slw-01 pod białą taśmę led z odcinanym zasilaniem

Sterownik RGB
jbl-tom
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 19, 2022 10:45 am

cześć,

Mam w domu taśmę led pod schodami, jednokolorową 24v. Zasilacz led znajduje się w garażu podłączony do dedykowanego kabla.
Przy schodach mam 2 włączniki schodowe, które włączają/wyłączają zasilanie 230v - prąd dochodzący do zasilacza taśmy led. Chciałbym móc sterować jasnością taśmy led, gdyż na godziny nocne jest trochę za jasna. Wymyśliłem sobie wmontować Zamel SLW-01 bezpośrednio za zasilaczem, ale mam kilka pytań:

1) Włącznik przy schodach odcina zasilanie, więc SLW-01 co chwila miał odcinanie zasilania (jak taśmy są zgaszone). Czy to jest potencjalny problem? Czy nie będzie problemów z takimi częstymi resetami, logowaniem się do wifi etc?

2) Czy przy takim ustawieniu jest jakaś szansa wymiany włączników schodowych na rzecz włączników "dzwonkowych", przy np wpakowaniu jakiegoś innego modułu w puszkę? Idealnie jakbym w dodatku mógł sterować jasnością led poprzez np przytrzymanie przycisku dzwonkowego. Ale i bez tego byłbym zadowolony z rezultatu ;)

Będę wdzięczny za sugestie.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8351
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Raczej SLW nic nie powinno się stać.
Natomaist będziesz miał przez większość czasu niedostępne sterowanie światłem z poziomu apki i Clouda. Jasność będziesz mógł ustawić tylko, gdy włączysz zasilanie dla sterownika, także jeśli chcesz ustawić jakąś jasność na stałe, to powinno być ok, natomiast jeśli planujesz to zmieniać (np. zależnie od pory dnia), to będzie to bardzo niewygodne.

SLW ma wejście na przycisk dzwonkowy (ale nie na 230 V). Najlepiej byłoby podłączyć całość tak, że przyciski są do SLW, a zasilacz i SLW na stałe są włączone. To czy to się da zrobic, zależy od tego jak masz zrobione okablowanie.

Jeśli natomiast jedyne na czym Ci zależy, to ograniczenie jasności światła na stałe, to znajdziesz dużo prostych sterowników (bez wifi), które takie coś ogarną.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
jbl-tom
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 19, 2022 10:45 am

Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie poszedłem w kierunku tańszego "manualnego" ściemniacza. Chociaż opcja płynnej regulacji wydawała mi się kusząca, zdałem sobie sprawę, że tak naprawdę akurat pod schodami nie będę tego nigdy używał, ustawię poziom jasności raz i tyle ;)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8351
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

jbl-tom pisze: czw sie 25, 2022 8:13 am Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie poszedłem w kierunku tańszego "manualnego" ściemniacza. Chociaż opcja płynnej regulacji wydawała mi się kusząca, zdałem sobie sprawę, że tak naprawdę akurat pod schodami nie będę tego nigdy używał, ustawię poziom jasności raz i tyle ;)
Im coś jest prostsze, tym lepiej :)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SLW-01”