Soft inCan

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
kris.gie
Posty: 361
Rejestracja: czw kwie 28, 2016 4:24 pm
Lokalizacja: Katowice

Mam problem z wejściem w tryb config, za pierwszym razem oczywiście wszystko prawidłowo się zapisuje, ale później nie da się uruchomić konfiguracji za pomocą przycisku na płytce. Przekaźnik na GPIO5 działa więc to chyba nie wina zamienionych GPIO 4 i 5?W czym może być problem? Czy dioda na płytce powinna sygnalizować wejście w tryb konfiguracji?
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

kris.gie@gmail.com pisze: pn mar 27, 2017 8:39 am Mam problem z wejściem w tryb config, za pierwszym razem oczywiście wszystko prawidłowo się zapisuje, ale później nie da się uruchomić konfiguracji za pomocą przycisku na płytce. Przekaźnik na GPIO5 działa więc to chyba nie wina zamienionych GPIO 4 i 5?W czym może być problem? Czy dioda na płytce powinna sygnalizować wejście w tryb konfiguracji?
Spróbuj nacisnąc więcej razy niż 10 do skutku, aż zacznie migać dioda.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
kris.gie
Posty: 361
Rejestracja: czw kwie 28, 2016 4:24 pm
Lokalizacja: Katowice

Zadziałało, dzięki :)
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Jeśli używasz przycisku CFG tylko do konfiguracji to proponuję ustawić go na stałe w trybie button przy kompilacji - wtedy trzymasz min 5 sek i po problemie...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

slawek pisze: pn mar 27, 2017 12:32 pm Jeśli używasz przycisku CFG tylko do konfiguracji to proponuję ustawić go na stałe w trybie button przy kompilacji - wtedy trzymasz min 5 sek i po problemie...
przycisk CFG jest na GPIO4 a to jest też wejście typu INPUT, więc nie da rady
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Rzeczywiście... a przy V3 rozważ połączenie CFG z termometrem - u mnie działa bezkolizyjnie
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Espablo pisze: wt mar 21, 2017 10:06 pm Nie mam niestety czujnika DHT22 i nie miałem okazji go sprawdzić
Czy jest szansa żeby dało radę to poprawić w najbliższym czasie?
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Chyba udało mi się wreszcie z tą obsługą wejść typu SENSOR. Teraz powinno prawidłowo pokazywać stan wejść.
Załączniki
inCan_SENSOR.zip
(211.95 KiB) Pobrany 251 razy
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Dodana obsługa czujników DHT11 i DHT22
Załączniki
inCan.zip
(212.3 KiB) Pobrany 654 razy
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
kris.gie
Posty: 361
Rejestracja: czw kwie 28, 2016 4:24 pm
Lokalizacja: Katowice

Czujniki otwarcia chyba wreszcie pokazują jak należy. Kolejna podmiana softu i zobaczę jak działa DHT22, bo tego mi brakowało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”