⚙ [TO DO] Co chcielibyście jeszcze dodać do GUI-Generic? ☕

Awatar użytkownika
jamsjamsen
Posty: 70
Rejestracja: sob sty 28, 2017 11:08 am
Lokalizacja: 0xE952

obsługa Max7219 i odczyt temperatury zewnętrznej przez direct link na większych cyfrach.
Załączniki
594176DC-5477-4A56-9333-8E6BC65BEC99.jpeg
594176DC-5477-4A56-9333-8E6BC65BEC99.jpeg (1.68 MiB) Przejrzano 652 razy
Byłem na Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

avatr pisze: wt lip 12, 2022 7:18 pm Jeżeli byłaby możliwość to prośba o rozpatrzenie poniższego.

Zegar i data wyświetlana na wyświetlaczu OLED.
Po podłączeniu oleda czas i data wyświetlałyby się jako pierwszy ekran na oledzie później byłyby odczyty z czujników.
Może można by było przy konfiguracji modułu zaznaczyć boxa czy chcemy mieć wyświetlany czas, datę czy czas i datę.

Kod: Zaznacz cały

Wyświetlanie czasu i daty
[ ] Czas
[ ] Data
[ ] Czas i data
Coś w tym stylu ;)
Problem w tym, że ESP nie mają wbudowanego zegara czasu rzeczywistego...
Ale piszę tu, bo chcę podbić temat większych wyświetlaczy - dla takiej geriatrii jak ja :oops:
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

slawek pisze: pn lip 18, 2022 10:14 pm
avatr pisze: wt lip 12, 2022 7:18 pm Jeżeli byłaby możliwość to prośba o rozpatrzenie poniższego.

Zegar i data wyświetlana na wyświetlaczu OLED.
Po podłączeniu oleda czas i data wyświetlałyby się jako pierwszy ekran na oledzie później byłyby odczyty z czujników.
Może można by było przy konfiguracji modułu zaznaczyć boxa czy chcemy mieć wyświetlany czas, datę czy czas i datę.

Kod: Zaznacz cały

Wyświetlanie czasu i daty
[ ] Czas
[ ] Data
[ ] Czas i data
Coś w tym stylu ;)
Problem w tym, że ESP nie mają wbudowanego zegara czasu rzeczywistego...
Ale piszę tu, bo chcę podbić temat większych wyświetlaczy - dla takiej geriatrii jak ja :oops:
Esp nie mają, ale supla ma :) wystarczy że będzie się synchronizował np co godzinę
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
avatr
Posty: 46
Rejestracja: sob cze 20, 2020 9:32 am

shimano73 pisze: pn lip 18, 2022 11:34 pm
slawek pisze: pn lip 18, 2022 10:14 pm
avatr pisze: wt lip 12, 2022 7:18 pm Jeżeli byłaby możliwość to prośba o rozpatrzenie poniższego.

Zegar i data wyświetlana na wyświetlaczu OLED.
Po podłączeniu oleda czas i data wyświetlałyby się jako pierwszy ekran na oledzie później byłyby odczyty z czujników.
Może można by było przy konfiguracji modułu zaznaczyć boxa czy chcemy mieć wyświetlany czas, datę czy czas i datę.

Kod: Zaznacz cały

Wyświetlanie czasu i daty
[ ] Czas
[ ] Data
[ ] Czas i data
Coś w tym stylu ;)
Problem w tym, że ESP nie mają wbudowanego zegara czasu rzeczywistego...
Ale piszę tu, bo chcę podbić temat większych wyświetlaczy - dla takiej geriatrii jak ja :oops:
Esp nie mają, ale supla ma :) wystarczy że będzie się synchronizował np co godzinę
Tak, wiem. Ale Supla ma odczyt czasu z serwera, który można właśnie synchronizować co jakiś czas i mamy aktualny czas i datę ;)
Leszekbialy
Posty: 98
Rejestracja: pt kwie 06, 2018 9:29 pm

jamsjamsen pisze: pn lip 18, 2022 9:24 pm obsługa Max7219 i odczyt temperatury zewnętrznej przez direct link na większych cyfrach.
Ja też poproszę o obsługę tych wyświetlaczy plus prezentacja aktualnego czasu
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 435
Rejestracja: czw sie 17, 2017 2:24 pm
Lokalizacja: RJA

@krycha88 czy jest szansa na dodanie do softu opcji WOL (Wake on LAN). Gdzieś na forum istnieje taki soft ale wówczas muszę użyć kolejnego ESP a tak mógł bym użyć już istniejącego.
arqiu70
Posty: 140
Rejestracja: pt sty 04, 2019 9:27 am

Czy byłaby możliwość dodania odczytu wilgotności i ciśnienia za pomocą linków bezpośrednich?
Pozdrawiam.
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

To moze jak się znajdzie chwila czasu to udało by się dodać deszczomierz. Taki Chinski impulsowy z możliwością przeliczenia impulsu na opad.
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Pushover reagujące na zmianę stanu krańcówki. Byłem 100% przekonany, że tak jest. Okazuje się że reaguje na zmianę stanu przekaznika ... chyba że da się to jakoś połączyć a ha o tym nie wiem.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

krycha88 pisze: wt mar 08, 2022 5:24 am
klimasstudio pisze: pn mar 07, 2022 9:21 pm Czy coś się ruszy z tematem wskazań z PZEM004 na OLED ?
Zgłosiłem takie zapotrzebowanie do odpowiedniej osoby, jeżeli zostanie to dorobione po stronie biblioteki ja dorobię to po stronie OLEDa :)
@elmaya już dawno to rozwiązał na linkach bezpośrednich.
Znalazłem w końcu : https://en-forum.supla.org/viewtopic.php?t=6156
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”