v23.10.01-BETA1 - Wykresy temperatur po nowemu

Patryk

Pierwsze zdjęcie z "0", drugie bez "0".
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
RomanG

mipolansk wrote: Thu Oct 19, 2023 6:32 am
RomanG wrote: Thu Oct 19, 2023 5:59 am Każdy wykres podzielony jest na 10-cio minutowe słupki i przy zakresie 24 godzin jest ich 144, przy zakresie 7-miu dni jest ich 1008 itd.
Co by teraz tam się nie wyświetlało, to taka forma jest mało czytelna i lepiej, gdyby wrócić do poprzedniej wersji wyświetlania.

Chodziło mi o to - co wcześniej zauważył @YoMan - , że obecnie po zaznaczeniu słupka nie jest wyświetlana data i godzina lecz numer słupka w/g wybranej agregacji i wybranego zakresu.

Edit; Muszę doprecyzować; wykresy z czujników w "dymku" - po zaznaczeniu konkretnej pozycji - podają także datę i godzinę, natomiast wykresy liczników podają tylko numer kolejnego słupka.
mipolansk

RomanG wrote: Thu Oct 19, 2023 7:02 am
Chodziło mi o to - co wcześniej zauważył @YoMan - , że obecnie po zaznaczeniu słupka nie jest wyświetlana data i godzina lecz numer słupka w/g wybranej agregacji i wybranego zakresu.

Edit; Muszę doprecyzować; wykresy z czujników w "dymku" - po zaznaczeniu konkretnej pozycji - podają także datę i godzinę, natomiast wykresy liczników podają tylko numer kolejnego słupka.
Jeśli chodzi o wykresy liczników to jakiś niezamierzony błąd się wkradł. Poprawię to.
klew

Patryk wrote: Thu Oct 19, 2023 7:02 am Pierwsze zdjęcie z "0", drugie bez "0".
Prawda, zę pierwsze zdjęcie z "0" jest o wiele lepsze ? :lol: :mrgreen:
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
klew

pablo5 wrote: Thu Oct 19, 2023 6:19 am Brawa i fajnie to wygląda jak na pierwszy rzut oka.
Ale moje wątpliwości budzi użycie słowa "agregacja"... ono jest mało jasne, dla wielu użytkowników może być takie: "ale o co chodzi??".
Może bardziej logicznie byłoby "jednostka czasu"...?
Nazwa "agregacja" jest już od wielu miesięcy ustawiona w Cloud na to samo ustawienie:
2023-10-19_09-59.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
myxhir

YoMan wrote: Wed Oct 18, 2023 8:48 pm
mipolansk wrote: Wed Oct 18, 2023 8:08 pm Zapraszamy do testowania nowej wersji v23.10.01-BETA1

Nowości:
- Nowe wykresy temperatur dla termometrów
- Te same nowe wykresy temperatur również dla termostatów :)
- W ogólnym widoku termostatu dodaliśmy aktualną wartość wilgotności

Poprawki:
- Ikona okna dachowego poprawnie pokazuje stan

Nowe wykresy są w wersji BETA. Chcielibyśmy poznać Waszą opinię jak wam się ich używa i co by wam się jeszcze przydało. Największą dyskusją po naszej stronie były dostępne zakresy, także sprawdźcie je i podzielcie się swoimi uwagami. W kwestii tego co jeszcze planujemy dodać do wykresów:
- Zakres niestandardowy - będzie pozwalał wybrać zakres dat, z jakich chcemy zobaczyć dane
- Porównywanie okresów

Link do aplikacji: https://drive.google.com/file/d/1MX_rYy ... sp=sharing
Nie wiem co będzie przy temp ujemnych ale teraz kazdy wykres od dołu zaczyna się od 0. IMHO lepiej było jak się skalował adekwatnie do wyświetlanych danych

EDIT: ok, wygląda na to że tylko pierwszy raz, potem pamięta skalę
EDIT2: każda zmiana zakresu jednak resetuje do ustawienia domyślnej skali
Odpowiedź na screenie :-)

Natomiast mam uwagę jeśli rozskaluje wykres jak na screenie ze obcinam sobie połowę o wyjście z kanału do menu i powrót nie powoduje przeskalowania tak aby cały wykres był widonczy. Sprawdzałem i stara apka przeskalowywala tak że był widoczny cały wykres. Dopiero zmiana wyświetlania lub agregacji dostosowuje wykres do ekranu
klew

myxhir wrote: Thu Oct 19, 2023 8:22 am Natomiast mam uwagę jeśli rozskaluje wykres jak na screenie ze obcinam sobie połowę o wyjście z kanału do menu i powrót nie powoduje przeskalowania tak aby cały wykres był widonczy. Sprawdzałem i stara apka przeskalowywala tak że był widoczny cały wykres. Dopiero zmiana wyświetlania lub agregacji dostosowuje wykres do ekranu
Tak, to jest celowe. W starych wykresach, zawsze ustawiał się maksymalny zoom out. Nie dało się wejść w wykres, ustwaić jakiegoś zooma, wyjść na chwilę gdzie indziej i wrócić ;).
kurus

Jak że, mam iOS to muszę czekać :( na nowa wersje, zapytam czy temp w aplikacji odświerzaja się jak wcześniej co 10min i czy to w ogóle zależy od aplikacji czy serwera bardziej?
myxhir

klew wrote: Thu Oct 19, 2023 8:36 am
myxhir wrote: Thu Oct 19, 2023 8:22 am Natomiast mam uwagę jeśli rozskaluje wykres jak na screenie ze obcinam sobie połowę o wyjście z kanału do menu i powrót nie powoduje przeskalowania tak aby cały wykres był widonczy. Sprawdzałem i stara apka przeskalowywala tak że był widoczny cały wykres. Dopiero zmiana wyświetlania lub agregacji dostosowuje wykres do ekranu
Tak, to jest celowe. W starych wykresach, zawsze ustawiał się maksymalny zoom out. Nie dało się wejść w wykres, ustwaić jakiegoś zooma, wyjść na chwilę gdzie indziej i wrócić ;).
Czyli cytując klasyka 😉

Code: Select all

it's not a bug it's a feature  
Dzięki za wyjasnienie
klew

kurus wrote: Thu Oct 19, 2023 8:43 am Jak że, mam iOS to muszę czekać :( na nowa wersje, zapytam czy temp w aplikacji odświerzaja się jak wcześniej co 10min i czy to w ogóle zależy od aplikacji czy serwera bardziej?
Temperatury odświeżają się tak szybko jak urządzenie podaje.
Natomiast wykresy w Supli są zapisywane co 10 min i to się raczej nie zmieni i nie zależy to od aplikacji.

Return to “Android”