Jaki powinien być stan bo zaniku zasilania ?

Sterownik jednokanałowy
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Mam w harmonigramie 5 punktów oświetlenia. Wszystkie świeciły a po wyłączeniu prądu przez dostawcę i ponownym włączeniu były już off, to normalne czy stan powinien wrócić ?
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

I tak i nie , wszystko zależy, co to za moduły i jaki mają soft .
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

5x row 01
2x 2.8.47
2x 2.8.37
1x 2.8.38
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W przypadku tych urządzeń wszystkie powinny powrócić do stanu sprzed zaniku zasilania.
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Czyli gdzie może leżeć problem jeśli nie wracają ? Może włącznik przy AT, jeśli wyłącze włącznikiem a idzie później z harmongramu to tak naprawdę jest zanik zasilania i po powrocie wyłącznik jest na off. Wtedy kiedy funkcja przełącznika jest wyłączona. Oczywiście sprawdzę to chyba że gdzieś indziej szukać ?
Załączniki
Screenshot_2022-02-22-06-58-39-60.jpg
Screenshot_2022-02-22-06-58-39-60.jpg (373.45 KiB) Przejrzano 1112 razy
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

mdi87 pisze: wt lut 22, 2022 6:00 am Czyli gdzie może leżeć problem jeśli nie wracają ? Może włącznik przy AT, jeśli wyłącze włącznikiem a idzie później z harmongramu to tak naprawdę jest zanik zasilania i po powrocie wyłącznik jest na off. Wtedy kiedy funkcja przełącznika jest wyłączona. Oczywiście sprawdzę to chyba że gdzieś indziej szukać ?
To nie jest konfigurowalny parametr. ROW po prostu pamięta stan sprzed utraty zasilania i go przywraca - niezależnie od sposobu jego załączenia.

Spróbuj bezpiecznikami odłączyć zasilanie i włączyć jeszcze raz i sprawdź czy stan jest przywracany. Ja u siebie próbowałem sprawdzić to na ROW-01 i działa poprawnie.
Jak masz 5 ROW-01, to ustaw 3 szt na ON, dwie na OFF. Następnie wyłącz zasilanie, odczekaj 10 s i włącz ponownie.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

@klew
Sprawdziłem, zawsze gdy włącznik jest ustawiony na włączony stan nie wraca gdy odwrotnie wraca.

Funkcje tego przełącznika są wyłączone jak na screenie wyżej. A opcja włączonego jak na screenie niżej i wyłączonego adekwatnie.

Sprawdziłem na drugim przełączniku który nie ma at stan przy włączonym przełączniku wraca.
Załączniki
Screenshot_2022-02-22-15-31-47-04.jpg
Screenshot_2022-02-22-15-31-47-04.jpg (318.98 KiB) Przejrzano 1066 razy
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

mdi87 pisze: wt lut 22, 2022 2:34 pm @klew
Sprawdziłem, zawsze gdy włącznik jest ustawiony na włączony stan nie wraca gdy odwrotnie wraca.

Funkcje tego przełącznika są wyłączone jak na screenie wyżej. A opcja włączonego jak na screenie niżej i wyłączonego adekwatnie.

Sprawdziłem na drugim przełączniku który nie ma at stan przy włączonym przełączniku wraca.
Chciałbym się upewnić czy dobrze rozumiem.
Mówimy o przekaźniku, fizycznym przycisku podłączonym do in, oraz ustawieniu wyzwalacza akcji powiązanego z tym przekaźnikiem oraz przyciskiem.
Stan przekaźnika nie jest przywracany, gdy wyzwalacz akcji na wyłączoną lokalną funkcję i gdy przycisk jest wciśnięty.
W pozostałych scenariuszach, stan przekaźnika jest przywracany.
Dobrze zrozumiałem?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

klew pisze: wt lut 22, 2022 4:37 pm
mdi87 pisze: wt lut 22, 2022 2:34 pm @klew
Sprawdziłem, zawsze gdy włącznik jest ustawiony na włączony stan nie wraca gdy odwrotnie wraca.

Funkcje tego przełącznika są wyłączone jak na screenie wyżej. A opcja włączonego jak na screenie niżej i wyłączonego adekwatnie.

Sprawdziłem na drugim przełączniku który nie ma at stan przy włączonym przełączniku wraca.
Chciałbym się upewnić czy dobrze rozumiem.
Mówimy o przekaźniku, fizycznym przycisku podłączonym do in, oraz ustawieniu wyzwalacza akcji powiązanego z tym przekaźnikiem oraz przyciskiem.
Stan przekaźnika nie jest przywracany, gdy wyzwalacz akcji na wyłączoną lokalną funkcję i gdy przycisk jest wciśnięty.
W pozostałych scenariuszach, stan przekaźnika jest przywracany.
Dobrze zrozumiałem?
Wydaje mi się że tak.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

mdi87 pisze: wt lut 22, 2022 5:16 pm Wydaje mi się że tak.
Udało się odnaleźć przyczynę tego zachowania.

Supla jest za szybka :P

Sprawa wygląda tak, że masz ustawione wejście jako bistabilne i reakcje na AT na zdażenia związane z wciśnięciem i zwolnieniem przycisku.

Gdy przycisk jest wciśnięty i zniknie zasilanie, to modul ESP żyje jeszcze przez jakiś czas. Moduł zauważa brak napięcia na wejściu i zgłasza do serwera zwolnienie przycisku. Serwer w reakcji na ustawione wyzwalacze przesyła polecenia wyłączenia światła. Te docierają do modułów, wyłączają przekaźniki, zapisują stan i po chwili tracą zasilanie.
Przywrócenie zasilania powoduje, że moduły wstają z wyłączonym przekaźnikiem, bo taki był ostatni stan przed wyłączeniem zasilania.

Zastanawiamy się nad tym jak rozwiązać ten problem.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-01”