Odwrócenie widocznego stanu wyjścia

Michal Guz
Posts: 8
Joined: Wed Dec 14, 2022 7:23 am

Post

Cześć

Zamontowałem 2 zamele row-04m. Sterowanie oświetleniem. Żeby zwiększyć obciążalność zastosowałem oddzielne styczniki 16A.

Obwody oświetlenia podłączyłem do styków NC. Zamel ma za zadanie rozłączyć oświetlenie kiedy potrzeba. Zrobiłem tak żeby nie zużywać niepotrzebnie prądu. Przez większość czasu światło będzie włączone.

Da się jakoś odwrócić działanie styków w aplikacji? Żeby fizycznie wyłączony styk w aplikacji widniał jako włączony?
User avatar
klew
Posts: 8357
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

Michal Guz wrote: Fri Feb 10, 2023 8:39 am Cześć

Zamontowałem 2 zamele row-04m. Sterowanie oświetleniem. Żeby zwiększyć obciążalność zastosowałem oddzielne styczniki 16A.

Obwody oświetlenia podłączyłem do styków NC. Zamel ma za zadanie rozłączyć oświetlenie kiedy potrzeba. Zrobiłem tak żeby nie zużywać niepotrzebnie prądu. Przez większość czasu światło będzie włączone.

Da się jakoś odwrócić działanie styków w aplikacji? Żeby fizycznie wyłączony styk w aplikacji widniał jako włączony?
Nie ma takiej opcji obecnie. To by wymagało zmiany w firmware na ROW-04m. Na chwilę obecną nie ma takich planów i mamy dużo pilnijeszych tematów.
Gdyby był to temat "krytyczny" z jakiegoś powodu, to daj znać :)

BTW. 16 A na oświetlenie? Co tam masz?

Ewentualnie jest jeszcze ROW-02m z przekaźnikami na 16 A.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Michal Guz
Posts: 8
Joined: Wed Dec 14, 2022 7:23 am

Post

Zastosowałem styczniki 16 amper ponieważ jest to instalacja klasyczna to znaczy na każdym bezpieczniku jest półpiętra oświetlenia. W jednej z łazienek są zasilacze ledowe 120 watowe które już przepaliły włącznik 10 amperowy Simona zmieniliśmy na włączniki giry 16 amperowe i jest na razie spokój. Te zasilacze mają bardzo duże prąd rozruchowy i jak się włączało światło to aż było widać jak błyska na włączniku.

Nie trzeba by wymieniać w firmoweru a wystarczyłoby w aplikacji umożliwić zamianę stanów żeby włączony styk wyglądał na wyłączone a wyłączone na włączone po prostu zamienić wygląd a nie funkcjonalność. Można wgrać własny ikonki więc myślałem żeby po prostu zamienić ikonki ale problemem jest jeszcze to że przesuwając w lewo mamy włącz przesuwając w prawo mamy wyłącz i to nie będzie się zgadzało więc jakby to można było właśnie odwrócić to byłoby super.
User avatar
klew
Posts: 8357
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

Odwaracanie logiki można robić na różnym poziomie :).

Biorąc pod uwagę ilość tematów, na które wiele osób już od dawna czeka, ten raczej nie ma szans na realizację w przewidywalnym czasie.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
User avatar
Duch__
Posts: 1785
Joined: Wed Aug 24, 2016 7:26 pm
Location: Opole

Post

Dodaj kolejny przekażnik, załączany ROW, załączający ten stycznik. Trochę na około, ale będziesz miał to co chcesz osiągnąć.
Image
robertklepacki94
Posts: 962
Joined: Thu Sep 02, 2021 1:06 pm

Post

16A na stykach NC stycznika ? Co to za stycznik ? :shock: NC przeważnie są używane na stykach pomocniczych. Najprościej przełączyć oświetlenie na NO, myślę że cewka stycznika będzie musiała naprawdę długie lata pracować żeby naciągnąć tego prądu za przysłowiowe Piwo :D
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
djalex
Posts: 458
Joined: Fri Dec 20, 2019 10:59 pm
Location: Rydułtowy

Post

robertklepacki94 wrote: Fri Feb 10, 2023 4:37 pm 16A na stykach NC stycznika ? Co to za stycznik ?
A choćby taki, nawet na 25A: https://amper.pl/stycznik-modulowy-25a- ... SoQAvD_BwE
robertklepacki94
Posts: 962
Joined: Thu Sep 02, 2021 1:06 pm

Post

djalex wrote: Fri Feb 10, 2023 6:42 pm
robertklepacki94 wrote: Fri Feb 10, 2023 4:37 pm 16A na stykach NC stycznika ? Co to za stycznik ?
A choćby taki, nawet na 25A: https://amper.pl/stycznik-modulowy-25a- ... SoQAvD_BwE
Nie używam takich wynalazków, chodzi dziwi mnie 25A a zdolność dla żarówek to tylko +/- 12A, czyli realnie połowa jego możliwości.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
djalex
Posts: 458
Joined: Fri Dec 20, 2019 10:59 pm
Location: Rydułtowy

Post

Na stronie Legranda nic nie pisze o zdolności dla żarówek, dla mnie istotne jest obciążenie znamionowe. Osobiście używam akurat takiego stycznika do odłączania ogrzewania elektrycznego podczas pracy przepływowego ogrzewacza wody - jednym słowem cewka wysterowana tylko wtedy gdy grzeje wodę a nie non stop pod prądem jak przez ok pół roku idzie ogrzewanie.

Return to “ZAMEL ROW-04m”