Wsparcie dla ESP32 + LAN8720 (WT32_ETH01)

krycha88

Lomax1983 wrote: Wed May 29, 2024 10:55 am Ja testy na WT32-ETH01 prowadziłem ponad miesiąc temu i już wtedy występowały ciągłe restarty. Wtedy odpuściłem z braku czasu. Jak teraz kolega @Pawel01rat poruszył temat to też się przyłączyłem. W godzinach wieczornych dopiero będę mógł sprawdzić wersje.
spoko, musiałem przeoczyć temat lub takiego nie było :) daj znać czy jest dobrze.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Pawel01rat

Z tego co kojarzę to też robiłem na wersji 7.15.02, ale wieczorem na spokojnie do tego usiądę
Wemos d1 mini + BME280
Sonoff sv + DTH11
Sonoff mini R2 (2szt.)
Sonoff basic R2
Pawel01rat

Dzisiaj wgrałem po raz kolejny soft z GG 7.15.02 i nawet logów nie chciało pokazać
Wemos d1 mini + BME280
Sonoff sv + DTH11
Sonoff mini R2 (2szt.)
Sonoff basic R2
krycha88

Pawel01rat wrote: Thu May 30, 2024 9:19 pm Dzisiaj wgrałem po raz kolejny soft z GG 7.15.02 i nawet logów nie chciało pokazać
bo musisz je włączyć przy generowaniu softu.
kurus

krycha88 wrote: Wed May 29, 2024 10:36 am Jak możecie zobaczcie wersję 7.15.02.
Wczoraj wgrałem wersje właśnie te o której piszesz ale bez LAN i jest tak jak koledzy wyżej piszą moduł ciągle się restartuje ciągle traci pingi przy zasięgu 100% nawet w trybie konfiguracji, jak już uda się skonfigurować i połączy się z cloud to to samo ciągle się restartuje aż po czasie nie ma z nim łączności interfejs gui działa bardzo wolno myślałem że, to coś z płytką, a wgrywam na wemos s2 esp32s2 więc wziąłem kolejną i w sumie sprawdziłem na 3 sztukach nowych i wszędzie to samo, nawet jak wygeneruje soft tylko z przekaźnikami, logów nie ma bo z tej płytki nie idzie odczytać.. straciłem kilka h, cudując na różne sposoby i efekt zawsze ten sam.

Chciałem nawet sprawdzić wersje z test ale tam jest błąd generowania.
Pawel01rat

W końcu udało mi się skonfigurować i uruchomić moduł. Po raz kolejny wgrałem soft tylko tym razem w momencie czyszczenia z poprzedniego softu odpiąłem zwarte wcześniej piny restartu.
Wemos d1 mini + BME280
Sonoff sv + DTH11
Sonoff mini R2 (2szt.)
Sonoff basic R2
krycha88

kurus wrote: Fri May 31, 2024 4:40 am
Wczoraj wgrałem wersje właśnie te o której piszesz ale bez LAN i jest tak jak koledzy wyżej piszą moduł ciągle się restartuje ciągle traci pingi przy zasięgu 100% nawet w trybie konfiguracji, jak już uda się skonfigurować i połączy się z cloud to to samo ciągle się restartuje aż po czasie nie ma z nim łączności interfejs gui działa bardzo wolno myślałem że, to coś z płytką, a wgrywam na wemos s2 esp32s2 więc wziąłem kolejną i w sumie sprawdziłem na 3 sztukach nowych i wszędzie to samo, nawet jak wygeneruje soft tylko z przekaźnikami, logów nie ma bo z tej płytki nie idzie odczytać.. straciłem kilka h, cudując na różne sposoby i efekt zawsze ten sam.

A kiedykolwiek ten moduł działał z GG?
kurus

krycha88 wrote: Sat Jun 01, 2024 7:48 am
kurus wrote: Fri May 31, 2024 4:40 am

A kiedykolwiek ten moduł działał z GG?
Wcześniej było wgrane gg ale nie używałem go bo czekał na montaż i tak przeleżał trochę czasu.. gdy go w końcu użyłem wgrałem na nowo gg poprzez aktualizację, i takie akcje zaczęły się dziać, wczoraj podszedłem do tematu raz jeszcze i wgrałem gui poprzez builder z samymi przekaźnikami i o dziwo jakoś zaczął działać, na tyle że była z nim łączność nie gubił pingów to wygenerowałem soft z przekaznikiem i przyciskami i wyzwalacze i zrobiłem aktualizację z poziomu modułu i poszło interfejs co prawda mulił ale jakoś działało, to zorbiłem kolejna aktualizację z przekaźnikiem, przyciski wyzwalacze, krańcówki, sht30 i poszło zaktualizował się, działał ale co 10-15 min się restarował i tak ciągle z 2h jak obserwowałem, później jakoś przypadkiem nacisnąłem na nim przycisk rst aby go zrestartować i po tym wszystkie problemu ustały działa stabilnie od 18h, interfejs www działą błyskawicznie, nie wiem o co chodzi... jakaś złośliwość rzeczy martwych? Mam u siebie kilka tych modułów i nigdy nie miałem takich akcji..
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Lomax1983

Po wgraniu aktualnego softu śmiga aż miło. Tylko cały czas sieje sieć SUPLA-GUI... i można się połączyć i zmieniać konfiguracje przez 192.168.4.1. Można to jakoś zablokować?
krycha88

Lomax1983 wrote: Sun Jun 02, 2024 12:10 pm Po wgraniu aktualnego softu śmiga aż miło. Tylko cały czas sieje sieć SUPLA-GUI... i można się połączyć i zmieniać konfiguracje przez 192.168.4.1. Można to jakoś zablokować?
A czemu urządzenie masz w trybie konfiguracji? Sprawdź jak masz ustawiony przycisk do wejścia w konfigurację lub masz nie podane jakieś dane np serwer itd.

Return to “GUI Generic”