Zamel SBW-01 + Nice A400 + kontaktron bramowy

lukpio3
Posty: 94
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:13 pm

Tak, wiem że nie działają ale jak już miałbym go kupować to nie tylko żeby był do modułu SBW tylko brałbym taki który działa w 2 trybach żeby mi wzmacniał również sygnał wewnątrz w domu to komputery skorzystają. A taki repeter dwupasmowy trochę kosztuje.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To lepiej zainwestuj w Mesh lub tam gdzie możesz dodaj router z tym samym SSID na kablu.
lukpio3
Posty: 94
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:13 pm

@pzygmunt, widziałeś mój wcześniejszy post z pomiarami? Wrzucam go jeszcze raz. Co o nich myślisz? Rozumiem ze tym pinem który muszę dać pod 5 lub 3 jest właśnie 18?
No dobra, to na początku jutro wykonam pomiary i na razie spróbuję to podłączyć tak jak piszesz a później ewentualnie pobawię się z repeterem bo taki dobry na 5Ghz co faktycznie działa i nie ma problemów z połączeniem to ponad dwie stówki. O tych tańszych opinie są słabe. Albo nie wiele dają albo mają problem z przyłączeniem się do sieci. A jak już miałbym w to iść to lepiej w coś lepszego.

Co do tych pinów to raczej 18 będzie reagował bo tak jak wspomniałem, na 17 przy zamkniętej bramie i otwartej mam cały czas 24V.

---EDIT---
Zrobiłem pomiary jeszcze dziś. Czerwona bagieta do pinu 17. Czarna bagieta do pinu 18. Na wyświetlaczu 0.00V. Rozpoczynam otwieranie bramy. Napięcie zaczyna skakać. MAX jaki uzyskałem to 20.8V. Jak brama się otworzy do końca i stanie napięcie utrzymuje się na poziomie 23.5V. I jest cały czas. Zamykam. Znowu zaczyna skakać. Po całkowitym zamknięciu spada do 0.00V.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

pzygmunt pisze: wt maja 24, 2022 6:32 pm Jedną sondę multimetru podłącz pod 17, a drugą pod 18.
"sygnał SCA jest w trakcie ruchu migający" to oznacza, że podczas ruchu bramy sygnał jest migający.
Wydaje mi się, że można to wyeliminować (jeśli Ci to przeszkadza) stosując stosując odpowiedni kondensator pomiędzy A2 i IN1/2 ale to musiałby się Zamel wypowiedzieć. Kondensator miałby za zadanie podtrzymanie napięcia na wejściu na czas "migania".
Kondensator nie zda tu egzaminu. Nie rozwiążesz tego problemu hardware'owo.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To pomiar zrobiony na AC ?
lukpio3
Posty: 94
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:13 pm

Dokładnie tak, pomiar dokonany na ustawieniu multimetru na pomiar prądu przemiennego.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To możesz zamówić przekaźnik. Ten Relpol-a.
lukpio3
Posty: 94
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:13 pm

Zamówiony :). Mam nadzieję że to pyknie :). Wracając słuchaj do zasilania, ja SBW-01 celowo zasiliłem go zewnętrznym zasilaczem aby mieć dwie żyły wolne ponieważ planowałem od samego początku zamontować kontaktron. Tylko zajęło mi to prawie 4 lata ale w końcu wróciłem do tematu stanu zamknięcia/otwarcia bramy, bo jest to uciążliwe gdy np 3 osoby wracają do domu w podobnym czasie i sobie na wzajem zamykają lub otwierają bramę. A tak będzie wiadomo co i jak :). Koszty tu nie grają dla mnie większej roli i nawet gdyby okazało się że trzeba wymienić centralkę to bym ją wymienił. Wiem, dziwnie to brzmi w dzisiejszych czasach ale moja determinacja aby w końcu mieć ten status położenia jest na tyle duża że nie liczę się z niczym :D. Jak tylko do mnie dotrze to będę pisał.

Jeszcze wracając do podłączenia. Rozumiem że po moich pomiarach nic się nie zmieniło i podłączam zacisk 17 do 1 w przekaźniku i 18 do 2 w przekaźniku? A jak w końcu z tym IN1/2? Wystarczy że podłączę np tylko IN1 do 5 w przekaźniku czy mam to jakoś mostkować?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ja mam inny napęd Nice i on też "miga" podczas ruchu bramy. Natomiast SBW ma w sofcie dość długie filtrowanie sygnału wejściowego (nie pamiętam dokładnie ale koło kilkuset ms) i w efekcie miganie w Nice jest niezauważalne w Supli, bo SBW tego nie przesyła dalej dopóki się nie ustabilizuje.
W ostateczności, gdyby nawet SBW przesyłał sygnał, to podczas ruchu bramy będziesz po prostu widział zmieniającą się ikonkę otwarta/zamknięta brama - raczej w niczym to nie będzie przeszkadzać.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
lukpio3
Posty: 94
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:13 pm

Panowie, zamknijmy już temat tego migania :). Ja zadałem o to pytanie bo myślałem że ono jest cały czas. Ale jeżeli może występować wyłącznie podczas otwierania/zamykania to nie ma problemu. Powiem więcej. Jeżeli to miganie nie spowoduje wywalania się aplikacji to jest to dla mnie nawet jeszcze lepiej bo będę widział czy brama aktualnie jest w ruchu czy nie. Także tą kwestię uważam za zamkniętą i nie będę z nią nic robił. Teraz tylko czekam na przekaźniki i jak tylko dojdzie to zabieram się za montaż. Moje pytanie o podłączenie z poprzedniego posta dalej aktualne :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-01”