Problem z ROW-01 po aktualizacji 2.8.51

Sterownik jednokanałowy
Shymon
Posty: 17
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:15 am

Nie sadze, ze jest to usterka elektryczna, ale tez zgodze sie, ze nie musi byc to zwiazane akurat z ta wersja firmware. To moze byc czysty przypadek. Sadze, ze jezeli nie jest to usterka typu uszkodzona pamiec to wyczyszczenie do zera pamieci programu i wgranie od nowa postawi ROWa na nogi.

Czy mozna z poziomu przegladarki bedac polaczonym w trybie konfiguracyjnym wrzucic cos co wysypie program? Pytam, bo programujac po kolei wszystkie sterowniki nie otwieralem od nowa strony 192.168.4.1 tylko ja odswiezalem. Mam w domu chyba z 3 lub 4 typy Supli. Moglo sie wiec zdarzyc, ze ROW zostal poczestowany strona konfiguracyjna sterownika do rolet. Poniewaz jednak to dzialalo (mozna bylo ustawiac tak flage aktualizacji + save i restart) i bylo szybko poszedlem na latwizne. Moze to cos sknocilo. Jezeli tak to warto w kodzie ta furtke zamknac.

Mam jeszcze jedna uwage. Moze warto pomyslec nad globalnym systemem aktualizacji. Mam kilknascie urzadzen w domu. Ich klikanie po kolei jest uciazliwe. Doceniam wprowadzenie zdalnej mozliwosci wywolania trybu konfiguracyjnego. Czytalem tez, ze nie chcecie wprowadzac trybu automatycznego. Moze wymyslec automat, ale na zadanie uzytkownika?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Shymon pisze: ndz wrz 25, 2022 10:55 pm Nie sadze, ze jest to usterka elektryczna, ale tez zgodze sie, ze nie musi byc to zwiazane akurat z ta wersja firmware. To moze byc czysty przypadek. Sadze, ze jezeli nie jest to usterka typu uszkodzona pamiec to wyczyszczenie do zera pamieci programu i wgranie od nowa postawi ROWa na nogi.
Raczej nie widzę opcji, aby przesyłanie innego formularza mogło wywołać takie efekty.
Możesz spróbować przywrócić ROW do ustawień fabrycznych (cała konfiguracja będzie wyczyszczona). Wystarczy, że wprowadzisz do w tryb konfiguracyjny i wtedy jeszcze raz przytrzymasz dłużej przycisk config. Jak zobaczysz że dioda na chwilę przestała szybko migać, to możesz puścić przycik i na nowo skonfigurować ROW.
Natomiast ROW nie ma opcji żadnego automatycznego wyłączania. Podobnie nie ma opcji, aby sterowanie przyciskiem nie działało.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Shymon
Posty: 17
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:15 am

Ja sie zgadzam, ze to jakas interakcja czegos co jest niespodziewane. Wejscia dzalaja, bo przeciez kazde z nich zalacza. Przekaznik da sie sterowac... glupio, bo glupio jednak robi to 100% powtarzalnie. Co zostaje? Procesor z oprogramowaniem. Jest jakas nieintencjonalna funkcjonalnosc.

Sprobuje przywrocic domyslne nastawy. Tez na to wpadlem od poczatku, ale nie ruszalem, bo pomyslalem, ze ciekawy przypadek i szkoda zatrzec slady bez analizy.

Podsumowujac... kasowac, czy chcecie Panowie obiekt do procesu inzynierii wstecznej? :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18283
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To jest jedyny znany mi przypadek, a tych urządzeń jest dużo na rynku. Dlatego skupianie się na tym jednym egzemplarzu mija się z celem. Kasuj.
Shymon
Posty: 17
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:15 am

ROW zresetowany. Wrocil do zywych. Wszystko dziala jak nalezy.

... to, ze jestem jedyny nie znaczy, ze nie ma bledu :). Jakis miesiac temu znalazlem "usterke" we wlasnym oprogramowaniu napisanym 15 lat wczesniej, gdzie tego fragmentu uzywalo po mnie kilku programistow w firmie, na rynku jest przynajmniej kilkadziesiat tysiecy urzadzen a tym samym prawie tylu samo uzytkownikow i nigdy nikt nic nie zglosil. Znalazlem go sam calkowicie przypadkowo piszac oprogramowanie na kolejny mikrokontroler i przeklejajac kod.

Dziekuje Panowie za pomoc.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Shymon pisze: wt wrz 27, 2022 5:39 am ROW zresetowany. Wrocil do zywych. Wszystko dziala jak nalezy.
To teraz dałeś mi do myślenia :). W wolnej chwili przyjrzę się jeszcze raz temu kodowi pod kątem scenariusza, który wcześniej opisałeś (wysłanie forumlarza z innego urządzenia).

PS: ponad 15 lat w jednej firmie? Staż robi wrażenie ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

klew pisze: wt wrz 27, 2022 6:14 am W wolnej chwili przyjrzę się jeszcze raz temu kodowi pod kątem scenariusza, który wcześniej opisałeś (wysłanie forumlarza z innego urządzenia).
Czysto hipotetycznie.
Wygląda to jak by się aktywował Timer:
viewtopic.php?p=72429#p72429
gregor36
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 27, 2018 11:51 am

Shymon pisze: wt wrz 27, 2022 5:39 am ROW zresetowany. Wrocil do zywych. Wszystko dziala jak nalezy.

... to, ze jestem jedyny nie znaczy, ze nie ma bledu :). Jakis miesiac temu znalazlem "usterke" we wlasnym oprogramowaniu napisanym 15 lat wczesniej, gdzie tego fragmentu uzywalo po mnie kilku programistow w firmie, na rynku jest przynajmniej kilkadziesiat tysiecy urzadzen a tym samym prawie tylu samo uzytkownikow i nigdy nikt nic nie zglosil. Znalazlem go sam calkowicie przypadkowo piszac oprogramowanie na kolejny mikrokontroler i przeklejajac kod.

Dziekuje Panowie za pomoc.
Mam to samo po aktualizacji możesz mi napisać jak go zresetować
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18283
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Po przełączeniu w tryb konfiguracji przytrzymaj przycisk przez min 5sek.
gregor36
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 27, 2018 11:51 am

pzygmunt pisze: ndz paź 09, 2022 9:14 am Po przełączeniu w tryb konfiguracji przytrzymaj przycisk przez min 5sek.
dzięki

Reset urządzenia
Aby zresetować urządzenie do ustawień fabrycznych bez resetowania stanu licznika naciśnij i przytrzymaj przycisk CONFIG. Dioda STATUS zacznie szybko mrugać. Puść przycisk CONFIG. Dioda STATUS będzie nadal szybko mrugać. Ponownie naciśnij i przytrzymaj przycisk. Dioda STATUS mrugnie raz. Puść przycisk. Urządzenie zostanie zresetowane i uruchomi się ponownie – dioda STATUS będzie szybko mrugać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-01”