Wemos D1 mini traci połączenie

karnasw
Posty: 187
Rejestracja: pt paź 02, 2020 10:22 am

Cześć, w komputerze mam wsadzony moduł Wemos D1 mini na ESP8266, podłączony do zasilania portu USB 2.0. Wgrany najnowszy GG 6.0.4. Moduł kiedy ma połączenie działa poprawnie. Jednak co jakiś czas kiedy wejdę do apki to widzę, że moduł jest niedostępny, ale działa kiedy wcisnę przycisk na kompie więc zasilanie ma. Gdzie może leżeć przyczyna rozłączania tego modułu? Za mały prąd z portu USB 2.0? W BIOS jest włączony Standby na porty USB. Może coś mu nie pasuje w routerze Mikrotika Hap ax3?
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

Ja ogolnie u siebie przy sonoffach mini zauważyłem taki problem że na sofcie GG 6.0.4 występuje częste zawieszanie się modułu, i to w taki sposób że nie da się nawet z fizycznego przycisku włączyć oświetlenia. Po restarcei zasilania wszystko wraca do normy.
Mam 3 identyczne Sonoffy R2 Mini i do tej pory myślałem że to ich problem (jakaś felerna partia)

Może ktoś ma pomysł jak to zdiagnozować ?
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
karnasw
Posty: 187
Rejestracja: pt paź 02, 2020 10:22 am

U mnie Sonoffy Basic R3 działają bezproblemowo. Jedynie ten Wemos ma problem, a to jego najczęściej potrzebuję awaryjnie.
kurus
Posty: 1038
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

robertklepacki94 pisze: śr maja 31, 2023 9:37 am Ja ogolnie u siebie przy sonoffach mini zauważyłem taki problem że na sofcie GG 6.0.4 występuje częste zawieszanie się modułu, i to w taki sposób że nie da się nawet z fizycznego przycisku włączyć oświetlenia. Po restarcei zasilania wszystko wraca do normy.
Mam 3 identyczne Sonoffy R2 Mini i do tej pory myślałem że to ich problem (jakaś felerna partia)

Może ktoś ma pomysł jak to zdiagnozować ?
A sprawdzałeś na innym sofcie np od @lukfud ? Mam dużo modułów z softem GG nie wszędzie najnowszy.. mam tez dwa wemosy z wyświetlaczem oled i na obu tych wemosach często występuje restart modułu dlaczego nie wiem.. wszystkie inne bez oleda stabilne jak skała..
Jeden z oledem to wemos d1 mini, a drugi to wemos s2 mini esp32, na jednym i drugim te same linki bezpośrednie.. olałbym to ale mam do niech podpięte też przekaźniki które sterują mi oświetleniem i w czasie restartu następuje mignięcie światła i to mnie irutuje..
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

kurus pisze: śr maja 31, 2023 2:20 pm
robertklepacki94 pisze: śr maja 31, 2023 9:37 am Ja ogolnie u siebie przy sonoffach mini zauważyłem taki problem że na sofcie GG 6.0.4 występuje częste zawieszanie się modułu, i to w taki sposób że nie da się nawet z fizycznego przycisku włączyć oświetlenia. Po restarcei zasilania wszystko wraca do normy.
Mam 3 identyczne Sonoffy R2 Mini i do tej pory myślałem że to ich problem (jakaś felerna partia)

Może ktoś ma pomysł jak to zdiagnozować ?
A sprawdzałeś na innym sofcie np od @lukfud ? Mam dużo modułów z softem GG nie wszędzie najnowszy.. mam tez dwa wemosy z wyświetlaczem oled i na obu tych wemosach często występuje restart modułu dlaczego nie wiem.. wszystkie inne bez oleda stabilne jak skała..
Jeden z oledem to wemos d1 mini, a drugi to wemos s2 mini esp32, na jednym i drugim te same linki bezpośrednie.. olałbym to ale mam do niech podpięte też przekaźniki które sterują mi oświetleniem i w czasie restartu następuje mignięcie światła i to mnie irutuje..
No nie pomyślałem nawet o innym sofcie. Muszę wgrać na jednego podłączyć ja razem i będę obserwował.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
karnasw
Posty: 187
Rejestracja: pt paź 02, 2020 10:22 am

Przejrzałem internet i widzę, że wersja 4, którą posiadam ma problemy z WIFI. Mam też starszą wersję 3, ale za nic w świecie nie chce przejść w tryb flashowania po MicroUSB (coś już było tam wgrywane). Czy do flashowania przez CP2102 wystarczą 4 przewody czy może coś więcej poza RX,TX, VCC i GND?

Jak chcę przeflashować przez GUI Generic Online to mam komunikat "Failed to execute 'open' on 'SerialPort': Failed to open serial port." Tym samym sposobem V4 normalnie przechodzi. Próbowałem różnych kabli micro i przez CP2102.
karnasw
Posty: 187
Rejestracja: pt paź 02, 2020 10:22 am

Znalazłem rozwiązanie:
Ok sounds silly but, this how i fixed it.

device manager
go to the device connected comport
uninstall drivers tick the box in the popup
disconnect the esp and reconnect
esphome and connect to the comport of esp
and this worked, now can not be that simple ill try on the other pc
https://github.com/esphome/issues/issues/4525
karnasw
Posty: 187
Rejestracja: pt paź 02, 2020 10:22 am

Szybki test, Wemos D1 Mini V3 ten sam soft GG 6.1.2. V3 łączy momentalnie po restarcie, stabilne połączenie, V4 po restarcie trzeba czekać długo na połączenie, rozłącza się losowo. Lipa. Będę kupować tylko D1 V3 lub Lolin S3.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”