v22.07

Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2268
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

pzygmunt pisze: wt sie 23, 2022 10:42 pm Wrzuć jakiś zrzut ekranu.
oczywiście. Na załączonym przykładzie czwarta ikona jest niestandardowa, wgrana przeze mnie. Jeżeli ją wybiorę to już nie będę mógł wrócić do żadnej z pierwszych trzech ikon, które są w cloudzie "na start". Muszę wówczas zmienić funkcję na np. wyłącznik zasilania i z powrotem na wyłącznik światła, żeby ustawiła się domyślna ikona żarówki. Wtedy mogę znowu wybierać dowolną ikonę z całego zestawu. Niestety ta operacja usuwa kanał z grup.
Załączniki
Zrzut ekranu 2022-08-25 00.00.31.png
Zrzut ekranu 2022-08-25 00.00.31.png (63.1 KiB) Przejrzano 640 razy
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Dziękuję - sprawdzę
misiolo
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 25, 2022 8:50 am

fracz pisze: śr sie 24, 2022 10:30 pm Dziękuję - sprawdzę
Witam,
Potwierdzam błąd z ikonami.
Zamiast ikony oświetlenia „ Duży pokój - włącznik światła” mam teraz ikonę pompki obiegowej z innego konta, na którym sprawdzałem, czy da się zmienić ikonki.
W chwili obecnej nie da się powrócić do standardowej ikony.
Apka na iphone pobiera ikonki z innego konta.


Przy okazji, witam Wszystkich serdecznie na Forum Supla.
Załączniki
28019A06-7826-48BD-8A4C-C7388F041F47.png
28019A06-7826-48BD-8A4C-C7388F041F47.png (217.71 KiB) Przejrzano 575 razy
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Potwierdzam problem uniemożliwiający powrót do standardowej ikony po wybraniu własnej. W następnym wydaniu będzie poprawiony.

Co masz na myśli pisząc, że pobiera ikony "z innego konta"?
procekms89
Posty: 88
Rejestracja: czw cze 28, 2018 4:21 am

A ja wracam do mojego pytania.

Czy da radę zwiększyć ilość operacji w danej scenie?

Mam własnego clouda i mam duża scenę która odpowiada za włączenie zraszaczy:
"włącz zraszacz 1"
"podane opóźnienie"
"wyłącz zraszacz 1"
"włącz zraszacz 2"
itp.

brakuje mi kilka wpisów, aby jedną sceną załatwić sprawę. Wiem że mogę na sam koniec dodać wykonanie innej sceny w której bym zawarł pozostałe zraszacze, ale chciałbym mieć to w jednej scenie.

Z innej beczki.
Czy jest/będzie opcja "kopiuj scenę"? mam np. scenę w której chcę zmienić wariant, polegający na zmianie opóźnienia w danej scenie i chciałbym tylko zmienić dany czas i zapisać kopie sceny.
Dodatkowo fajne by było możliwość w danej scenie wstawienie (gdzieś w środku sceny) jeszcze nowej operacji. Np. Dzisiaj mam scenę w której włącz lampę "1", potem po czasie włącz lampę "2". Chciałbym zmienić scenę przez włączenie lampy "1", potem lampa "3", a dopiero potem lampa "2". Obecnie musze robić daną scenę od początku. Zakładam oczywiście że w danej scenie mam dużo operacji to wstawienie czegoś w scenie robi się ciężkie.
misiolo
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 25, 2022 8:50 am

fracz pisze: czw sie 25, 2022 12:33 pm Potwierdzam problem uniemożliwiający powrót do standardowej ikony po wybraniu własnej. W następnym wydaniu będzie poprawiony.

Co masz na myśli pisząc, że pobiera ikony "z innego konta"?

Mam na apce 4konta /Twoje konta/, na jednym z tych kont, mam sterowanie pompką obiegową i związaną z tym sterowaniem ikonkę pompki. I właśnie ta ikonka pompki pokazała się w drugim koncie, gdzie same podmieniły się własne ikony oświetlenia, zamiast ikonek oświetlenia pokazuje się pompka.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2268
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

procekms89 pisze: czw sie 25, 2022 7:11 pm A ja wracam do mojego pytania.

Czy da radę zwiększyć ilość operacji w danej scenie?

Mam własnego clouda i mam duża scenę która odpowiada za włączenie zraszaczy:
"włącz zraszacz 1"
"podane opóźnienie"
"wyłącz zraszacz 1"
"włącz zraszacz 2"
itp.

brakuje mi kilka wpisów, aby jedną sceną załatwić sprawę. Wiem że mogę na sam koniec dodać wykonanie innej sceny w której bym zawarł pozostałe zraszacze, ale chciałbym mieć to w jednej scenie.
A ile wpisów u ciebie to max? Ja największą scene mam chyba 10. Jeszcze nie dotarłem do limitu.
A tak BTW to uderz do kolegi @lukfud. Ma fajne urządzenie + własny soft na 10 sekcji z kilkoma fajnymi ficzerami za rozsądne pieniądze.
procekms89 pisze: czw sie 25, 2022 7:11 pm Dodatkowo fajne by było możliwość w danej scenie wstawienie (gdzieś w środku sceny) jeszcze nowej operacji. Np. Dzisiaj mam scenę w której włącz lampę "1", potem po czasie włącz lampę "2". Chciałbym zmienić scenę przez włączenie lampy "1", potem lampa "3", a dopiero potem lampa "2". Obecnie musze robić daną scenę od początku. Zakładam oczywiście że w danej scenie mam dużo operacji to wstawienie czegoś w scenie robi się ciężkie.
Dodaj na końcu i przeciągnij we wlasciwe miejsce
Ostatnio zmieniony pt sie 26, 2022 7:52 am przez YoMan, łącznie zmieniany 1 raz.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2268
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

misiolo pisze: czw sie 25, 2022 7:37 pm
fracz pisze: czw sie 25, 2022 12:33 pm Potwierdzam problem uniemożliwiający powrót do standardowej ikony po wybraniu własnej. W następnym wydaniu będzie poprawiony.

Co masz na myśli pisząc, że pobiera ikony "z innego konta"?

Mam na apce 4konta /Twoje konta/, na jednym z tych kont, mam sterowanie pompką obiegową i związaną z tym sterowaniem ikonkę pompki. I właśnie ta ikonka pompki pokazała się w drugim koncie, gdzie same podmieniły się własne ikony oświetlenia, zamiast ikonek oświetlenia pokazuje się pompka.

Pozdrawiam.
Wyglada trochę na błąd apki. Zresetowałeś telefon? Ikonka się podmieniła też w cloudzie?
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
procekms89
Posty: 88
Rejestracja: czw cze 28, 2018 4:21 am

YoMan pisze: pt sie 26, 2022 6:29 am
procekms89 pisze: czw sie 25, 2022 7:11 pm A ja wracam do mojego pytania.

Czy da radę zwiększyć ilość operacji w danej scenie?

Mam własnego clouda i mam duża scenę która odpowiada za włączenie zraszaczy:
"włącz zraszacz 1"
"podane opóźnienie"
"wyłącz zraszacz 1"
"włącz zraszacz 2"
itp.

brakuje mi kilka wpisów, aby jedną sceną załatwić sprawę. Wiem że mogę na sam koniec dodać wykonanie innej sceny w której bym zawarł pozostałe zraszacze, ale chciałbym mieć to w jednej scenie.
A ile wpisów u ciebie to max? Ja największą scene mam chyba 10. Jeszcze nie dotarłem do limitu.
A tak BTW to uderz do kolegi @lukfud. Ma fajne urządzenie + własny soft na 10 sekcji z kilkoma fajnymi ficzerami za rozsądne pieniądze.
procekms89 pisze: czw sie 25, 2022 7:11 pm Dodatkowo fajne by było możliwość w danej scenie wstawienie (gdzieś w środku sceny) jeszcze nowej operacji. Np. Dzisiaj mam scenę w której włącz lampę "1", potem po czasie włącz lampę "2". Chciałbym zmienić scenę przez włączenie lampy "1", potem lampa "3", a dopiero potem lampa "2". Obecnie musze robić daną scenę od początku. Zakładam oczywiście że w danej scenie mam dużo operacji to wstawienie czegoś w scenie robi się ciężkie.
Dodaj na końcu i przeciągnij we wlasciwe miejsce
Ja mam 15 sekcji do sterowania, plus jeden sygnał do włączenia zasilacza 24V. Czyli razem 16 sygnałów.
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2268
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

procekms89 pisze: pt sie 26, 2022 8:55 am Ja mam 15 sekcji do sterowania, plus jeden sygnał do włączenia zasilacza 24V. Czyli razem 16 sygnałów.
No to na razie pozostaje ci podzielić na 2 części i zrobić dwie sceny + trzecią która uruchamia zasilacz i potem kolejne dwie. Zmniejszyłbym ilość wpisów na scenie ustawiając zraszacze jako automaty schodowe - wówczas podajesz tylko start i opóźnienie włączenia następnego zraszacza (nie musisz podawać wyłączenia) - sprawdź czy ta ilość wpisów się zmieści w scenie.
Natomiast chyba jednak bym poszedł w sterownik, o którym pisałem (oczywiście x2) ponieważ on działa niemal offlineowo. Jedynie sygnał startu musi pójść z clouda a potem wszystkie sekcje, czasy uruchamiają się offline, czujnik deszczu działa offline. Ewentualnie może pobrać prognozę z neta. W razie braku neta możesz również odpalić z przycisku fizycznego.
BTW: chyba jesteś sporo poza statystyczną skoro masz aż tyle sekcji. Biorąc swój przykład ogrodu jako wyznacznik to mi wychodzi, że masz ponad 6000 m3 do podlania :) .... albo wyspecjalizowaną uprawę ;)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Zablokowany

Wróć do „Nowości”