Zamel SBW-01 + Nice A400 + kontaktron bramowy

lukpio3
Posty: 94
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:13 pm

A przekaźnik już można kupować czy wcześniej sprawdzenie centralki? Dziś już nie pójdę bo raz że ciemno a dwa że leje ale jutro na pewno rano to sprawdzę i dam znać :)

A jeszcze moment. Czy do podłączenia tego modułu wystarczą ma dwie żyły między modułem a centralką? Bo kurcze tylko tyle mam :(. Nie mam więcej wolnych żył :(. Sterownik zamontuję w centralce więc 1 i 2 podłączę sobie bezpośrednio pod 17 i 18. Pod 4 muszę mieć A2? Bo ja zasilanie modułu SBW mam na zasilaczu. I teraz pytanie czy muszę go koniecznie zasilić tym samym kablem co styk A2 czy mogę zasilić go spod centralki. Jak musi być A2 to najwyżej jedną z wolnych żył podłączę do A2 tam gdzie mam zasilanie z zasilacza a tą ostatnią żyłę pod IN1 i pod 5. Kurcze, nie wiem czy taka kombinacja przejdzie :(.
lukpio3
Posty: 94
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:13 pm

Może napiszę to jeszcze raz bo trochę nie czytelnie to opisałem. Tak jak wspomniałem, między centralką a SBW-01 mam niestety tylko dwie żyły :(. Sam moduł SBW-01 mam zasilany z zasilacza takiego do ledów, 24V 6W. I teraz tak:
17, 18 pod piny 1 i 2 w przekaźniku
A2 pod 4 w przekaźniku - A2 w SWB-01 to zasilanie 24V. Czy muszę do tego przekaźnika pociągnąć dokładnie to samo zasilanie które jest w A2 czy mogę te 24V wziąć z któregoś pinu w centralce? Jeżeli musi być w SBW-01 to wykorzystam jedną z 2 żył i dam ją z jednej strony do A2 a z drugiej do 4 w przekaźniku. Jeżeli może być zasilanie z centralki to było by super bo dalej będę miał wolne dwie żyły.
IN1 IN2 pod 5 lub 3. Muszą być podłączone oba? Bo tu w zależności od tego ja będę musiał połączyć ten pin 4 będę miał albo dwa kable i wtedy jeden dam do IN1 i 5 a drogi do IN2 i 3 albo jeżeli 4 będzie musiała być koniecznie z A2 zasilana to zostanie mi wtedy tylko jedna żyła wolna.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie masz możliwości montażu SBW w obudowie centrali ? Brak zasięgu ?
Jeśli nie to ile tam masz łącznie żył, które można wykorzystać ?
SBW możesz zasilić z centrali (15,16) Jeśli chcesz mieć inne źródło zasilania niż centrala to zmienia się zupełnie sposób podłączenia
czujnika otwarcia. Np. odpada wtedy Nice INT.
lukpio3
Posty: 94
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:13 pm

No właśnie może być z tym mały problem. Musiał bym jakąś antenę do wifi wyprowadzić bo nie będę miał zasięgu przy centrali. Zresztą jutro sprawdzę telefonem czy i jaki zasięg wifi mam przy centrali.

Kabel między centralą a SBW-01 mam cztero żyłowy. Dwie żyłī są wykorzystane do otwierania i zamykania bramy i są wpięte do SBW-01 pinów 11 i 14 i od tego mam jeszcze wyprowadzone dodatkowo dwa kable które idą do wideodomofonu gdzie też mam otwieranie bramy i to sobie działa. Więc przy takiej konstrukcji jak mam teraz gdzie SBW-01 jest w domu w puszce którą przysłania mi domofon, wolne mam niestety jedynie 2 kable. SBW-01 tak jak wspomniałem, zasilany mam dopuszkowym, malutkim zasilaczem do LED-ów 24V 6W.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jeśli masz to już podłączone i brakuje tylko czujnika otwarcia to wystarczą Ci te dwie żyły.
Podłączasz tak jak w tym poście:
viewtopic.php?p=124243#p124243
lukpio3
Posty: 94
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:13 pm

Nie wiem jaką ten moduł SBW-01 ma antenę WiFi. Telefon przy samej centrali co prawda tylko jedną kreskę ale zasięg ma. Ping mam na poziomie 11ms i prędkość pobieranie 15Mb/s a wysyłanie 63Mb/s. Tylko nie wiem czy to nie będzie rwało. Musiał bym podprowadzić jakąś anteną zasięg WiFi do ściany domu, do której jest najbliżej centralce.

Mówisz że wystarczą dwie żyły. Więc jeszcze raz:
17 i 18 pod 1 i 2 w przekaźniku
4 z przekaźnika pociągnąć z pinu A2 z SBW-01 jedną z tych wolnych żył czy wziąć to gdzieś z centralki?
No i IN1/2 - tu rozumie że wystarczy że podłączę jedno wyjście i będzie ok?
lukpio3
Posty: 94
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:13 pm

Dobra, jednak przerzucę ten moduł SBW do centralki. Kupiłem już wifi repeter.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Repeatery się średnio sprawdzają.
Lepiej było zamówić SBW-02/ANT.
Jak masz tam jedną kreskę to i SBW mogło złapać zasięg.

Tak czy owak jeśli masz jeszcze 2 wolne żyły i już Ci SBW działa to nie zmieniałbym tego tylko bym podłączył jak poniżej.

17 i 18 pod 1 i 2 w przekaźniku.
4 z przekaźnika pod A2 (tam już masz plus z zasilacza i tego nie ruszaj)
IN1 lub IN2 (ten który reagował po złączeniu z A2) do przekaźnika - pin 5 lub 3.
Możesz też zmostkować IN1 z IN2 i podłączyć oba wejścia pod 5 lub 3 w przekaźniku.

Ale... wszystko zależy co Ci wyjdzie przy pomiarach 17 i 18.
Na razie wstrzymaj się z tym repeaterem i zaczekaj z zakupami do testów.
lukpio3
Posty: 94
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:13 pm

No dobra, to na początku jutro wykonam pomiary i na razie spróbuję to podłączyć tak jak piszesz a później ewentualnie pobawię się z repeterem bo taki dobry na 5Ghz co faktycznie działa i nie ma problemów z połączeniem to ponad dwie stówki. O tych tańszych opinie są słabe. Albo nie wiele dają albo mają problem z przyłączeniem się do sieci. A jak już miałbym w to iść to lepiej w coś lepszego.

Co do tych pinów to raczej 18 będzie reagował bo tak jak wspomniałem, na 17 przy zamkniętej bramie i otwartej mam cały czas 24V.

---EDIT---
Zrobiłem pomiary jeszcze dziś. Czerwona bagieta do pinu 17. Czarna bagieta do pinu 18. Na wyświetlaczu 0.00V. Rozpoczynam otwieranie bramy. Napięcie zaczyna skakać. MAX jaki uzyskałem to 20.8V. Jak brama się otworzy do końca i stanie napięcie utrzymuje się na poziomie 23.5V. I jest cały czas. Zamykam. Znowu zaczyna skakać. Po całkowitym zamknięciu spada do 0.00V.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Urządzenia IoT (w tym Supla) nie działają na 5GHz, więc nawet takiego reapetera nie kupuj.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-01”