Supla - pilot/panel do sterowania

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Patryk
Posty: 2674
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

@SOYER
Spróbuj zaktualizować apke.
Bo chyba Masz jakąś starszą wersję ( te trzy kropki ).
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2210
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

lukpio3 pisze: pt cze 02, 2023 3:15 pm A jakieś bardziej eleganckie formy sterowania? Coś co dodatkowo pokazuje również stan zamknięcia/otwarcia? Bo tak średni mi się widzi 5 włączników dzwonkowym obok siebie. Wyglądało by to trochę słabo. Myślałem o czym podobnym np do NSPanel Sonoff.
Chyba nie zrozumiałeś. Włącznik dwuklawiszowy na ścianie i na każdym klawiszu możesz uzyskać do 6 funkcji.
Klik lewy - otwórz bramę
Klik prawy - zamknij bramę
Dwa kliki lewym - zapal światło
Etc.
Co jest tutaj nieeleganckiego?
Co do wyświetlania stanu to już inna sprawa ale to dodałeś później. Standardowy przycisk od bramy czy pilot nie pokazują stanu.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
piksiak
Posty: 118
Rejestracja: wt gru 22, 2020 7:54 am
Lokalizacja: Siedlce (Chęciny)

YoMan pisze: pt cze 02, 2023 6:23 pm
lukpio3 pisze: pt cze 02, 2023 3:15 pm A jakieś bardziej eleganckie formy sterowania? Coś co dodatkowo pokazuje również stan zamknięcia/otwarcia? Bo tak średni mi się widzi 5 włączników dzwonkowym obok siebie. Wyglądało by to trochę słabo. Myślałem o czym podobnym np do NSPanel Sonoff.
Chyba nie zrozumiałeś. Włącznik dwuklawiszowy na ścianie i na każdym klawiszu możesz uzyskać do 6 funkcji.
Klik lewy - otwórz bramę
Klik prawy - zamknij bramę
Dwa kliki lewym - zapal światło
Etc.
Co jest tutaj nieeleganckiego?
Co do wyświetlania stanu to już inna sprawa ale to dodałeś później. Standardowy przycisk od bramy czy pilot nie pokazują stanu.
Dobrze pisze. Mam tak że przycisk od rolety (nie używam rolet były tylko w planach) jest przy oknie kuchennym i jedno naciśnięcie tego przycisku włącza lub wyłącza światło w kuchni a dwa naciśniecia otwiera lub zamyka bramę którą widać przez okno.
--- Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ---
piksiak
Posty: 118
Rejestracja: wt gru 22, 2020 7:54 am
Lokalizacja: Siedlce (Chęciny)

lukpio3 pisze: pt cze 02, 2023 2:45 pm Cześć,
Być może urządzenie o które pytam już istnieje tylko ja nie umiejętnie szukałem. Mam zrobione sterowanie bramami garażowymi oraz bramą wjazdową za pomocą modułów WiFi SBW-01 oraz SBW-02. Jak wiadomo, nie zawsze człowiek ma przy sobie telefon. Ja np jak wychodzę skosić trawę czy porobić coś w ogrodzie, nigdy telefonu ze sobą nie noszę aby go nie uszkodzić. Czy jest, bądź ktoś może już nad czymś podobnym pracuje, jakiś panel/sterownik który mógłbym powiesić sobie np na ścianie obok domofonu, zasilić go z jakiegoś zasilacza, który połączył by się po WiFi z moją domową siecią i za pomocą którego mógłbym otwierać/zamykać bramy?
Również możesz sobie powiesić pilota dodatkowego, który te bramy otworzy
--- Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ---
lukpio3
Posty: 94
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:13 pm

piksiak pisze: śr cze 07, 2023 6:19 am
lukpio3 pisze: pt cze 02, 2023 2:45 pm Cześć,
Być może urządzenie o które pytam już istnieje tylko ja nie umiejętnie szukałem. Mam zrobione sterowanie bramami garażowymi oraz bramą wjazdową za pomocą modułów WiFi SBW-01 oraz SBW-02. Jak wiadomo, nie zawsze człowiek ma przy sobie telefon. Ja np jak wychodzę skosić trawę czy porobić coś w ogrodzie, nigdy telefonu ze sobą nie noszę aby go nie uszkodzić. Czy jest, bądź ktoś może już nad czymś podobnym pracuje, jakiś panel/sterownik który mógłbym powiesić sobie np na ścianie obok domofonu, zasilić go z jakiegoś zasilacza, który połączył by się po WiFi z moją domową siecią i za pomocą którego mógłbym otwierać/zamykać bramy?
Również możesz sobie powiesić pilota dodatkowego, który te bramy otworzy
Tak? A znajdziesz mi pilota który będzie miał ok 100m zasięgu i to w dodatku przez ściany? Bo ja takiego jeszcze nie spotkałem.

Dobra a inne pytanie w takim razie. Bo nie wiem czemu ale jakoś spodobał mi się ten NSPanel. Trochę poczytałem i można w nim zmienić oprogramowanie na tasmote. A mając tasmote mogę zintegrować się z Home Assistant. Czy na Home Assistant można zainstalować sobie oprogramowanie Supla? Ktoś coś podobnego rozkminiał?
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2210
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

lukpio3 pisze: śr cze 07, 2023 1:31 pm Czy na Home Assistant można zainstalować sobie oprogramowanie Supla? Ktoś coś podobnego rozkminiał?
można zintegrować Suplę z HA poprzez MQTT viewforum.php?f=63
Działa bez zająknięcia.
A co do pilotów to na pewno są takie z zasięgiem odpowiednim. Ewentualnie uderz do @ZIbi to na pewno coś doradzi, ewentualnie może nawet zrobi urządzenie do twoich potrzeb. Na modułach LoRa zasięgi radiowe są w okolicach 8-12km więc twoje 100m to pryszcz ;)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
piksiak
Posty: 118
Rejestracja: wt gru 22, 2020 7:54 am
Lokalizacja: Siedlce (Chęciny)

lukpio3 pisze: śr cze 07, 2023 1:31 pm

Tak? A znajdziesz mi pilota który będzie miał ok 100m zasięgu i to w dodatku przez ściany? Bo ja takiego jeszcze nie spotkałem.

Przecież tylko podpowiadam :( coś proponuję. Ja tak mam a ty nie napisałeś, że tam jest 100m i ściany :(
--- Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ---
lukpio3
Posty: 94
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:13 pm

piksiak pisze: śr cze 07, 2023 2:30 pm
lukpio3 pisze: śr cze 07, 2023 1:31 pm

Tak? A znajdziesz mi pilota który będzie miał ok 100m zasięgu i to w dodatku przez ściany? Bo ja takiego jeszcze nie spotkałem.

Przecież tylko podpowiadam :( coś proponuję. Ja tak mam a ty nie napisałeś, że tam jest 100m i ściany :(
Wiem, wiem, przecież żartuję. Wiem że nie napisałem. Sęk w tym że zależy mi też na tym aby widzieć status otwarcia/zamknięcia bo np bramy garażowej nie widzę z domu. Aby zobaczyć czy jest otwarta, muszę wyjść z domu. Dlatego chcę mieć coś więcej niż przyciski. No nic, NSPanel kosztuje 200zł. Chyba pobawię się z tą tasmotą :)
daw34
Posty: 126
Rejestracja: ndz sie 08, 2021 11:12 am

Witam. Faktycznie kilka osób w domu mówi ze przydał by się jeden/dwa piloty ogólnie osoby starsze lub osoby które faktycznie nie noszą telefonu przy sobie albo nie chcą co chwile wstawać z kanapy z ogrodu basenu itp aby otworzyć/ zamknąć rolete lub bramę. Fajni było by mieć pilocik zgrabny z prostymi funkcjami. Można kupić piloty Ala włącznik na ścianę rf i załączać wszystko co mamy dodane do clouda za pomocą linku myśle ze pomysł okej.

Pomyślałem nad tym wykonać to w taki sposób aby jakoś odebrać kod z pilota np.bramka rf sonoff a następnie wykonać usługę przełącz/włącz/wyłącz za pomocą linku wykonawczego.
Np przytrzymujemy przycisk na pilocie klikamy czytaj kod pilota a okienko niżej wklejamy link wykonawczy do opcji np przełącz.

Niestety nie wiem jak to zrobić może ktoś jest chętny wykonać takie oprogramowanie do bramki ?
Zibi
Posty: 609
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

daw34 pisze: ndz cze 25, 2023 5:54 pm Witam. Faktycznie kilka osób w domu mówi ze przydał by się jeden/dwa piloty ogólnie osoby starsze lub osoby które faktycznie nie noszą telefonu przy sobie albo nie chcą co chwile wstawać z kanapy z ogrodu basenu itp aby otworzyć/ zamknąć rolete lub bramę. Fajni było by mieć pilocik zgrabny z prostymi funkcjami. Można kupić piloty Ala włącznik na ścianę rf i załączać wszystko co mamy dodane do clouda za pomocą linku myśle ze pomysł okej.

Pomyślałem nad tym wykonać to w taki sposób aby jakoś odebrać kod z pilota np.bramka rf sonoff a następnie wykonać usługę przełącz/włącz/wyłącz za pomocą linku wykonawczego.
Np przytrzymujemy przycisk na pilocie klikamy czytaj kod pilota a okienko niżej wklejamy link wykonawczy do opcji np przełącz.

Niestety nie wiem jak to zrobić może ktoś jest chętny wykonać takie oprogramowanie do bramki ?
Mogę spróbować się podjąć jak coś to PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”