ZAMEL ROW-02m i sterowanie obwodem niskonapięciowymi

MateuszMich
Posts: 2
Joined: Wed Sep 27, 2023 9:58 pm

Post

Mam pytanie, posiadam ZAMEL ROW-02m którym chciałbym sterować pompą 230v i to tego wykorzystam pierwszy kanał - drugi wolny - kusi mnie by zastosować do sterowania obwodem 12v teoretycznie jak i praktycznie powinno być to możliwe zgodnie z opisem produktu. Chciałbym pod ten kanał w trybie monostabilnym podpiąć obwód przycisku wyjścia w wideodomofonie - tak by móc zdalnie przez asystenta google sterować otwieraniem elektrozaczeopu furtki. I teraz zasadnicze pytanie - czy w związku z tym że ten moduł jest zasilany 230v i ma możliwość sterowania obwodami niskonapięciowymi do tego się nadaje ? Myślałem jeszcze by wprost pod ten kanał podpiąć bezpośrednio 12v zasilenie elektrozaczepu .. ale jakoś nie będąc elektrykiem mam pewne wątpliwości. Przeglądam 2 dzień forum i nie widzę jednoznacznej odpowiedzi na moje dylematy
User avatar
Mirosław F.
Posts: 1797
Joined: Tue Aug 22, 2017 8:09 pm
Location: Pszczyna - ZAMEL

Post

Owszem. możesz sterować obwodami o różnych napięciach pod warunkiem, że oba kanały sterują podobnym poziomem napięcia tj. niskie napięcie lub 230V. Ze względów bezpieczeństwa w ROW-02m nie powinno się podawać napięcia 230V obok kanału, na którym pojawia się 12V.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
MateuszMich
Posts: 2
Joined: Wed Sep 27, 2023 9:58 pm

Post

Dziękuję za odpowiedź.

Return to “ZAMEL ROW-02m”