Supla rozłączona - jak wyjść z trybu konfiguracji

pjanek
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 01, 2022 5:16 am

Witam wszystkich, mam taki problem, chciałem zresetować licznik jak zwykle to czynię na koniec miesiąca od marca, ale tym razem poszło coś nie tak.
Wprowadziłem licznik w stan konfiguracji (przytrzymując przycisk aż dioda zacznie szybko mrugać) połączyłem się przez adres 192.168.4.1 zrobiłem RESET i wcisnąłem raz przycisk konfiguracyjny na liczniku mew-01. No i tym razem nic się nie stało dioda nadal mruga szybko a ja mam status rozłączony. Nie mogę wyprowadzić go w normalny tryb pracy.
Z racji tego, że używam go w sumie od niedawna to proszę o pomoc w jaki sposób wyprowadzić go z trybu konfiguracji.
dziękuję.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Czy sieć wifi generowana przez MEW jest dostępna czy nie?
Jeśli możesz się z nim połączyć, zobacz jaki masz last state. Odłącz mu całkowicie zasilanie i zobacz czy pomogło.
Obrazek
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Krótkie naciśnięcie powinno spowodować, wyjście z trybu konfiguracji.
Inna opcja to ( chwilowe ) wyłączenie napięcia.
Chyba, że przez przypadek skasowałeś sobie coś z danych konfiguracyjnych ( ssid, hasło, serwer, e-mail ), to wtedy moduł nie wyjdzie z trybu konfiguracji.
Ps.
Zaktualizuj sobie soft do najnowszej wersji (2.8.50) i wtedy z poziomu CLUD-a, będziesz mógł zresetować MEW-kę.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Dłuższe przytrzymanie przycisku Config będąc w trybie konfiguracyjnym powoduje reset do ustawień fabrycznych. Wtedy dane WiFi i logowania przepadają. Może to się wydażyło?
Połącz się z WiFi modułu, wejdź na http://192.168.4.1 i zobacz "last state" oraz jakie dane są wpisane do wifi, email itp.
Jeśli jest pusto, to dodaj ponownie urządzenie do Clouda.

W jakim celu resetujesz licznik co miesiąc?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
pjanek
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 01, 2022 5:16 am

Kod: Zaznacz cały

W jakim celu resetujesz licznik co miesiąc?
Porównuje dane z mew-01 z licznikiem PGE - tak dla testów :D

Dzięki za sugestie, prawdopodobnie skasowałem wszystko więc muszę od nowa dodać, jak wrócę do domu to sprawdzę to jeszcze i dam znać. Dzięki Panowie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”