Pushover - dźwięki niestandartowe

Mirek5
Posty: 106
Rejestracja: śr paź 20, 2021 7:58 am

W aplikacji Pushover wybieram dźwięk niestandardowy w formacie mp3, zapisuję go a w smartfonie odtwarzany jest dźwięk domyślny. Z poziomu Pushover mogę wybrać dowolny dźwięk i przesłać go na na smartfona w opcji "wyślij informację".
Jak ustawić dźwięk wybrany przeze mnie?
Proszę o podpowiedź.
Zibi
Posty: 615
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Jeśli na stronie pushover dodałeś w zakładce "niestandardowe dźwięki" swoj dźwięk i nazwałeś go np "sounds1" to w programie w którym masz wgranego pusha musisz wpisać nazwę tego samego dźwięku inaczej będzie grał domyślny.
Mirek5
Posty: 106
Rejestracja: śr paź 20, 2021 7:58 am

Zibi pisze: ndz maja 08, 2022 9:12 pm Jeśli na stronie pushover dodałeś w zakładce "niestandardowe dźwięki" swoj dźwięk i nazwałeś go np "sounds1" to w programie w którym masz wgranego pusha musisz wpisać nazwę tego samego dźwięku inaczej będzie grał domyślny.
Puchover z wykupioną licencją mam wgrany na smartfona, którym steruję urządzenia z softem SUPLA. Nie wiem o jakim programie piszesz, że musi być wpisana taka sama nazwa? W smartfonie w ustawieniach pushover, czy gdzieś indziej?
adamkody
Posty: 29
Rejestracja: wt lis 14, 2017 10:33 am

viewtopic.php?f=9&t=9720 może ten temat pomoże
Zibi
Posty: 615
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Mirek5 pisze: pn maja 09, 2022 8:55 am
Zibi pisze: ndz maja 08, 2022 9:12 pm Jeśli na stronie pushover dodałeś w zakładce "niestandardowe dźwięki" swoj dźwięk i nazwałeś go np "sounds1" to w programie w którym masz wgranego pusha musisz wpisać nazwę tego samego dźwięku inaczej będzie grał domyślny.
Puchover z wykupioną licencją mam wgrany na smartfona, którym steruję urządzenia z softem SUPLA. Nie wiem o jakim programie piszesz, że musi być wpisana taka sama nazwa? W smartfonie w ustawieniach pushover, czy gdzieś indziej?
Jaki soft z Supli masz wgrany GUI Generic?
Jeśli tak to tam są chyba 2 dźwięki chyba że coś się zmieniło i nie ma możliwości zmiany swoich dźwięków.
Ta sama nazwa dźwięku miałem na myśli program skompilowany przez Arduino i wgrany do ESP z nazwą dźwięku którego używasz, ale prawdopodobnie używasz gotowej binarki.
Zrób taki test spróbuj ustawić inny dźwięk ale nie z tych dźwięków niestandardowych tylko tych co pushover ma domyślnie w tel i jak będziesz wyzwalał z płytki zobacz czy będzie inny dźwięk czy ciągle ten sam się odezwie.
Mirek5
Posty: 106
Rejestracja: śr paź 20, 2021 7:58 am

Tak, mam wgraną binarkę, którą utworzyłem w GUI GENERIC. Wszystko działa poprawnie, z czego jestem zadowolony. Soft obsługuje mi ikony otwarcia/zamknięcia furtki (kontaktron), a wirtualny przekaźnik ustawiony na 0,5 sek. podaje mi informację i dźwięk Pushover na smartfona. Próbowałem zrobić, tak jak napisałeś, ale dźwięk jest ciągle ten sam. Układ działa na WeMos D1 Mini.
adamkody
Posty: 29
Rejestracja: wt lis 14, 2017 10:33 am

Pomyśl skąd gotowa "uniwersalna binarka" ma wiedzieć że ma odtwożyć twój indywidualny dzwięk. Jeżeli otwożysz w ard.. plik z mojego wcześniejszego postu zobaczysz opisy tekstowe i zrozumiesz jak to działa, jak są odtwarzne indywidualne dzwięki.
Zibi
Posty: 615
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Mirek5 pisze: śr maja 11, 2022 7:15 pm Tak, mam wgraną binarkę, którą utworzyłem w GUI GENERIC. Wszystko działa poprawnie, z czego jestem zadowolony. Soft obsługuje mi ikony otwarcia/zamknięcia furtki (kontaktron), a wirtualny przekaźnik ustawiony na 0,5 sek. podaje mi informację i dźwięk Pushover na smartfona. Próbowałem zrobić, tak jak napisałeś, ale dźwięk jest ciągle ten sam. Układ działa na WeMos D1 Mini.
Tak jak pisałem, używasz gotowej binarki i już wiesz dlaczego masz ten sam dźwięk.
Jeśli chcesz mieć swój dźwięk to zostaje wgranie programu przez IDE z nazwą twojego dźwięku który ustawiasz na serwerze pushover.

Jeśli chodzi o powiadomienia to zdecydowanie lepszy jest Telegram nie dlatego, że pushover jest zawodny bo działa super sam go wcześniej używałem tylko dlatego że Telegram posiada więcej funkcji i możliwości w porównaniu do pusha.
Ja przesiadłem się na telegram i funkcjonalność i możliwości o niebo lepsze.
Tutaj taki podgląd jak to wygląda na Telegramie.
Załączniki
Screenshot_2022-05-12-10-58-15-111_org.telegram.messenger.jpg
Screenshot_2022-05-12-10-58-15-111_org.telegram.messenger.jpg (584.47 KiB) Przejrzano 423 razy
Mirek5
Posty: 106
Rejestracja: śr paź 20, 2021 7:58 am

Dziękuję za informację. Podpowiedz mi gdzie szukać TELEGRAM, bo na Sklep Play wyszukuje mi same gry. Może załączysz ikonę główną programu?, będzie mi łatwiej odszukać.
Mirek5
Posty: 106
Rejestracja: śr paź 20, 2021 7:58 am

adamkody pisze: śr maja 11, 2022 8:37 pm Pomyśl skąd gotowa "uniwersalna binarka" ma wiedzieć że ma odtwożyć twój indywidualny dzwięk. Jeżeli otwożysz w ard.. plik z mojego wcześniejszego postu zobaczysz opisy tekstowe i zrozumiesz jak to działa, jak są odtwarzne indywidualne dzwięki.
Rozumiem. Z arduino jestem zupełnie lewy, no i oczywiście z programowania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”