Specyficzne zachowanie dimmerów

ic3ek
Posts: 29
Joined: Fri Nov 13, 2020 12:00 am

Post

YoMan wrote: Wed Jun 14, 2023 8:14 am
klew wrote: Mon Jun 12, 2023 1:08 pm
YoMan wrote: Mon Jun 12, 2023 12:58 pm
czy coś CI się udało ustalić z tego filmu?
Jeszcze nie. Będę musiał pewnie u siebie odpalić urządzenie na MQTT z HA i to sprawdzić.
Ewentualnie, jeśli masz możliwość, to zbierz logi z urządzenia i je mi wyślij, to jest szansa, że szybciej to sprawdzę :)
Nie przyznam się jaki numer zrobiłem ... :)
Wygląda, że wszystko jest OK. Będę testował.
Hejka.

Możesz troche zdradzić informacji co powodowało u Ciebie takie zachowanie Dimerów, bo od jakiegoś czasu mam ten sam problem.

Jak czytałem wczesniej ten post to u mnie sporadycznie taki efekt sie pokazywał, a teraz z kązdą zmianą w HA problem występuje u mnie.

Przyznam sie że jeszcze nie wgrałem najnowszego GG na urządzenie , ale problem pojawił sie po update własnego serwera supli do najnowszej wersji.
User avatar
YoMan
Posts: 2283
Joined: Thu Apr 30, 2020 5:18 pm
Location: Częstochowa

Post

ic3ek wrote: Thu Jul 27, 2023 7:20 pm
Hejka.

Możesz troche zdradzić informacji co powodowało u Ciebie takie zachowanie Dimerów, bo od jakiegoś czasu mam ten sam problem.

Jak czytałem wczesniej ten post to u mnie sporadycznie taki efekt sie pokazywał, a teraz z kązdą zmianą w HA problem występuje u mnie.

Przyznam sie że jeszcze nie wgrałem najnowszego GG na urządzenie , ale problem pojawił sie po update własnego serwera supli do najnowszej wersji.
U mnie problem rozwiązało zaimplementowanie nowych bibliotek od @klew do GG przez @krycha88
Os tego momentu jest ok. Nie pamiętam która to była wersja, chyba 6.x
Na pewno na 7.x działają poprawnie a na 5.x blyskają
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
ic3ek
Posts: 29
Joined: Fri Nov 13, 2020 12:00 am

Post

YoMan wrote: Thu Jul 27, 2023 8:41 pm
ic3ek wrote: Thu Jul 27, 2023 7:20 pm
Hejka.

Możesz troche zdradzić informacji co powodowało u Ciebie takie zachowanie Dimerów, bo od jakiegoś czasu mam ten sam problem.

Jak czytałem wczesniej ten post to u mnie sporadycznie taki efekt sie pokazywał, a teraz z kązdą zmianą w HA problem występuje u mnie.

Przyznam sie że jeszcze nie wgrałem najnowszego GG na urządzenie , ale problem pojawił sie po update własnego serwera supli do najnowszej wersji.
U mnie problem rozwiązało zaimplementowanie nowych bibliotek od @klew do GG przez @krycha88
Os tego momentu jest ok. Nie pamiętam która to była wersja, chyba 6.x
Na pewno na 7.x działają poprawnie a na 5.x blyskają
Dzięki za informacje .

Zbliża sie weekend , więc czas na wgranie świeżego GG. Może znajde tyle czasu żeby to ogarnąć :)

Dam znać czy dało to zamierzony efekt.
ic3ek
Posts: 29
Joined: Fri Nov 13, 2020 12:00 am

Post

Więc przetestowałem ,

Wgrałem nowe GG z nowymi bibliotekami , i teraz jest wszystko wporządku .


Zdążyłem też zauwarzyć , że jeśli urządzenie jest mocno obciążone podczas pracy to efekt rozbłysku powstaje przy połączenieniu z HA.

Jeśli urządzenie nie jest mocno obciążone to efekt rozbłysku jest niwelowany do minimum.
Oczywiście chodzi tu o starsze oprogramowanie.

Return to “MQTT”