v23.10.01-BETA1 - Wykresy temperatur po nowemu

mipolansk

Pojawiła się drobna poprawka, ponieważ zauważylismy, że dane do wykresów przestają się ładować po zmianie profilu. Link ten sam co w początkowym poście: https://drive.google.com/file/d/1MX_rYy ... sp=sharing
YoMan

klew wrote: Thu Oct 19, 2023 8:00 am
pablo5 wrote: Thu Oct 19, 2023 6:19 am Brawa i fajnie to wygląda jak na pierwszy rzut oka.
Ale moje wątpliwości budzi użycie słowa "agregacja"... ono jest mało jasne, dla wielu użytkowników może być takie: "ale o co chodzi??".
Może bardziej logicznie byłoby "jednostka czasu"...?
Nazwa "agregacja" jest już od wielu miesięcy ustawiona w Cloud na to samo ustawienie:
2023-10-19_09-59.png
To, że coś istnieje od dawna nie znaczy, że jest najlepsze i ma pozostać .... vide 15.10.2023 :) :) :)
Moim zdaniem "agregacja" jest słowem raczej rzadziej używanym i dla szarego Kowalskiego często nieznanym. Dlatego zaproponowałem "interwał".
YoMan

klew wrote: Thu Oct 19, 2023 8:36 am
myxhir wrote: Thu Oct 19, 2023 8:22 am Natomiast mam uwagę jeśli rozskaluje wykres jak na screenie ze obcinam sobie połowę o wyjście z kanału do menu i powrót nie powoduje przeskalowania tak aby cały wykres był widonczy. Sprawdzałem i stara apka przeskalowywala tak że był widoczny cały wykres. Dopiero zmiana wyświetlania lub agregacji dostosowuje wykres do ekranu
Tak, to jest celowe. W starych wykresach, zawsze ustawiał się maksymalny zoom out. Nie dało się wejść w wykres, ustwaić jakiegoś zooma, wyjść na chwilę gdzie indziej i wrócić ;).
I to (pamięc zooma) uważam jest dobre w przypadku porównywania (dopóki nie ma "porównywarki")
YoMan

YoMan wrote: Thu Oct 19, 2023 11:23 am To, że coś istnieje od dawna nie znaczy, że jest najlepsze i ma pozostać .... vide 15.10.2023 :) :) :)
Moim zdaniem "agregacja" jest słowem raczej rzadziej używanym i dla szarego Kowalskiego często nieznanym. Dlatego zaproponowałem "interwał".
Chwilę się zastanawiałem, co takiego się w Supli wydarzyło 15.10 ;P

Aberracje jakoś wszyscy przetrawili, to i z agregacją sobie poradzą ;)

Tam jest jeszcze jedna rzecz, która nie jest może tak bardzo widoczna. "Interwał" oznacza po prostu jakiś odstęp w czasie lub przestrzeni. Np. co 1 dzień - to jest interwał. Natomiast na wykresach aplikacja (i Cloud) liczą średnią z danego okresu, oraz min/max.
Także do mnie tutaj przemawiają takie słowa jak: grupowanie, granulacja, agregacja.
Grupowanie się kojarzy z grupami, które w Supli też już są. Granulacja jest taka średnia.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
YoMan

klew wrote: Thu Oct 19, 2023 11:39 am
YoMan wrote: Thu Oct 19, 2023 11:23 am To, że coś istnieje od dawna nie znaczy, że jest najlepsze i ma pozostać .... vide 15.10.2023 :) :) :)
Chwilę się zastanawiałem, co takiego się w Supli wydarzyło 15.10 ;P

Aberracje jakoś wszyscy przetrawili, to i z agregacją sobie poradzą ;)

Tam jest jeszcze jedna rzecz, która nie jest może tak bardzo widoczna. "Interwał" oznacza po prostu jakiś odstęp w czasie lub przestrzeni. Np. co 1 dzień - to jest interwał. Natomiast na wykresach aplikacja (i Cloud) liczą średnią z danego okresu, oraz min/max.
Także do mnie tutaj przemawiają takie słowa jak: grupowanie, granulacja, agregacja.
Grupowanie się kojarzy z grupami, które w Supli też już są. Granulacja jest taka średnia.
Racja w 100% .... mnie osobiście nie przeszkadza ... ale jako spór akademicki można by zrobić ankietę uliczną co oznaczają sformułowania: agregacja, aberracja i granulacja :lol: :lol: :lol:
Tylko dlatego zaproponowałem pojęcie niezbyt może precyzyjne ale bardziej przyswajalne. Niech zostanie, niech się inni martwią.
YoMan

już chyba lepiej by brzmiało próbkowanie aniżeli granulacja to mi zajeżdża bardziej dziedziną rolnictwa ;)
klew

Jeszcze może "rozdzielczość" ?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
pablo5

klew wrote: Thu Oct 19, 2023 12:08 pm Jeszcze może "rozdzielczość" ?
Lepiej brzmi niż "agregacja" niemówiąca nic 90% społeczeństwa, a reszcie kojarząca się z rolnictwem, ew. jakimiś skomplikowanymi pojęciami statystyczno-informatycznymi
mipolansk

YoMan wrote: Wed Oct 18, 2023 9:41 pm Dodatkowo coś się posypało w starych wykresach od liczników impulsów i licznikow energii. W miejscu zaznaczonym chyba była godzina, a może i data? Nie pamiętam.
Poprawka dostępna na dysku: https://drive.google.com/file/d/1MX_rYy ... sp=sharing
MarekMatyjak

fajna była by opcja wartości max i min ewentualne srednie tez jako opcje ;p

Return to “Android”