Jak przesiąść się na nowy router ?

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przy zmianie routera najwygodniej jest ustawić taką samą nazwę sieci WiFi i hasło jak w poprzednim.
Dzięki temu nie trzeba będzie zmieniać ustawień WiFi w żadnych urządzeniach jakie dotychczas korzystały z sieci WiFi.
Jeśli jednak nazwa sieci i hasło nie mogą pozostać jak poprzednio to należy zmienić ustawienia WiFi wszystkich Suplowych i niesuplowych urządzeń. Zmianę ustawień można dokonać na dwa sposoby.

Sposób 1.
- Przełącz moduł w tryb konfiguracji *1
- Uruchom aplikację Supla i dodaj jeszcze raz moduł za pomocą kreatora dodawania. Pamiętaj aby nie usuwać modułu/urządzenia z cloud-a.

Sposób 2.
- Przełącz moduł w tryb konfiguracji *1
- Połącz się z siecią WiFi rozgłaszaną przez moduł
- Otwórz stronę http://192.168.4.1
- Zmień nazwę sieci i hasło WiFi
- Zapisz i zrestartuj moduł

*) Jak przełączyć moduł w tryb konfiguracji:
viewtopic.php?t=10255
vlad246
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 26, 2022 1:06 pm

Znalazłem prostą instrukcję konfiguracji routera TP-Link, w tym zmiany ze starszego modelu https://19216811.pl/konfiguracja-routera-tp-link - może komuś się przyda
JanS
Posty: 8
Rejestracja: śr lip 27, 2022 12:27 pm

Dzień dobry, udało mi się połączyć z 6 z 9 modeli srw-01. Pozostały mi 3 z którymi mam następujący problem. Po naciśnięciu przez 5sek guzika config dioda zaczyna mrugać. Tylko że po chwili się zupełnie wyłączą a po tem przechodzi w tryb standardowego mrugania. W tym krótkim momencie nie nadążam z połączeniem się z urządzeniem lub jak się połączę to sieć urządzenia zaraz znika.
Jak sobie mogę z tym poradzić? Problem wyniknął po zmianie rutera na poprzednim wszystko działało 2 lata, ale stary muszę oddać.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zmieniłeś na router Tenda ?
JanS
Posty: 8
Rejestracja: śr lip 27, 2022 12:27 pm

ZTE model MF258
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Może sąsiad ma tendę ?
JanS
Posty: 8
Rejestracja: śr lip 27, 2022 12:27 pm

I to ona tak zakłóca? Tera tylko pytanie dlaczego akurat te 3 a pozostałe 6 działa dobrze.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Mogą mieć różne wersje oprogramowania. Spróbuj zresetować im zasilanie.
JanS
Posty: 8
Rejestracja: śr lip 27, 2022 12:27 pm

Wyłączenie korków, odłączenie zasilania, odłączenie zasilania od routera nie działa.
Przytrzymanie przycisku żeby zrobić reset i proba połączenia się przez wifi rzadzenia też nie dziala.
JanS
Posty: 8
Rejestracja: śr lip 27, 2022 12:27 pm

Najdalej doszedłem do błędu uwierzytelnienia połączenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”