Sterowanie regulatorem napięcia SCR za pomocą MEW01

najders
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 01, 2023 8:42 pm

Cześć,

Mam do Was prośbę, ponieważ mocno mnie ten temat zaciekawił, to chciałbym dowiedzieć się jak za pomocą Supli i odpowiedniego urządzenia np licznika energii Supla MEW01 można wysterować regulator napięcia np SCR-25A od Zamela na podstawie odczytanego napięcia sieciowego i wykrytej produkcji tzn prądu wstecznego?
Przykład: mamy napięcie 253V układ wysterowuje regulator na odpowiednią moc aż do spadku napięcia np do 251V powrót i wyłącznie lub zmniejszenie mocy obciążenia ma nastąpić w momencie spadku napięcia sieciowego do 250V

Czyli taki automatyczny sterownik do obniżania napięcia z regulacją mocy.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, jeśli ktoś już to przerabiał, a może są gotowe rozwiązania, to też chętnie się z nimi zapoznam :)
robertklepacki94
Posty: 920
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

Poczytaj w tym wątku
viewtopic.php?t=10711
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
najders
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 01, 2023 8:42 pm

Czytałem już wiele wątków, tylko one opierają się na stałym obciążeniu. Ja chcę sterować mocą obciążenia w stosunku do napięcia za pomocą SCR-25 czyli regulatora napięcia, który na wejściu potrzebuje sygnał w postaci zmiennej rezystancji lub napięcia, nie zawsze jest potrzebne 1500W żeby zbić napięcie o 2V bardzo często wystarczy 200-500W
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Aby miało to sens musiałbyś zbudować dedykowane urządzenie.
cinas
Posty: 219
Rejestracja: ndz sie 14, 2022 6:59 am

przekaźnik x8.jpg
przekaźnik x8.jpg (33.1 KiB) Przejrzano 423 razy
Można to zrobić ale skokowo
np 8 przekaźników który każdy zwiera rezystor w zależności od mocy / napięcia
Robisz skrypty które załączają kolejne przekaźniki zmieniając rezystancję - masz regulację 8 stopni ale skokowo
Zwierając rezystor unikniesz przerwy w obwodzie jak byś zastosował przełączanie rezystorów

Tylko nie wiem czy na skryptach to szybko zadziała aby zdążyć w czasie przed odłączeniem falownika

Można zastosować gotowca od zamela eko oze pv
najders
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 01, 2023 8:42 pm

Taki właśnie miałem zamysł z tymi rezystorami, ale to wymaga odpowiedniego dobrania rezystorów i kontroli napięcia wyjściowego. Dlatego chciałbym to zautomatyzować.

Eko OZE prawdopodobnie działa w przybliżony sposób dlatego wiem, że jest to możliwe, brakuje mi tylko tego elementu wykonawczego, który będzie sterować SCR.
cinas
Posty: 219
Rejestracja: ndz sie 14, 2022 6:59 am

Jak nie skrypty ( uważam iż może być to zawodne ) to tylko budowa dedykowanego urządzenia
najders
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 01, 2023 8:42 pm

Jest ktoś na forum kto wykonuje takie urządzenia?

A gniazdko Gosund ma możliwość sterowania wyjściem za pomocą skryptów i czy można podłączyć do niego czujnik temperatury?
matrix0606
Posty: 333
Rejestracja: wt lis 08, 2022 9:05 pm

najders pisze: pt cze 02, 2023 2:51 pm Jest ktoś na forum kto wykonuje takie urządzenia?(...)
NAkreśl dokładniej co Ci potrzeba to w wolnej chwili coś może zaprojektuję.
Vivo V21 5G 8G RAM + 4G SWAP
Funtouch OS 12 Global
MOBO - MSI B350 Tomahawk
GPU - GTX1060 6G
CPU - Ryzen5 1400 3,2G
PSU - SPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze
RAM - HyperX 2x8GB 3200MHz CL16 Predator RGB
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”