Odczyt z czujników temperatury DS18B20

kotogi
Posts: 78
Joined: Thu Sep 24, 2020 11:02 pm

Post

Zastanawiam czym jest spowodowane to, iż odczyt z czujnika DS18B20 z urządzenia które było dodane już spory czas temu, w supli odczyt jest w formie trzech miejsc po przecinku np 23.625°C a z urządzeń które są zmontowane obecnie wartość z takich samych czujników jest w formie dwóch miejsc po przecinku 25.75°C , czy ja coś źle robię czy jest to spowodowane innymi czynnikami .
Dodatkowo nowe urządzenia działają nie płynnie czyli pomiar 26 stopni mierzone w akwarium więc temperatura zmienia się bardzo powoli po włączeniu grzałek po długim czasie skok z 26 stopni na 26,25 czyli zmiana skokowa o 0,25 stopnia .
Pytam tylko jak muszę.
User avatar
klew
Posts: 8357
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

Zależy to pewnie od tego jak w sofcie na urządzeniu masz ustawioną precyzję odczytu
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
kotogi
Posts: 78
Joined: Thu Sep 24, 2020 11:02 pm

Post

klew wrote: Wed Oct 26, 2022 3:00 pm Zależy to pewnie od tego jak w sofcie na urządzeniu masz ustawioną precyzję odczytu
Używam oprogramowania stworzonego przez GUI-Generic Buildier .
Tak doszedłem do tego podłączając kilka DSów wtedy można w trybie konfiguracyjnym odczytać wskazania .
Wygląda że temat założony nie w tym dziale .
Potrzebuję jednego takiego termometru do obsługi grzałek i wentylatora w akwarium morskim w którym mi bardzo zależy na większej precyzji.
Może ktoś ma takie oprogramowanie i mógłby udostępnić byłbym wdzięczny . Potrzebuję obsługi przekaźników z warunkowaniem, czujnika ds18b20 i pushover . dzięki
Pytam tylko jak muszę.

Return to “Zagadnienia ogólne”