Pomiary analogowe (a przynajmniej po stronie Supla app/cloud)

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

Przydałoby się się coś takiego: Pomiary analogowe
Np. (dla mnie) - pomiar napięcia DC (przykładowo - bufor PV, albo ups/alarmu albo nawet i w samochodzie), oraz prądu DC ładowania/rozładowania (o zliczaniu Ah in/out nawet nie wspomnę, bo aby to zrobić dokładnie, by się nie rozjechało po pewnym czasie - to spory problem).

Część sprzętowa pomiaru (dzielnik napięcia, przekładnik prądowy itd) to sprawa (dla mnie) prosta i banalna.

Aby uzyskać więcej wejść - myślałem też nad użyciem osobnego MCU (tak - jest w ESP jeden pin Ain, ale średnio dokładny i tylko jeden) do pomiaru jako takiego (lepsze ADC, więcej wejść, pomiar uśredniany i filtrowany z szumu w czasie ciągłym, a uśredniony wynik co np 1s) i podpięcia go po UART do esp. Skroić jakiś prosty kod na AVR to chwila ;) ale jak ogarnąć to po stronie ESP, tak by w Supli pojawiło się ladne okienko:
ups.jpg
ups.jpg (23.76 KiB) Przejrzano 761 razy
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

To proste, np bierzesz moduł INA219, wykorzystując bibliotekę czujnika dth22 tworzysz nową pod ten moduł i gotowe :D
Ja bym tak zrobił 8-)
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Coś ruszyło w tej sprawie? :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”