wskaźnik poziomu zbiornika bezodpływowego nieczystości ciekłych - szambo!

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
rumpelek
Posty: 45
Rejestracja: ndz maja 08, 2016 12:07 pm

pzygmunt ;)

Drogą demokratycznego jednoosobowego głosowania wybrany został czujnik ultradźwiękowy: http://www.aliexpress.com/item/J34-Free ... 4b83694a33

zatem, nie będę ukrywał, że chciałbym pomocy w podłączeniu do tego ESP oraz softu :)
rumpelek
Posty: 45
Rejestracja: ndz maja 08, 2016 12:07 pm

Nooo dobra... czas się ogarnąć... listonosz był już ze miesiąc temu z towarem... co dalej ? :) jakieś pomysły na program ?
wikson13
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 02, 2016 4:37 pm

U mnie też czujniki czekają. Myślę, że soft powinien pokazywać zapełnienie zbiornika w skali 0-100%, wystarczyłoby przy instalacji jednorazowo podać odległość czujnika od dna zbiornika oraz odległość czujnika od górnej krawędzi zbiornika. Program wyliczałby zapełnienie i zwracał wartość procentową. Ewentualnie można by dodać jeszcze parametr częstotliwości pomiaru.
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Witam , pytanie do autorów i/lub osób dobrze znających arduino . Chciałbym przerobić funkcje pomiaru temperatury na cos w rodzaju licznika w moim przypadku m3 wody.
Na wejście arduino podpiąłbym impulsy z licznika wody , które bedą zliczane do określonej wartości max a po przeliczeniu wysłać na serwer supli wartość w procentach . Kilka postów wyżej pisałem ze mam układ na atmega który liczy ilośc zużytej wody , chce to przenieść na suple
Czy to ma prawo zadziałać ? Nie będzie mi przeszkadzać ze na telefonie będzie pokazywać w stopniach Celsiusa , przynajmniej narazie.
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Czy możecie podesłać nam wasze czujniki ?
Oprogramyjemy to i odeślemy.
wikson13
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 02, 2016 4:37 pm

Czy są jakieś postępy w oprogramowaniu czujników ultradźwiękowych?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tak. Zostało kilka drobiazgów.
Seba5120
Posty: 318
Rejestracja: pn paź 31, 2016 1:33 pm

Siemka, czy coś ruszyło w temacie? :-)
kris.gie
Posty: 361
Rejestracja: czw kwie 28, 2016 4:24 pm
Lokalizacja: Katowice

Czy jest szansa na gotowy soft do ESP obsługujący ultradźwiękowy czujnik odległości?
adamwro25
Posty: 41
Rejestracja: ndz mar 04, 2018 1:25 pm

Witam

bardzo ciekawy temat, czy jest on nadal rozwijany?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”