Akcja - przerywanie działania innej sceny

robkor69
Posty: 17
Rejestracja: sob lip 16, 2022 8:27 pm

rdfilozof pisze: śr lip 20, 2022 8:07 pm Rozumiem że pod jednym włącznikiem światła masz równocześnie podłączona czujkę ruchu i moduł SUPLA ?
Wyłącznik światła mam podłączony standardowo do SLW-02 z zachowaniem ustawień domyślnych: załączanie, wyłączanie, ściemnianie i rozjaśnianie.
Czujnik ruchu mini PIR HC-SR505 (9,90PLN/szt.) poprzez tranzystor i przekaźnik 12VDC jest podłączony do wejścia RNW-01 (styk NO przekaźnika). W razie potrzeby mogę również wykorzystać styk NC na drugim wejściu.

Scena na teraz wygląda następująco:

Nazwa: Kuchnia LED załącz

Uruchamiaj scenę z wyzwalacza akcji w SUPLI: Czujnik ruchu IDxxxx Wyzwalacz: HOLD

Warunek wykonania sceny: {{ (time ()>sunsetTime() or time()<sunriseTime('+120 minutes')) and not state(xxx1).on and not state (xxx2).on and not state (xxx3).on}}

Akcje: Włącz Kuchnia lewy LED IDxxx1, Włącz Kuchnia srodkowy LED IDxxx2, Włącz Kuchnia prawy LED IDxxx3

300 sekund po wykonaniu sceny wykonaj:

Wyłącz Kuchnia lewy LED IDxxx1, Wyłącz Kuchnia srodkowy LED IDxxx2, Wyłącz Kuchnia prawy LED IDxxx3

P.S. Nie wiem jeszcze, jak wklejać obrazki... To moje pierwsze w życiu FORUM ;)
rdfilozof
Posty: 64
Rejestracja: pt maja 28, 2021 9:49 pm

Co prawda nie miałem jeszcze do czynienia z rnw, ale wydaje mi się że bałagan robi tutaj samo ustawienie czujki ruchu która wyłancza oświetlenie po 10 sek., a skrypty z automatu wracaja do stanu poprzedniego i włączaja światło z tąd właśnie podwójne wlaczenie. Kluczem do rozwiązania problemu wyłączenie tej czasówki 10 sek. na czujce.
rdfilozof
Posty: 64
Rejestracja: pt maja 28, 2021 9:49 pm

Obejrzałem ten model czujnika PIR, teraz dopiero widzę że to sam prosty detektor, więc z ustawieniami 10 sekund nic nie pokombinujemy :( .
rdfilozof
Posty: 64
Rejestracja: pt maja 28, 2021 9:49 pm

Mam jeszcze jedno pytanie, czy w RNW da się ustawić typ kanału, jeżeli tak to jaki typ kanału jest ustawiony pod obwodem do którego jest podłączona czujka PIR ?
robkor69
Posty: 17
Rejestracja: sob lip 16, 2022 8:27 pm

Mam ustawione Przytrzymanie przycisku (HOLD).
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8267
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

robkor69 pisze: śr lip 20, 2022 10:02 pm
Już niedługo będą dostępne "sceny" z poziomu Clouda Supli (to jest zupełnie inne rozwiązanie z innymi możliwościami niż skrypty, ale na Twoje potrzeby powinno wystarczyć).
One mają opcję przerywania wykonywania sceny i wydaje mi się, że tam takie zachowanie bez probelmu ustawisz.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
robkor69
Posty: 17
Rejestracja: sob lip 16, 2022 8:27 pm

W takim razie warto poczekać. Dzięki :)
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2269
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Możesz spróbować dwoma scenami w ten sposób, że aktywatorem jest zmiana wartości kanału {{state(XXXXX).hi}} i w jednej warunek wykonania, że kanał jest włączony, wtedy włącz "coś tam" a w drugiej scenie warunek, że kanał wyłączony, wówczas wyłącz "coś tam".
Czas świecenia ustawisz na czujce i podepniesz ją jako przycisk bistabilny
Potrzebowałbyś tylko podpiąc PIRa jako zwykły przycisk czyli raczej sprzęt typu sonoff mini i wgrana supla bo na zamelu chyba się tego nie da.
A jeżeli będziesz miał takiego sonoffa z suplą to możesz podpiąc czujkę jako przycisk monostabilny z minimalnym czasem podtrzymania i ustawić sonoffa jako automat schodowy ->w cloudzie ustawisz czas świecenia co do pół sekundy
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
robkor69
Posty: 17
Rejestracja: sob lip 16, 2022 8:27 pm

Wyłączenie po zadanym czasie działa mi w mojej konfiguracji. Problem w tym, że chciałbym więcej. Każdorazowe ponowne zadziałanie czujki powinno resetować timer bez wyłączania oświetlenia i odliczać czas do wyłączenia od nowa. Chodzi o to, żeby podczas obecności osoby w pomieszczeniu światło nie przygasało.
Czy automat schodowy, o którym wspominasz realizuje tę funkcję?
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2269
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

robkor69 pisze: wt lip 26, 2022 2:01 pm Wyłączenie po zadanym czasie działa mi w mojej konfiguracji. Problem w tym, że chciałbym więcej. Każdorazowe ponowne zadziałanie czujki powinno resetować timer bez wyłączania oświetlenia i odliczać czas do wyłączenia od nowa. Chodzi o to, żeby podczas obecności osoby w pomieszczeniu światło nie przygasało.
Czy automat schodowy, o którym wspominasz realizuje tę funkcję?
Tak właśnie dziala automat schodowy. Każdy impuls powoduje liczenie czasu od nowa. Może to być klawisz lub czujka. W przypadku czujki trzeba ustawić jej czas na minimum ponieważ przy dlugim czasie ustawionym na czujce jeżeli ktoś przebywa w pomieszczeniu i czujka co chwilę go łapie to sama trzyma stałe sygnał i impuls się nie powtarza, tak jakbyś trzymał wciśnięty przycisk. U mnie na HC-SR czasy są na minimum, ustawiam tylko czułość (w sensie mechanicznie, potecjometrami). Czas świecenia już pozniej w cloudzie.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”