Jak najlepiej sterować pomką cyrkulacyjną c.w.u. ?

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

elhenio pisze: sob sie 20, 2022 8:55 am Właśnie coś przestało mi załączać obieg z włamaniówki... czas przerobić na sterowanie Supala...

PS Jak realizujesz na Supla?...
Do tej pory miałem po wykryciu ruch PIR np. w łazience i wyłączanie po 10 min od ostatniego zdarzenia... 10 lat działało.
No ja mam jak do teraz harmonogramem z Node Red. Co 25 minut włącza się na 3 minuty. Też chcę coś ekonomiczniejszego wymyślić, tym bardziej, że pompka działa tylko w kontekście łazienki na piętrze, z której korzysta się dosyć sporadycznie... Pomysł z PIR-em wydaje się ciekawy...
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Ja mam u siebie działające od roku 2szt CTX3H Elmes + u1hr elmes + stycznik. Działa rewelacyjnie. Odbiornik zaprogramowany na 2 min pracy przekaźnika. Otwieram drzwi od łazienki i woda jest pompowana.
Obrazek
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Duch__ pisze: sob sie 20, 2022 11:27 am Ja mam u siebie działające od roku 2szt CTX3H Elmes + u1hr elmes + stycznik. Działa rewelacyjnie. Odbiornik zaprogramowany na 2 min pracy przekaźnika. Otwieram drzwi od łazienki i woda jest pompowana.
U mnie drzwi od łazienki na górze są 99% czasu otwarte ;)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

U mnie jest pełna kultura :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Duch__ pisze: sob sie 20, 2022 1:11 pm U mnie jest pełna kultura :lol:
U mnie też :) We dwójkę z małżonką głównie korzystamy z łazienki na dole :)

A tak a propos drzwi :) Jak żeśmy wykańczali chałupę, zamówiliśmy drzwi do pokoi i łazienek w Sokółce... dotarły 3 tygodnie po tym jak się wprowadziliśmy :D
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”