Android - widżet i status bramy.

forall
Posts: 189
Joined: Sat Jun 15, 2019 10:36 am

Post

Witam,

Dodałem sobie na telefonie z androidem 13, widżet jednoprzyciskowy (otworz,zamknij) bramę, Aplikacja pokazuje status bramy na zamknięty a widżet że brama jest otwarta. Błąd czy widżet nie pokaże nam statusu bramy?
10xSRW-01, 1xSBW-01 + 2xMEW-01
User avatar
klew
Posts: 8357
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

forall wrote: Thu Oct 19, 2023 7:09 am Witam,

Dodałem sobie na telefonie z androidem 13, widżet jednoprzyciskowy (otworz,zamknij) bramę, Aplikacja pokazuje status bramy na zamknięty a widżet że brama jest otwarta. Błąd czy widżet nie pokaże nam statusu bramy?
Widget nie pokazuje stanu bramy.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Widżety nie pokazują stanu. Wynika to z tego, że Android pozwala na odświeżanie nie częstsze niż co 30 min tak więc pokazywanie stanu w takiej sytuacji mija się z celem.
forall
Posts: 189
Joined: Sat Jun 15, 2019 10:36 am

Post

Wszystko jasne:) Dzięki.
10xSRW-01, 1xSBW-01 + 2xMEW-01
mabakay
Posts: 38
Joined: Mon Oct 30, 2023 8:52 am

Post

Zaraz, a naciśnięcie palcem na widget (tapnięcie) nie powoduje odświeżenia jego stanu "ad hoc"? Z widgetem temperatury tak właśnie jest.
User avatar
klew
Posts: 8357
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

mabakay wrote: Thu Nov 30, 2023 1:20 pm Zaraz, a naciśnięcie palcem na widget (tapnięcie) nie powoduje odświeżenia jego stanu "ad hoc"? Z widgetem temperatury tak właśnie jest.
Czy będziesz klikał na widget bramy, aby odświeżyć status? ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mabakay
Posts: 38
Joined: Mon Oct 30, 2023 8:52 am

Post

klew wrote: Thu Nov 30, 2023 1:31 pm
mabakay wrote: Thu Nov 30, 2023 1:20 pm Zaraz, a naciśnięcie palcem na widget (tapnięcie) nie powoduje odświeżenia jego stanu "ad hoc"? Z widgetem temperatury tak właśnie jest.
Czy będziesz klikał na widget bramy, aby odświeżyć status? ;)
Na widget temperatury klikam, to jakbym miał bramy to dlaczego miałbym nie klikać?

Być może czegoś nie widzę, ale jeżeli chciałbym poznać status bramy to muszę:
- odblokować ekran
- uruchomić aplikację Supla

To zamiast drugiego kroku, mogę równie dobrze tapnąć na widget ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Pomijam oczywiście kwestie, że są "zdarzenia" o których wolę być powiadomiony (dźwięk, notyfikacja, email) niż sprawdzać czy one wystąpiły.
pzygmunt wrote: Thu Oct 19, 2023 7:51 am Widżety nie pokazują stanu. Wynika to z tego, że Android pozwala na odświeżanie nie częstsze niż co 30 min tak więc pokazywanie stanu w takiej sytuacji mija się z celem.
Zrozumiałbym inne argumenty, ale że bramy nie można otworzyć na dłużej? Nie rozumiem. Jak ktoś ma kanał w garażu i dłubie latem przy aucie, to żona nie zobaczy na widgecie że mąż siedzi w garażu?
User avatar
klew
Posts: 8357
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

mabakay wrote: Mon Dec 04, 2023 9:14 pm Na widget temperatury klikam, to jakbym miał bramy to dlaczego miałbym nie klikać?
Bo klikanie w widget bramy ją otwiera i zamyka :P

Rozumiem, że przydałby Ci sie widget dla "czujnika otwarcia bramy"? Taki tylko do odczytu stanu, bez powiązania ze sterowaniem bramą, tak?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

@mabakay nie bardzo rozumiem jak Twoja wypowiedź ma się do tego co napisałem ?
User avatar
klew
Posts: 8357
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

pzygmunt wrote: Mon Dec 04, 2023 9:21 pm @mabakay nie bardzo rozumiem jak Twoja wypowiedź ma się do tego co napisałem ?
mabakay pisze chyba o widgecie prezentującym wyłącznie stan czujnika bramy.
Natomiast my wcześniej pisaliśmy (i zakładaliśmy że piszemy) o widgecie sterującym bramą.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:

Return to “Android”