Wed Apr 12, 2017 6:29 pm

Post

Zwracam honor. Tu raczej będzie problem bo zawsze podnoszenie ze względu na ciężar rolety będzie trwało dłużej. Prawdopodobnie w warunkach zimowych różnica będzie jeszcze większa.
User avatar
pzygmunt
Posts: 18354
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

kdf wrote: Sat Apr 15, 2017 5:35 pm Zwracam honor. Tu raczej będzie problem bo zawsze podnoszenie ze względu na ciężar rolety będzie trwało dłużej. Prawdopodobnie w warunkach zimowych różnica będzie jeszcze większa.
Sprawdziliśmy chwile temu na roletach z dobrej jakości silnikami i różnica to 2 sek. Więc dodałem drugi parametr
kdf
Posts: 21
Joined: Wed Apr 12, 2017 6:29 pm

Post

Przy kilku zmianach np z 30% na 80% wszystko by się pokiełbasiło i nie ma szans na w miarę precyzyjne ustawienie. Przy każdej zmianie roleta musiała by się do końca podnieść (lub opuścić) by od tego miejsca w miarę precyzyjnie się ustawiła (zgodnie z zaprogramowanym czasem).
maghost
Posts: 99
Joined: Sun Mar 27, 2016 12:30 am

Post

kdf wrote: Sun Apr 16, 2017 6:30 pm Przy każdej zmianie roleta musiała by się do końca podnieść (lub opuścić) by od tego miejsca w miarę precyzyjnie się ustawiła (zgodnie z zaprogramowanym czasem).
Choć myślę, że rzadko kto korzystałby w ten sposób 30% - 80% cały czas.

Max bezpieczne rozwiązanie wg mnie to właśnie 30% - 80% normalnie, a kolejne to przeliczenie gdzie roleta miałaby bliżej i ewentualnie przesunięcie do tego końca, do którego jest bliżej a następnie do zadanej wartości. Choć wyjdzie wszytko w praktyce ;)
User avatar
pzygmunt
Posts: 18354
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Każde pełne zamknięcie/otwarcie ponownie "skalibruje" mechanizm procentowego otwarcia.
sroka222
Posts: 36
Joined: Sun Sep 25, 2016 10:45 am

Post

Jak długo potrwają testy?
User avatar
pzygmunt
Posts: 18354
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Do końca tygodnia.
User avatar
michael
Posts: 1299
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:00 am
Location: Wojkowice

Post

Po tym tygodniu pojawi się skrypt aktualizujący dla własnych serwerów?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
pzygmunt
Posts: 18354
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Tak
kdf
Posts: 21
Joined: Wed Apr 12, 2017 6:29 pm

Post

Nie do końca jeszcze jestem rozgarnięty w temacie więc stąd moje pytanie.
Mam podłączone trzy wyłączniki Sonoff. Na początku wszystkie w jednej lokalizacji którą nazwałem "sklep". Następnie utworzyłem następną lokalizację "dom" w której przypisałem jeden z wyłączników. Czy na smartfonie nie powinna się ukazać ta lokalizacja? Jak na razie mam tylko nagłówek "sklep" pod którym mam ikony do przełączania wszystkich trzech wyłączników.

Return to “CLOUD”