Prace serwisowe w nocy 3/4.09.2022

Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Bardzo dziękuję Wam za przesłanie mi informacji.

Problem został zdiagnozowany i naprawiony. Opóźnione akcje w scenach powinny już działać w porządku.

Nie znalazłem żadnego problemu z termostatem, problem dotyczył wyłącznie opóźnionych wykonań akcji.
rdfilozof
Posty: 64
Rejestracja: pt maja 28, 2021 9:49 pm

OK, dziękuję za pomoc, po dzisiejszym wieczorze potestuję wszystko i potwierdzę jeszcze czy całość działa prawidłowo.
rdfilozof
Posty: 64
Rejestracja: pt maja 28, 2021 9:49 pm

Potwierdzam, opóźnienie scen działa już prawidłowo. Jeszcze raz wielkie dzięki za diagnostykę i interwencję :D :D :D .
rafalfarba
Posty: 47
Rejestracja: pn lis 25, 2019 11:48 am

U mnie działają sceny i akcję odpalają się tak jak wcześniej. Dzięki.
4xSonoff RF (GUI Generic), 3xSonoff Basic (GUI Generic), 5×ESP-01S (GUI Generic), 1xWemosD1(termostat), Yunshan (Gate module od Zybi), 2xSonoff Mini (soft od djack2017). 1xWemosD1 (GUI Generic licznik impulsów + czujnik ilości opału HC-SR04+przekaźnik)
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Poszło :) a jeszcze tak przy okazji bo m czujnik PIR na bramce RF433 i jest jedno stanowy więc zrobiłem jako automat schodowy i nie działały mi sceny wywoływane przez ów automat schodowy kiedy miał stan włączony przez 5 sekund. Czy coś w tej kwestii wiadomo ? Mogę zrobić taką scenę i podesłać ID dla testów.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

klimasstudio pisze: czw wrz 08, 2022 6:54 pm Poszło :) a jeszcze tak przy okazji bo m czujnik PIR na bramce RF433 i jest jedno stanowy więc zrobiłem jako automat schodowy i nie działały mi sceny wywoływane przez ów automat schodowy kiedy miał stan włączony przez 5 sekund. Czy coś w tej kwestii wiadomo ? Mogę zrobić taką scenę i podesłać ID dla testów.
Ja bym kanał czujnika PIR wyposażył w Wyzwalacze Akcji/Action Trigger (pod warunkiem, że sam robisz soft na urządzenie). Wtedy zamiast opierać się o skrypty, mógłbyś w Cloud po prostu utawić wyzwalacz (PIR działałby jak przycisk).
Ewentualnie, jeśli nie interesuje Ciebie stan tej czujki, możesz po prostu skonfigurować to wejście jako przycisk monostabilny i używać jako wyzwalaczy.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Automat schodowy nie wysyła zdarzeń. Będzie to dodane najwcześniej w kolejnym wydaniu supli.
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

klew pisze: czw wrz 08, 2022 8:07 pm
klimasstudio pisze: czw wrz 08, 2022 6:54 pm Poszło :) a jeszcze tak przy okazji bo m czujnik PIR na bramce RF433 i jest jedno stanowy więc zrobiłem jako automat schodowy i nie działały mi sceny wywoływane przez ów automat schodowy kiedy miał stan włączony przez 5 sekund. Czy coś w tej kwestii wiadomo ? Mogę zrobić taką scenę i podesłać ID dla testów.
Ja bym kanał czujnika PIR wyposażył w Wyzwalacze Akcji/Action Trigger (pod warunkiem, że sam robisz soft na urządzenie). Wtedy zamiast opierać się o skrypty, mógłbyś w Cloud po prostu utawić wyzwalacz (PIR działałby jak przycisk).
Ewentualnie, jeśli nie interesuje Ciebie stan tej czujki, możesz po prostu skonfigurować to wejście jako przycisk monostabilny i używać jako wyzwalaczy.
Takkkkk tylko że bramka RF443 nie ma opcji AT niestety.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

fracz pisze: czw wrz 08, 2022 10:07 pm Automat schodowy nie wysyła zdarzeń. Będzie to dodane najwcześniej w kolejnym wydaniu supli.
Łoo to fantastyczne wieści :]
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

fracz pisze: czw wrz 08, 2022 10:07 pm Automat schodowy nie wysyła zdarzeń. Będzie to dodane najwcześniej w kolejnym wydaniu supli.
Czekam z niecierpliwieniem :)
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”